مشاوره ترک اعتیاد

در مشاوره ترک اعتیاد چه اتفاقی می افتد؟ جلسات مشاوره اعتیاد می‌تواند دلایل بروز اعتیاد مانند: رفتار و انگیزه های فرد را بررسی کند. این رویکرد به فرد کمک می‌کند تا از اعمال خود آگاه‌تر شود و خود را بهتر درک کند. لازم به ذکر است که مشاوره در روند بهبودی بسیار مهم است.

مشاوره اعتیاد چیزی است که بسیاری از افراد در مورد روند بهبودی آن را “اضافی” می‌دانند. با این حال، برای رهایی موفقیت آمیز از اعتیاد، صرف نظر از اینکه اعتیاد به الکل، داروهای تجویزی یا داروهای غیرقانونی باشد، راه دشواری پیش رو خواهد بود. برای کسانی که از اعتیاد به مواد مخدر رنج می برند نیز می‌تواند حتی چالش برانگیزتر باشد.

مشاوره ترک اعتیاد
دکتر مشاوره ترک اعتیاد مستقر در کمپ موسسه راهی به سوی نور

زیرا فرآیند سم زدایی تنها آغاز مبارزه با نبرد طولانی مدت، هوس‌ها و احتمال عود است. اینجاست که مشاوره و دکتر ترک اعتیاد می‌تواند ارزشمند باشد. و وجود بهترین دکتر ترک اعتیاد نقش بسزایی در روند ترک بهتر فرد خواهد داشت.

مشاوره و دکتر ترک اعتیاد

واقعیت این است که مشاوره اعتیاد بخش مهمی از هر برنامه بازیابی و درمان سوء مصرف مواد برای بسیاری از افراد است. مشاوره خانواده، درمان شناختی رفتاری و حتی سایر انواع درمان می‌تواند به افرادی که از اعتیاد به مواد مخدر رنج می‌برند کمک کند و اطمینان حاصل کند که پاک می مانند.

علاوه بر این، برخی حتی از روان درمانی به عنوان بخشی از مشاوره اعتیاد برای کمک به شرایط سلامت روانی استفاده می‌کنند؛ که می‌تواند در استفاده از داروهای تجویزی و سایر مواد موثر باشد.

مشاوره اعتیاد ترک مواد مخدر چیست؟

انواع مختلفی از مشاوره اعتیاد وجود دارد. رایج ترین آنها مشاوره فردی است. فرد بهبود یافته ممکن است در جلسات مشاوره خانواده و گروهی نیز شرکت کند. صرف نظر از نوع مشاوره، این جلسات می‌تواند فرصتی را برای فرد فراهم کند تا در مورد چالش‌های خود در رابطه با اعتیاد به مواد مخدر، بهبودی و از جمله موارد دیگر صحبت کند.

برای اطلاع از تعرفه کمپ کلیک کنید: هزینه کمپ ترک اعتیاد

در جلسات مشاوره، مشکلات و چالش‌های فردی که آنها را به سمت مصرف مواد سوق داده است، ارزیابی می‌شود. پس از ارزیابی کامل آن، درمانگر یا مشاور می‌تواند برای درمان تخصصی برنامه ریزی کند. این درمان سپس به فرد در حال بهبودی در چالش های خود کمک می‌کند تا بتواند به اهدافی که برای خود تعیین کرده است دست یابد.

مشاوره و دکتر ترک اعتیاد، به فرد کمک می کند تا بر چیزهایی که از آنها می‌ترسد یا باعث استرس و اضطراب آنها می‌شود غلبه کند. یکی از فواید فراوان آن این است که در مواقع سخت به فرد کمک زیادی می‌کند تا بتواند به موقعیت خود رسیدگی کند و اقدامات لازم را برای مقابله با آن انجام دهد.

در اینجا راه هایی وجود دارد که مشاوره و دکتر ترک اعتیاد می تواند به یک معتاد در حال بهبودی کمک کند.

  1. می تواند عزت نفس فرد را تقویت کند.
  2. کمک به توسعه راه‌های سالم تر برای مدیریت استرس.
  3. نحوه واکنش صحیح به محرک ها را آموزش می‌دهد.
  4. تقویت مهارت‌های مقابله با هوس‌ها
  5. ترمیم روابط شکسته به دلیل اعتیاد
  6. فرد را تشویق می‌کند تا نسبت به برنامه های درمانی مسئولیت پذیرتر و متعهدتر شود.

پیشنهاد ما برای ترک مواد مخدر، رفتن به کمپ ترک اعتیاد در تهران است.

نقش بهترین دکتر ترک اعتیاد این است که فرد بهبود یافته را راهنمایی کند و به او کمک کند تا با توجه به ظرفیت و ارزش‌ها رشد کند و به او امکان می‎دهد منابع مورد نیاز خود را برای زندگی بدون مواد مخدر یا الکل داشته باشد.

چه کسانی از مشاوره ترک اعتیاد بهره می برند؟

افرادی که می‌توانند از مشاوره اعتیاد بهره‌مند شوند، افرادی هستند که سعی در بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر دارند و همچنین افرادی که تحت تأثیر رفتار این بیماران قرار گرفته اند. این افراد می توانند شامل: همسر، والدین، خواهر و برادر، دوستان و سایر عزیزان آنها باشند. به همین دلیل حضور عزیزان در جلسات مشاوره نیز مفید خواهد بود.

واقعیت این است که وقتی فردی معتاد است، خیلی بیشتر از یک وابستگی فیزیکی به داروی انتخابی است. حتی پس از اینکه آنها فرآیند سم زدایی را طی کردند و وابستگی جسمی آنها برطرف شد، یک معتاد در حال بهبودی در معرض خطر بسیار بالایی برای عود است.

با مشاوره اعتیاد می‌توان به عوامل اجتماعی و روانی که اغلب باعث عود بیماری می‌شود رسیدگی کرد و فردی که در حال بهبودی است؛ می‌تواند یاد بگیرد که چگونه با این مسائل بدون استفاده از مواد مخدر کنار بیاید.

حتی زمانی که شخصی سال ها پاک بوده است، ممکن است همچنان از عواقب اعمال خود در گذشته رنج ببرد. این جایی است که مشاوره و دکتر ترک اعتیاد وارد می شود. در طول جلسات، آنها می توانند چیزهایی را که آنها را آزار می دهد به مشاور محول کنند. ممکن است این مسائل آزار دهنده احساس گناه، شرم، عصبانیت و سایر احساسات قوی باشد که حتی پس از ترک و بهبود نیز باقی می‌ماند.

مشاوره ترک اعتیاد برای خانواده

اعتیاد هم به رفاه افراد معتاد و هم به خانواده آنها آسیب می رساند. با کمک بهترین دکتر ترک اعتیاد که دارای آموزش، مهارت و دلسوزی است، می توان به اعضای خانواده کمک کرد تا بتوانند احساسات منفی را به روشی سالم و مناسب رها کنند و در عین حال راهی برای بهبودی خانواده فراهم کنند.

انواع مشاوره اعتیاد

در مورد مشاوره اعتیاد بیش از چند گزینه وجود دارد. در حال حاضر هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه یکی از روش‌های مشاوره بهتر از دیگری است وجود ندارد. علاوه بر این، هیچ رویکردی وجود ندارد که برای همه افرادی که از اعتیاد رنج می‌برند مناسب باشد. در واقع، با توجه به نیازهای فردی فرد، گزینه مناسب برای مشاوره اعتیاد تعیین می‌شود.

در حالی که هر نوع مشاوره اعتیاد برای اعتیاد به مواد مخدر بهتر از نبود آن است، در بیشتر موارد، جلسات گروهی گزینه ارجح نسبت به جلسات درمانی فردی خواهد بود. در طول جلسات مشاوره گروهی اعتیاد، فرد مورد حمایت قرار می‌گیرد، اما از سوی دیگر افرادی که مراحل بهبودی را طی می‌کنند نیز به چالش کشیده می‌شوند.که می‌تواند این اطمینان حاصل کند که پس از بهبود کامل نیز مشاوران با فرد بهبود یافته در ارتباط بوده و همین امر احتمال عود در آینده را کاهش می‌دهد.

خبر خوب

خبر خوب این است که امروزه اکثر برنامه‌های بهبودی، برخی از انواع مشاوره اعتیاد را به عنوان بخشی از درمان جامع ارائه می‌دهند. چراکه کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هرکسی که روند بهبودی را طی می‌کند؛ درمان فردی را که برای پاک ماندن و جلوگیری از عود بیماری در آینده نیاز دارد، دریافت می‌کند. یک فرد می تواند با داشتن شماره تلفن دکتر ترک اعتیاد خود با او در ارتباط باشد تا به راحتی از روند مشاوره او بهره بگیرد.

شماره تلفن دکتر ترک اعتیاد

افرادی که تمایل به ترک مواد مخدر را دارند حتما به دنبال پیدا کردن بهترین دکتر ترک اعتیاد خواهند بود. امروزه با وجود دنیای مجازی و اطلاعات گسترده آن جستجو آسان‌تر گشته و شخص علاوه بر پرس و جو و کمک از اطرافیان، و تحقیق و تفحص در شبکه های اجتماعی، شماره تلفن دکتر ترک اعتیاد و بهترین دکتر ترک اعتیاد در تهران را بدست آورد.

اعتیاد مشکل پیچیده ای است و اغلب نیازمند رویکردهای چند رشته ای است. مشاوره و دکتر ترک اعتیاد باید با یک تشخیص خوب شروع شود؛ که شامل ارزیابی سلامت جسمانی، وضعیت ذهنی، سابقه خانوادگی و وضعیت اجتماعی و خانوادگی فرد بیمار می‌شود.

اولین ارزیابی در حالت ایده آل باید توسط یک روانپزشک انجام شود. پس از آن، مرکز ترک اعتیاد باید برنامه‌ریزی درمانی را با حمایت روان‌شناختی ایجاد کند، انجمن‌های حمایت متقابل، مصاحبه‌های خانوادگی یا زوجی و حتی نیاز به مرخصی پزشکی یا درمان دارویی (مثلاً برای سندرم ترک) را ارزیابی کند؛ هرچند همه اینها ممکن است برای فرد بیمار و خانواده او طاقت فرسا به نظر برسد، و این نباید نگران کننده باشد. زیرا بهترین دکتر ترک اعتیاد، یک متخصص با تجربه، مقتدر، با دانش و همدلی زیاد است که تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا فرد را در مسیر بهبود قرار دهد.

از این رو یافتن شماره تلفن دکتر ترک اعتیاد باید با وسواس و جستجوی زیاد همراه باشد تا نتیجه حاصل شود.

موسسه راهی به سوی نور با هدف مبارزه با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن به عنوان یک موسسه غیردولتی، توانمند خودجوش اولین حرکت خداپسندانه خود را از تیرماه ۱۳۸۰ از پارک پیروزی منطقه شرق تهران آغاز نمود. و با بهره‌گیری از بهترین دکتر ترک اعتیاد در تهران مجموعه خدمات درمانی و مشاوره ای خود را در جهت بهبود بیماران متقاضی ارائه داده است. این موسسه در تلاش است تا کلیه مراجعین ترک اعتیاد مادام العمر در مسیر بهبود قرار بگیرند و دنیایی پاک و به دور از مواد مخدر را برای همیشه تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

باشگاه مشتریان