کمپ ترک اعتیاد تهران تمایلی و اجباری

دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور​

تابلو کمپ ترک اعتیاد تهران متعلق به موسسه راهی به سوی نور با مجوز از سازمان بهزیستی ایران

کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور در شهر تهران

این مرکز ترک اعتیاد در تهران به صورت کمپ اجباری و تمایلی خدمات می دهد؛ این کمپ ترک مواد مخدر تحت نظر بهزیستی است و برنامه های آموزشی، تفریحی، درمانی، سم زدایی و رژیم غذایی خوب به بیماران ارائه می دهد. همچنین همه بیماران تحت مراقبت پزشکان متخصص در این کمپ ترک اعتیاد قرار می گیرند.

درمورد نوع خدمات کمپ و امکانات آن بشنوید:
آدرس و شماره تلفن موسسه ترک اعتیاد راهی به سوی نور:

آدرس: تهران، خیابان مظفری نیا (سراج)، بین سی متری اول و سی متری دوم، خیابان بقایی، کوچه مجاهد ۲ ، پلاک ۱۳

۴ – ۰۲۱-۷۷۱۸۱۶۷۲

۸ – ۰۲۱-۷۷۴۵۸۴۴۷

فوری: ۰۹۱۲۳۴۹۹۸۶۰

مسیریابی توسط مپ گوگل و نشان
مسیریابی گوگل مپ برای رسیدن به کمپ موسسه راهی به سوی نور
مطالب مهم

تصاویر کمپ ترک اعتیاد

کلاس آموزشی در کمپ طولانی مدت برای ترک اعتیاد
محوطه تفرحی کمپ یک ساله ترک اعتیاد تمایلی در شرق تهران
تخت و محیط اتاق کمپ راهی به سوی نور
مهمانی و مراسمات برگزار شده در کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور
فضای کمپ ترک اعتیاد تهران اجباری
تخت و محیط اتاق کمپ راهی به سوی نور
برای خرید کردن فرد معتاد در داخل کمپ
پلی استیشن بازی کردن دو فرد در حال ترک مواد مخدر در بهترین کمپ ترک اعتیاد
ورودی مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور

کمپ ترک اعتیاد بدون درد و خماری

موسسه راهی به سوی نور یک کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران است که در واقع یک اقامتگاه برای افرادی است که تمایل به بهبودی و رهایی از بیماری اعتیاد به مواد مخدر را دارند. در این کمپ روش‌های مختلف بدون درد و خماری، با توجه به نوع اعتیاد و نظر دکتر متخصص جهت بهبود بیمار بکار گرفته می‌شود.

کافیست فرد معتاد تصمیم جدی برای ترک همیشگی بگیرد و اطرافیانش کمک های روحی و مالی به او بکنند تا با موفقیت این مرحله سرنوشت ساز زندگی اش را در کمپ پشت سر بگذارد.

کمپ ترک انواع مواد مخدر

مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ درمانی برای اعتیاد وجود ندارد. کمپ ترک اعتیاد تمایلی، ابزارهایی را برای مدیریت بیماری و قرار دادن فرد در شرایط «بهبود» فراهم می‌کند، اما بهبودی خودخواسته راهی مادام العمر برای ترک اعتیاد است. در کمپ ترک اعتیاد تهران، یک معتاد به جای یک «معتاد درمان شده» به «معتاد بهبود یافته» تبدیل می‌شود و این بدان معنا است که روند بهبودی و روش‌های بکار رفته در آن بسیار پر ‌ارزش است.

خدمات و امکانات رفاهی کمپ ترک اعتیاد

اهمیت تعذیه مناسب در مراحل ترک اعتیاد

فیلم کوتاه صحبت های دکتر فتاحی در مورد اهمیت تغدیه مناسب برای بیماران موسسه راهی به سوی نور.

از آنجایی که فقط یک کمپ خوب از بهزیستی مجوز دریافت می‌کند؛ در نتیجه مطابق با استانداردهای اعلام شده نیز رفتار خواهد کرد. از این رو کیفیت مواد غذایی و داشتن یک برنامه غذایی مداوم و مرتب در طی روند بهبود بیمار از اعتیاد بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که روند ترک اعتیاد انرژی فراوانی طلب می‌کند که این انرژی باید از طریق یک برنامه غذایی درست و تخصصی تامین شود.

جدول برنامه غذایی هفتگی در کمپ

ایام هفتهصبحانهناهارشام
شنبهچای، کره، مربا، نان تازهزرشک پلو با مرغالویه
یکشنبهچای، تخم مرغ، کره، نان تازهماکارانیآش رشته
دو شنبهچای، پنیر، کره، نان تازهعدس پلوخوراک لوبیا قارچ
سه شنبهچای، کره، مربا، نان تازهزرشک پلو با مرغسوپ مرغ
چهار شنبهچای، تخم مرغ، کره، نان تازهخورشت قرمه سبزیخوراک عدسی
پنج شنبهچای، پنیر، کره، نان تازهخورشت قیمهآش رشته
جمعهچای، کره، مربا، نان تازهآبگوشتساندویچ بندری

شایان ذکر است که خدمات کمپ ترک اعتیاد مذکور پس از بهبودی کامل و ترخیص بیمار پایان نیافته و به نوعی ادامه دار نیز خواهد بود. زیرا ارتباط فرد با مددکار و روانشناس همچنان ادامه داشته تا بتواند بر اساس جلسات هفتگی و یا ماهانه ای که در نظر گرفته می‌شود شرکت کند؛ و به راحتی مشکلات و مسائلی که در جهان بیرون از کمپ برای آن بوجود خواهد آمد را بیان کند.

و مشاور نیز بتواند به راحتی با گفتگو و مشورت های تخصصی سعی در رفع مشکل کرده و فرد را آماده تر سازد تا با عزت نفس خویش در برابر مشکلات بایستد.

روش سم زدایی مرسوم ترین و بهترین روش درمانی در مرکز ترک اعتیاد

روش سم زدایی بدن از مواد مخدر (ROD) در کمپ های ترک اعتیاد، طی یک برنامه ریزی تخصصی و علمی صورت می‌پذیرد؛ به این نحو که ابتدا بیمار به سوی قطع مصرف سوق داده می‌شود. نکته مهم اینکه بر اساس خصوصیات فرد بیمار و نوع مصرف، شیوه‌های مختلفی برای سم زدایی در نظر گرفته می‌شود.

دکتر سم زدایی مستقر در مرکز ترک اعتیاد

دکتر مخصوص سم زدایی در حال معاینه

در سم زدایی بیمار کمترین سختی، درد و خماری را متحمل شود. از این رو به علت حساسیت این مرحله لازم و ضروری است که بیمار حتما در محیطی قرار گیرد که عاری از هرگونه مواد مخدر بوده و افرادی متخصص و با تجربه ای در کنار او قرار گیرند؛ که با راهنمایی و پشتیبانی‌های درمانی و عاطفی همراه خوبی برای گذر بیمار از این مرحله باشند.

ویژگی مهم کمپ ترک اعتیاد تهران

ویژگی‌هایی که در یک کمپ ترک اعتیاد، می‌توان با وجودشان آن کمپ را به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران در نظر گرفت شامل موارد زیر است.

 1. داشتن مجوز از سازمان بهزیستی
 2. محیط و امکانات کمپ
 3. متخصصین و کادر درمانی و خدماتی کمپ
 4. برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ
 5. برنامه ریزی غذایی و تغذیه خوب برای بیماران

داشتن مجوز کمپ از سازمان بهزیستی

اولین ویژگی یک کمپ ترک اعتیاد در تهران، اعتبار آن است. که این اعتبار از طریق کسب مجوز صورت می‌پذیرد. از آنجایی که، مجوزهای یک کمپ از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تعداد محدودی از کمپ‌های ترک موفق به کسب مدرک از سازمان بهزیستی خواهند بود.

چراکه شرایط در نظر گرفته شده برای اخذ مجوز بسیار سخت و پیچیده است و قطعا مراکزی که از موارد مهم و مختلفی چون: کادر مجرب و متخصص، امکانات آموزشی، رفاهی و امنیتی برخوردار نباشند، واجد صلاحیت نبوده و اعتبار لازم را کسب نخواهند کرد تا موفق به کسب مجوز از سازمان گردند.

به این جهت فقط کمپ هایی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند از اعتبار لازم برای بستری بیمار در مرکز برخوردار خواهند بود.

محیط و امکانات کمپ

عاری بودن محیط کمپ از عوامل تحریک کننده نسبت به مواد مخدر یک اصل و ویژگی مهم در انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد بود. چرا که محیطی پاک از مواد، سبب می‌گردد تا بیمار مجدد راغب به مصرف مواد مخدر نگردد.

محیط خوابگاه کمپ ترک اعتیاد در شهر تهران

قسمت خوابگاه در کمپ که مرتب ضد عفونی می شود.

کمپ ترک مواد مخدر باید دارای امکانات رفاهی خوب برای تک تک بیماران خود باشد. از جمله این امکانات میتوان موارد زیر را برشمرد.

 1. اتاق های اختصاصی
 2. استخر
 3. وسایل ورزشی و تفریحی
 4. محیط و حیاط مناسب و استاندارد
 5. سالن های مناسب جهت برگزاری جلسات
 6. سالن غذاخوری مناسب و بهداشتی

متخصصین و کادر درمانی و خدماتی کمپ تمایلی

برخورداری از کادر متخصص و مجرب از دیگر ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد خوب است. داشتن تجربه کاری در این مورد به تنهایی ملاک نبوده و دانش و تخصص بالینی و علمی درکنار تجربه کادر درمانی و خدماتی کمپ لازم و ضروری خواهد بود.

کادر اصلی کمپ موسسه راهی به سوی نور

چرا که کادر درمان با تخصص خود براحتی نوع اعتیاد را شناسایی کرده و روش‌های درمان اصولی هر فرد را مطابق با شخصیت اخلاقی و فیزیک بدنی و روانی آن در نظر می‌گیرد و سپس برنامه‌ای جامع و خاص برای بیمار آماده می‌سازد.

به نحوی که بیمار با قرار گرفتن در محیط کمپ ترک اعتیاد و ارتباط با کادر درمان به راحتی بتواند با آنان ارتباط گرفته و خود را آماده ترک و تبدیل شدن به یک بهبود یافته از اعتیاد کند. از این رو میتوان کادر درمان مستقر در کمپ را شامل: پزشک، روانشناس، مشاور و روانپزشک دانست.

برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ

همانطور که از نام کمپ ترک اعتیاد پیداست، می‌توان با شنیدن کلمه کمپ، یک گروه از افراد را تجسم کرد. در کمپ ترک مواد مخدر شرق تهران درمان به صورت گروهی انجام می‌پذیرد به نحوی که فرد با ورد به این مراکز وارد یک دنیای کوچک از افرادی مشابه خود می‌شود که در کنار همین افراد بودن و شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های مختلف کمک بسیاری در روند بهبود شخص خواهد داشت.

نمایش فیلم آموزشی و انگیزشی در کمپ ترک مواد مخدر

از این رو یک کمپ ترک اعتیاد خوب باید دارای برنامه‌های آموزشی و تفریحی کاملا سازماندهی شده در جهت بهبود بیماران خود داشته باشد، چراکه این برنامه‌ها به نحوی است که فرد از لحاظ روانی آمادگی رویارویی با جهان بیرون از کمپ را داشته و می‌تواند بر اساس این گونه جلسات و کلاس‌ها براحتی بر عوامل ترغیب کننده به مواد مخدر غلبه کند.

از سویی امکانات تفریحی نیز توانایی فرد را در برابر ترک از مواد مخدر بالا برده و روحیه‌ای تازه به او می‌بخشد. و به طور کلی شخص اوقات فراغتی همراه با بازی و سرگرمی سالم برای خود رقم می‌زند.

 1. برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ ترک اعتیاد
 2. ارائه محصولات فرهنگی مانند: فیلم، کتاب، موسیقی
 3. برگزاری جلسات کتابخوانی
 4. برگزاری جلسات مشاوره با خانواده توسط متخصصین و مددکاران
 5. برنامه های ورزشی گروهی
 6. برگزاری کلاسهای مهارتی
 7. برگزاری جلسات گروهی
 8. برگزاری برنامه های فرهنگی و مشارکت بیمار در آنان

در کمپ ترک اعتیاد چه می گذرد؟

یک گام مهم برای غلبه بر افیون در کمپ این است که پزشک ریشه مشکل را کشف کند، به همین دلیل است که هر برنامه درمانی باید با ارزیابی جامع نیازهای بیمار آغاز شود. ما با تمرکز بر معتادان در کمپ ترک اعتیاد تهران سعی میکنیم ریشه مواد مخدر را در ذهن افراد گرفتار ضعیف و بعد خشک کنیم.

 1. ورود بیمار به محل کمپ
 2. انجام امور مربوط به پذیرش بیمار و اخذ کیت های هپاتیت، HIV و انواع مواد مخدر
 3. راهنمای بیمار به بخش بستری مرکز و استحمام و دریافت لباس ها و پک بهداشت
 4. ورود بیمار به اتاق سم زدایی
 5. شروع مراحل درمان
 6. معاینات پزشکی جهت تعیین وضعیت دقیق جسمی و روانی بیمار
 7. مراقبت های ویژه در مراحل سم زدایی
 8. خروج از بخش سم زدایی مرکز پس از تایید پزشک
 9. شروع برگزاری جلسات زمان بندی شده با روانشناس
 10. ورود به سالن بهبودی و ارایه امکانات (تخت، کمد، و لوازم بهداشتی شخصی به بیمار)
 11. معاینه توسط روانپزشک مرکز
 12. ادامه جلسات با روانشناس
 13. تشکیل کمسیون پزشکی در مورد بررسی روند درمانی بیمار
 14. شروع برگزاری جلسات روانشناس با خانواده بیمار
 15. در صورت موافقت تیم درمان، ایجاد امکان صحبت، ملاقات
 16. ارزیابی نهایی شرایط جسمی و روحی بیمار توسط تیم پزشکی درمان

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران، گزینه ها و خدمات درمانی بیشماری را ارائه می دهد، از جمله:

 • بستری: برای برخی از بیماران، دور شدن از هیاهوی زندگی روزمره تنها راه بهبودی کامل است. درمان‌های بستری معمولاً فشرده‌تر از درمان‌های سرپایی هستند، اما به بیمار اجازه می‌دهند تا در فعالیت‌های مختلفی از جمله استفاده از استخر، سالن بدنسازی، زمین بسکتبال، والیبال، تجهیزات بدنسازی، مسیرهای پیاده روی، کتابخانه، کلاس ها و جلسات گروهی و فرهنگی شرکت کند.
 • ارزیابی های فوری: یک مرکز ترک اعتیاد می‌تواند ارزیابی های بالینی را انجام دهد و افراد را در کمتر از ۲۴ ساعت در یک برنامه درمانی بپذیرد.
 • سم زدایی از مواد مخدر: در یک محیط درمانی، بیماران می‌توانند مزایای سم زدایی را تجربه کنند.
 • آزمایش مواد مخدر: اولین قدم برای غلبه بر اعتیاد درخواست کمک است، اما زمانی که فرد بیمار در یک برنامه درمانی قرار گرفت، باید بر تعهد خود به هوشیاری ثابت قدم بماند. آزمایش مواد مخدر برای اطمینان از اینکه بیماران قربانی عود بیماری نمی‌شوند ضروری است.
 • آموزش مهارت های زندگی: مبارزه با اعتیاد مستلزم تغییرات گسترده در شیوه زندگی است که به بیماران کمک می‌کند احساس سلامت کنند. تسلط بر یک مهارت شغلی، یا حتی شرکت در آموزش مهارت های زندگی، می تواند به بیماران کمک کند تا برای همیشه اعتیاد خود را از بین ببرند.
 • آموزش بهداشت: هر چه یک بیمار در مورد سلامت کلی خود اطلاعات بهتری داشته باشد، احتمال بیشتری دارد که برای حفظ سلامتی خود با پشتکار تلاش کند. آموزش بهداشت نه تنها درک را پرورش می‌دهد، بلکه با تقویت خطرات اعتیاد از ذهن در برابر بیماری‌های آینده محافظت می کند.
 • کمک به ادغام مجدد خانواده: با اشتراک این باور که اعتیاد یک بیماری خانوادگی است، کمپ ترک اعتیاد شرق تهران خانواده‌ها را تشویق می‌کند تا در مشاوره، کارگاه های آموزشی، سمینارها و موارد دیگر شرکت کنند. ایجاد یک شبکه حمایتی قوی برای درمان موفقیت آمیز اعتیاد در کمپ ضروری است.
 • خدمات مراقبت مداوم: بهبودی یک هدف بزرگ است. مراکز ترک اعتیاد، به نظارت بر بهبودی بیمار ادامه می‌دهند. تا اطمینان حاصل کنند فرد با خروج از کمپ و آغاز مجدد زندگی در کنار خانواده و اطرافیان دچار لغزش و یا عود اعتیاد نمی‌شود و در غیر اینصورت، روانشناس براحتی مراحل را بررسی کرده و شخص مجددا در مسیر بهبود قرار می‌گیرد.

ترک اعتیاد بدون بازگشت

به گفته انجمن پزشکی اعتیاد آمریکا:

اعتیاد یک “بیماری پزشکی مزمن و قابل درمان است که شامل فعل و انفعالات پیچیده بین مدارهای مغزی، ژنتیک، محیط و تجارب زندگی فرد است.”

فرد بیمار برای ترک اعتیاد بدون بازگشت نیاز دارد در یک محیط مناسب، تحت نظر پزشک و روانپزشک قرار بگیرید تا بتواند این مسیر پیچیده را به سمت پاکی طی کند. فرد معتاد نیازمند کمک و آگاهی است تا از این بیماری خطرناک که در او ریشه کرده است برای همیشه خلاص شود.

یکی از بهترین روش های ترک اعتیاد؛ رفتن به یک کمپ ترک اعتیاد خوب در تهران است.

کلاس آموزش گروهی در کمپ ترک اعتیاد تهران

ترک اعتیاد در کمپ چگونه است؟

هنگامی که به بهبودی متعهد شدید، وقت آن است که گزینه های درمانی خود را بررسی کنید. در حالی که درمان اعتیاد میتواند بسته به داروی خاص متفاوت باشد، یک برنامه موفق در کمپ ترک اعتیاد اغلب شامل عناصر مختلفی است، مانند:

 1. سم زدایی: معمولاً اولین قدم پاکسازی بدنتان از مواد مخدر و مدیریت علائم ترک است.
 2. مشاوره رفتاری: درمان فردی یا گروهی می‌تواند به شما کمک کند تا دلایل اصلی مصرف مواد مخدر خود را شناسایی کنید، روابط خود را ترمیم کنید و مهارت ‌های مقابله سالم ‌تری را بیاموزید.

دارو ممکن است برای مدیریت علائم ترک، جلوگیری از عود، یا درمان هر گونه بیماری روانی همزمان مانند افسردگی یا اضطراب استفاده شود.

پیگیری طولانی مدت می تواند به جلوگیری از عود و حفظ هوشیاری کمک کند. این ممکن است شامل شرکت در گروه ‌های پشتیبانی حضوری یا جلسات آنلاین باشد تا به بهبود فرد معتاد کمک کند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد ۱۴۰۲

با توجه به نوع خدمات، هزینه ترک اعتیاد متفاوت است. لطفا جهت اطلاع از هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد و تمایلی با توجه به زمان دوره مورد نیاز؛ با این شماره تماس بگیرید: ۳۴۹۹۸۶۰۰۹۱۲

هزینه کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب در تهران

کمپ ترک اعتیاد با قیمت مناسب

به طور کلی تعرفه‌ها در دو دسته تعرفه کمپ خصوصی و دولتی ترک مواد مخدر تقسیم می‌شوند. در حال حاضر در کشورمان کمپ‌های ترک اعتیاد بسیار خوبی دایر شده است که برخی از این کمپ‌ها به صورت کمپ ترک اعتیاد دولتی رایگان و برخی دیگر به صورت خصوصی و اجباری خدمات ارائه می‌دهند. البته گروه دیگری نیز هستند که خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می‌کنند. و این نوع مراکز جزو کمپ های اعتیاد خیریه و کمک های مردمی محسوب می شود. از انواع مراکز ترک اعتیاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه کمپ ترک اعتیاد دولتی

درصورتی که قصد دارید هزینه مناسب‌تری برای ترک اعتیاد فرد بیمار بپردازید به طور معمول کمپ ترک اعتیاد دولتی به شما پیشنهاد می‌شود. البته باید در نظر داشت، اگرچه که هزینه ترک اعتیاد مواد مخدر در کمپ‌های ترک دولتی ارزان‌تر است. اما امکانات کم‌تری نیز نسبت به کمپ‌های ترک اعتیاد خصوصی خواهد داشت.

هزینه کمپ ترک اعتیاد خصوصی

در حالی که برخی از درمان‌های ترک اعتیاد ممکن است نسبتاً کم هزینه باشند، اما کمپ هایی نیز هستند که ممکن است هزینه بر بوده و تسهیلات درمانی گران ‌تری برای مشتریان خود در طول درمان ارائه می‌کنند و در عین حال از تکنیک‌های درمانی درجه یک و کاملاً فردی استفاده می‌کنند.

در هزینه کمپ اجباری ترک اعتیاد، هزینه انتقال فرد بیمار از محل مورد نظر تا مرکز، با توجه به میزان مسافت طی شده پرداخت می‌شود. پس با توجه به اینکه کمپ راهی به سوی نور در تهران قرار دارد اگر فرد بیمار از شهرهای دیگر به مرکز منتقل شود هزینه بیشتری خواهد داشت.

در کل هزینه کمپ ترک اعتیاد خوب بستگی به عوامل زیادی دارد؛ اما به هر حال خبر خوب این است که با هر بودجه ای که در اختیار داشته باشید، می توانید در یک کمپ بستری شوید. همانطور که ذکر کردیم هزینه های کمپ ترک اعتیاد خیریه که کاملا رایگان است. و هزینه مراکز ترک اعتیاد دولتی بسته به نوع بیمه شما و دیگر عوامل زیاد نخواهد بود. پس بیشترین هزینه مربوط به کمپ‌های ترک اعتیاد خصوصی و لاکچری است.

سوالات متداول

کمپ ترک اعتیاد چیست؟

یک محیط قانونی و دارای مجوز که افراد مصرف کننده مواد مخدر در آن جمع میشوند تا تحت نظر یک تیم پزشکی شامل: دکتر عمومی، روانپزشک و دکتر روانشناس درمان های مورد نیاز برای ترک اعتیاد را انجام دهند.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چند روز طول می کشد؟

معمولا ۲۱ روز زمان می برد اما گاهی اوقات با توجه به نوع مواد مخدر و مدت زمان مصرف ممکن است طولانی تر شود.

وسایل مورد نیاز برای رفتن به کم چه چیزهایی است؟

با توجه به کیف بهداشتی که در هنگام ورود به کمپ به فرد داده می شود نیاز به وسایل دیگری پیدا نمی کنید.

آیا موسسه راهی به سوی نور مجوز دارد؟

بله این موسسه از سازمان بهزیستی کشور مجوز رسمی دارد.

ساعات ملاقات کمپ به چه صورتی است؟

با هماهنگی با مسئول مرکز ترک اعتیاد می توان ملاقات کرد.

۳۶ پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. میلاد
  میلاد گفته:

  اعتیاد یک بیماری جدی است که می تواند زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. ترک اعتیاد به مواد مخدر یک فرآیند دشوار و چالش برانگیز است که اغلب به کمک و حمایت نیاز دارد. کمپ های ترک اعتیاد می توانند یک گزینه درمانی موثر برای افراد مبتلا به اعتیاد باشند.

  در اینجا ۵ دلیل برای اینکه کمپ ترک اعتیاد برای ترک مواد مخدر خوب است آورده شده است:

  ایجاد محیطی حمایتی و امن: کمپ های ترک اعتیاد محیطی حمایتی و امن را برای افراد مبتلا به اعتیاد فراهم می کنند. این محیط به افراد کمک می کند تا از وسوسه مواد مخدر دور بمانند و بر روی بهبودی خود تمرکز کنند.
  دسترسی به درمان های مختلف: کمپ های ترک اعتیاد به طیف وسیعی از درمان ها، از جمله دارو درمانی، روان درمانی، و مشاوره گروهی دسترسی دارند. این درمان ها می توانند به افراد کمک کنند تا علائم ترک مواد مخدر را مدیریت کنند و با چالش های روانی و عاطفی مرتبط با اعتیاد کنار بیایند.
  آموزش مهارت های مقابله ای: کمپ های ترک اعتیاد به افراد آموزش مهارت های مقابله ای می دهند. این مهارت ها می توانند به افراد کمک کنند تا در برابر وسوسه مواد مخدر مقاومت کنند و سبک زندگی سالمی را ایجاد کنند.
  حمایت از خانواده و دوستان: کمپ های ترک اعتیاد معمولاً خدمات حمایتی برای خانواده و دوستان افراد مبتلا به اعتیاد ارائه می دهند. این خدمات می توانند به خانواده و دوستان کمک کنند تا در طول فرآیند بهبودی عزیزان خود را حمایت کنند.
  افزایش احتمال موفقیت در ترک اعتیاد: مطالعات نشان داده اند که افراد مبتلا به اعتیاد که در کمپ ترک اعتیاد شرکت می کنند، احتمال بیشتری دارد که ترک اعتیاد خود را موفقیت آمیز بدانند.

  پاسخ
  • دکترنیکوکار
   دکترنیکوکار گفته:

   البته، کمپ های ترک اعتیاد برای همه افراد مناسب نیستند. برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند که در خانه ترک اعتیاد کنند. با این حال، برای بسیاری از افراد، کمپ ترک اعتیاد یک گزینه درمانی موثر است که می تواند به آنها کمک کند تا زندگی سالم و شاد را دوباره به دست آورند.

   در اینجا چند نکته برای انتخاب یک کمپ ترک اعتیاد خوب آورده شده است:

   اعتبار و تجربه کمپ را بررسی کنید.
   از برنامه درمانی کمپ مطلع شوید.
   با افراد دیگری که در کمپ ترک اعتیاد شرکت کرده اند صحبت کنید.
   از کمپ بازدید کنید تا از امکانات و محیط آن اطمینان حاصل کنید.

   پاسخ
 2. مرد تنها
  مرد تنها گفته:

  از سر تنهایی رو اوردم به مواد، ۱۳ سالم بود که بابام مرد مادرمم یک سال بعدش ازدواج کرد و چون نمیخواستم برای مادرم دردسر درست کنم رفتم خونه پدربزرگم و با دو تا پیرمرد و پیرزن که خودشون نیاز به نگهداری واشتن مجبور شدم زندگی کنم البته آدمای خوب و مهربونی هستن ولی بازم نیاز به افرادی هستش که لااقل هم سن و سال باشن عمو و عمه هامم که کلا چون مادرم ازدواج کرد ولمون کردن، دایی و خاله هامم که گرفتار زندگی های خودشون با بچه هاشونم میونه ای نداشتم، خرجمم که مادرم کار میکنه و ماه به ماه میرنه به حسابم ی مقداری و چیزهایی که لازم دارم برام میگیره و میاره خونه بابابزرگم ولی چه فایده الانکه ۱۹ سالم شده برای فکر نکردن و غم زندگی نخوردن مواد میکشم تا کمی آروم شم چون هیچ همدم و دوست واقعی ای ندارم. دوست ندارم بیشتر از این تو منحلاب اعتیاد کشیده بشم نمیدونم میتونم ترک کنم یا نه

  پاسخ
 3. برهانی
  برهانی گفته:

  الان ۱۸ روزه بردنش کمپ و من هیچ خبری ازش ندارم. گفتن ۴ ماه باید بمونه. حالا سوالم اینه تا کی حق تماس گرفتن نداره؟

  پاسخ
  • آقای قاسم زاده
   آقای قاسم زاده گفته:

   کمپ راهی به سوی نور هر روز حق تماس و ملاقات برای بیمار وجود دارد. نمیدونم این قانون کدوم کمپ!

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *