کمپ ترک اعتیاد

مهم است که به یاد داشته باشید که هیچ درمانی برای اعتیاد وجود ندارد. کمپ ترک اعتیاد تمایلی، ابزارهایی را برای مدیریت بیماری و قرار دادن فرد در شرایط «بهبود» فراهم می‌کند، اما بهبودی راهی مادام العمر است. در مرکز ترک اعتیاد تهران، یک معتاد به جای یک «معتاد درمان شده» به «معتاد بهبود یافته» تبدیل می‌شود، و این بدان معنا است که روند بهبودی و روش‌های بکار رفته در آن بسیار پر ‌ارزش است.

موسسه راهی به سوی نور کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران
تابلو موسسه راهی به سوی نور کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران

موسسه راهی به سوی نور؛ یک کمپ ترک اعتیاد در شرق تهران است که در واقع یک اقامتگاه برای افرادی است که تمایل به بهبودی و رهایی از بیماری اعتیاد به مواد مخدر دارند. در مرکز ترک اعتیاد روش‌های مختلف با توجه به نوع اعتیاد و نظر دکتر متخصص جهت بهبود اعتیاد بکار گرفته می‌شود.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی کجاست؟

مرکز ترک اعتیاد مکان مناسب برای هر کسی است که از اختلال سوء مصرف مواد مخدر (Substance use Disorder) رنج می‌برد و به دنبال یک تجربه تجدید و جامع برای غلبه بر اعتیاد خود است. در کمپ ترک اعتیاد تمایلی راهکارهایی برای نوجوانان و بزرگسالان ارائه می‌شود و در واقع از هر شخصی که برای شروع یک زندگی جدید نیاز به حمایت دارد استقبال می‌شود.

بهبودی در مرکز ترک اعتیاد هدف است، اما باید خاطر نشان کرد که بهبودی نیز یک فرآیند مداوم است که از طریق چندین روش کارشناسی، فعالیت های جسمی و مهارت‌های جدید، به نوجوانان و بزرگسالان آموزش داده می‌شود که در پس این فرآیند عزت نفس آن‌ها را افزایش داده و به آنها اجازه می‌دهد با موفقیت به اهداف خود برسند. به عنوان مثال: برای نوجوانان، بر آموزش مسئولیت پذیری متمرکز می‌شوند. در حالی که تمرکز اصلی برای بزرگسالان، مدیریت استرس در دنیای واقعی است.

کمپ موسسه راهی به سوی نور دارای مجوز کشوری از بهزیستی است.

خدمات کمپ اعتیاد موسسه راهی به سوی نور

از اصلی‌ترین خدمات مرکز ترک اعتیاد تهران می‌توان به ترک انواع اعتیاد به مواد مخدری چون موارد زیر اشاره کرد:

 1. ترک هروئین Quitting Heroin
 2. ترک تریاک Quitting Opium
 3. ترک شیره Opium juice
 4. ترک کوکائین Quit Cocaine
 5. ترک ب 2 Buprenorphine
 6. ترک شیشه Methamphetamine
 7. ترک متادون Methadone
 8. ترک ترامادول Quitting Tramadol 
 9. ترک حشیش Quitting Hashish
 10. ترک گل Quit Marijuana
 11. ترک کراک

در کمپ ترک اعتیاد شرق تهران، روش ترک هر کدام از موارد فوق، منحصراً ایجاد محیطی امن فارغ از عوامل تحریک کننده و با روش سم زدایی خواهد بود. درواقع بهترین روند ترک اعتیاد، دوری از محیط سابق و اطرافیان فرد است. مرکز ترک اعتیاد محیطی عاری از مواد مخدر است، که به دلیل دوری شخص از زندگی معمول و مشکلات عاطفی، اجتماعی و روابط اطرافیان؛ موفقیت در بهبود از اعتیاد را صد چندان می‌کند. لازم به ذکر است، حضور در کمپ بهترین روش ترک اعتیاد در دنیا محسوب می‌شود.

روش سم زدایی مرسوم ترین و بهترین روش درمانی در مرکز ترک اعتیاد

روش سم زدایی (ROD) در مراکز ترک اعتیاد، در واقع طی یک برنامه ریزی تخصصی و علمی صورت می‌پذیرد. به این نحو که ابتدا بیمار به سوی قطع مصرف سوق داده می‌شود؛ که در این مرحله بر اساس خصوصیات فرد بیمار و نوع مصرف، شیوه‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شود. تا بیمار کمترین سختی، درد و خماری را متحمل شود. از این رو به علت حساسیت این مرحله، لازم و ضروری است که بیمار حتما در محیطی قرار گیرد که عاری از هرگونه مواد مخدر بوده و افرادی متخصص و با تجربه ای در کنار او قرار گیرند که با راهنمایی و پشتیبانی‌های درمانی و عاطفی همراه خوبی برای گذر بیمار از این مرحله باشند.

بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران

ویژگی‌هایی که در یک کمپ ترک اعتیاد ، می‌توان با وجودشان آن کمپ را به عنوان بهترین مرکز ترک اعتیاد تهران در نظر گرفت شامل موارد زیر است.

 1. داشتن مجوز از سازمان بهزیستی
 2. محیط و امکانات کمپ
 3. متخصصین و کادر درمانی و خدماتی کمپ
 4. برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ
 5. برنامه ریزی غذایی و تغذیه خوب برای بیماران

آیا می دانید هزینه کمپ ترک در تهران چقدر است؟ موسسه راهی به سوی نور ارزان ترین و با تجربه ترین کمپ ترک اعتیاد به مواد مخدر در شرق تهران است.

داشتن مجوز از سازمان بهزیستی

اولین ویژگی یک مرکز ترک اعتیاد تهران، اعتبار آن است. که این اعتبار از طریق کسب مجوز صورت می‌پذیرد. از آنجایی که، مجوزهای یک کمپ ترک اعتیاد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تعداد محدودی از کمپ‌های ترک موفق به کسب مدرک از سازمان بهزیستی خواهند بود. چراکه شرایط در نظر گرفته شده برای اخذ مجوز بسیار سخت و پیچیده است و قطعا مراکزی که از موارد مهم و مختلفی چون: کادر مجرب و متخصص، امکانات آموزشی، رفاهی و امنیتی برخوردار نباشند، واجد صلاحیت نبوده و اعتبار لازم را کسب نخواهند کرد تا موفق به کسب مجوز از سازمان گردند.

به این جهت فقط مراکزی که دارای مجوز از سازمان بهزیستی هستند از اعتبار لازم برای بستری بیمار در مرکز برخوردار خواهند بود.

محیط کمپ ترک اعتیاد شرق تهران

محیط و امکانات کمپ

عاری بودن محیط کمپ از عوامل تحریک کننده نسبت به مواد مخدر یک اصل و ویژگی مهم در انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد بود. چرا که محیطی پاک از مواد، سبب می‌گردد تا بیمار مجدد راغب به مصرف مواد مخدر نگردد.

پک وسایل بهداشتی فرد بیمار اعتیاد به مواد مخدر
پک وسایل بهداشتی کمپ ترک اعتیاد موسسه راهی به سوی نور

مرکز ترک اعتیاد باید دارای امکانات رفاهی خوب برای تک تک بیماران خود باشد. از جمله این امکانات میتوان موارد زیر را برشمرد.

 1. اتاق های اختصاصی
 2. استخر
 3. وسایل ورزشی و تفریحی
 4. محیط و حیاط مناسب و استاندارد
 5. سالن های مناسب جهت برگزاری جلسات
 6. سالن غذاخوری مناسب و بهداشتی

کادر درمان کمپ ترک مواد مخدر

متخصصین و کادر درمانی و خدماتی کمپ تمایلی

برخورداری از کادر متخصص و مجرب از دیگر ویژگی های یک مرکز ترک اعتیاد خوب است. داشتن تجربه کاری در این مورد به تنهایی ملاک نبوده و دانش و تخصص بالینی و علمی درکنار تجربه کادر درمانی و خدماتی کمپ لازم و ضروری خواهد بود.

پذیرش فرد در کمپ ترک توسط دکتر متخصص

چرا که کادر درمان با تخصص خود براحتی نوع اعتیاد را شناسایی کرده و روش‌های درمان اصولی هر فرد را مطابق با شخصیت اخلاقی و فیزیک بدنی و روانی آن در نظر می‌گیرد و سپس برنامه‌ای جامع و خاص برای بیمار آماده می‌سازد. به نحوی که بیمار با قرار گرفتن در محیط کمپ و ارتباط با کادر درمان به راحتی بتواند با آنان ارتباط گرفته و خود را آماده ترک و تبدیل شدن به یک بهبود یافته از اعتیاد کند. از این رو میتوان کادر درمان کمپ ترک اعتیاد را شامل: پزشک، روانشناس، مشاور و روانپزشک دانست.

برنامه های آموزشی و تفریحی کمپ

همانطور که از نام کمپ پیداست، می‌توان با شنیدن کلمه کمپ، یک گروه از افراد را تجسم کرد. در کمپ ترک اعتیاد شرق تهران درمان به صورت گروهی انجام می‌پذیرد به نحوی که فرد با ورد به این مراکز وارد یک دنیای کوچک از افرادی مشابه خود می‌شود که در کنار همین افراد بودن و شرکت در کلاس‌ها و برنامه‌های مختلف کمک بسیاری در روند بهبود شخص خواهد داشت.

از این رو یک مرکز ترک اعتیاد خوب باید دارای برنامه‌های آموزشی و تفریحی کاملا سازماندهی شده در جهت بهبود بیماران خود داشته باشد، چراکه این برنامه‌ها به نحوی است که فرد از لحاظ روانی آمادگی رویارویی با جهان بیرون از کمپ را داشته و می‌تواند بر اساس این گونه جلسات و کلاس‌ها براحتی بر عوامل ترغیب کننده به مواد مخدر غلبه کند.

از سویی امکانات تفریحی نیز توانایی فرد را در برابر ترک از مواد مخدر بالا برده و روحیه‌ای تازه به او می‌بخشد. و به طور کلی شخص اوقات فراغتی همراه با بازی و سرگرمی سالم برای خود رقم می‌زند.

 • برنامه های آموزشی و تفریحی مراکز ترک اعتیاد
 • ارائه محصولات فرهنگی مانند: فیلم، کتاب، موسیقی
 • برگزاری جلسات کتابخوانی
 • برگزاری جلسات مشاوره با خانواده توسط متخصصین و مددکاران
 • برنامه های ورزشی گروهی
 • برگزاری کلاسهای مهارتی
 • برگزاری جلسات گروهی
 • برگزاری برنامه های فرهنگی و مشارکت بیمار در آنان

برنامه ریزی غذایی و تغذیه خوب برای بیماران

از آنجایی که یک کمپ خوب از سازمان بهزیستی مجوز دریافت می‌کند. در نتیجه مطابق با استانداردهای اعلام شده نیز رفتار خواهد کرد . از این رو کیفیت مواد غذایی و داشتن یک برنامه غذایی مداوم و مرتب در طی روند بهبود بیمار از اعتیاد بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که روند ترک اعتیاد انرژی فراوانی طلب می‌کند که این انرژی باید از طریق یک برنامه غذایی درست و تخصصی تامین شود.

شایان ذکر است که خدمات مرکز ترک اعتیاد مذکور پس از بهبودی کامل و ترخیص بیمار پایان نیافته و به نوعی ادامه دار نیز خواهد بود. زیرا ارتباط فرد با مددکار و روانشناس همچنان ادامه داشته تا بتواند بر اساس جلسات هفتگی و یا ماهانه ای که در نظر گرفته می‌شود شرکت کند و به راحتی مشکلات و مسائلی که در جهان بیرون از کمپ برای آن بوجود خواهد آمد را بیان کند.

و مشاور نیز بتواند به راحتی با گفتگو و مشورت های تخصصی سعی در رفع مشکل کرده و فرد را آماده تر سازد تا با عزت نفس خویش در برابر مشکلات بایستد.

کمپ ترک اعتیاد تهران

یک گام مهم در غلبه بر اعتیاد این است که پزشک ریشه مشکل را کشف کند، به همین دلیل است که هر برنامه درمانی باید با ارزیابی جامع نیازهای بیمار آغاز شود.

بهترین کمپ ترک اعتیاد در تهران، گزینه ها و خدمات درمانی بیشماری را ارائه می دهد، از جمله:

 • بستری: برای برخی از بیماران، دور شدن از هیاهوی زندگی روزمره تنها راه بهبودی کامل است. درمان‌های بستری معمولاً فشرده‌تر از درمان‌های سرپایی هستند، اما به بیمار اجازه می‌دهند تا در فعالیت‌های مختلفی از جمله استفاده از استخر، سالن بدنسازی، زمین بسکتبال، والیبال، تجهیزات بدنسازی، مسیرهای پیاده روی، کتابخانه، کلاس ها و جلسات گروهی و فرهنگی شرکت کند.
 • ارزیابی های فوری: یک مرکز ترک اعتیاد می‌تواند ارزیابی های بالینی را انجام دهد و افراد را در کمتر از 24 ساعت در یک برنامه درمانی بپذیرد.
 • سم زدایی از مواد مخدر: در یک محیط درمانی، بیماران می‌توانند مزایای سم زدایی را تجربه کنند.
 • آزمایش مواد مخدر: اولین قدم برای غلبه بر اعتیاد درخواست کمک است، اما زمانی که فرد بیمار در یک برنامه درمانی قرار گرفت، باید بر تعهد خود به هوشیاری ثابت قدم بماند. آزمایش مواد مخدر برای اطمینان از اینکه بیماران قربانی عود بیماری نمی‌شوند ضروری است.
 • آموزش مهارت های زندگی: مبارزه با اعتیاد مستلزم تغییرات گسترده در شیوه زندگی است که به بیماران کمک می‌کند احساس سلامت کنند. تسلط بر یک مهارت شغلی، یا حتی شرکت در آموزش مهارت های زندگی، می تواند به بیماران کمک کند تا برای همیشه اعتیاد خود را از بین ببرند.
 • آموزش بهداشت: هر چه یک بیمار در مورد سلامت کلی خود اطلاعات بهتری داشته باشد، احتمال بیشتری دارد که برای حفظ سلامتی خود با پشتکار تلاش کند. آموزش بهداشت نه تنها درک را پرورش می‌دهد، بلکه با تقویت خطرات اعتیاد از ذهن در برابر بیماری‌های آینده محافظت می کند.
 • کمک به ادغام مجدد خانواده: با اشتراک این باور که اعتیاد یک بیماری خانوادگی است، کمپ ترک اعتیاد شرق تهران خانواده‌ها را تشویق می‌کند تا در مشاوره، کارگاه های آموزشی، سمینارها و موارد دیگر شرکت کنند. ایجاد یک شبکه حمایتی قوی برای درمان موفقیت آمیز اعتیاد در کمپ ضروری است.
 • خدمات مراقبت مداوم: در بهترین کمپ ترک اعتیاد، بهبودی یک هدف بزرگ است. مراکز ترک اعتیاد، به نظارت بر بهبودی بیمار ادامه می‌دهند. تا اطمینان حاصل کنند فرد با خروج از کمپ و آغاز مجدد زندگی در کنار خانواده و اطرافیان دچار لغزش و یا عود اعتیاد نمی‌شود و در غیر اینصورت، روانشناس براحتی مراحل را بررسی کرده و شخص مجددا در مسیر بهبود قرار می‌گیرد.

مراحل ترک در کمپ ترک اعتیاد در تهران

 • در مرحله اول مراجعه بیمار جهت پذیرش به همراه یک معرف و یا اعضای خانواده صورت می‌پذیرد.
 • در مرحله بعدی بیمار به روانپزشک، جهت مصاحبه انگیزشی برای بررسی سطح انگیزه و شرایط روانی ارجاع داده می‌شود.
 • بررسی سطح سلامت توسط پزشک و ارجاع آزمایشات به آزمایشگاه مرکز ترک اعتیاد، تکمیل فرم‌های پذیرش و در نهایت اعزام بیمار به مرکز بهبودی صورت می‌پذیرد.
 • جهت پذیرش در سالن سم زدایی، ابتدا تعویض لباس و دریافت بسته‌های بهداشتی که شامل: پتو، مسواک، ناخن گیر، صابون، لیف و غیره می‌شوند؛ صورت می‌گیرد.
 • در سالن سم زدایی، بیمار، نظارت ویژه پزشک را خواهد داشت. این مرحله کمک به فرد بیمار در نظافت فردی و خدمات ویژه دیگری را نیز شامل می‌شود.
 • جلسات روزانه گروه درمانی در سه نوبت صبح، ظهر و عصر انجام می پذیرد که شامل جلسات شکرگزاری، توجیهی و انگیزشی است. و در کنار آن خدمات واحد فرهنگی جهت بهینه سازی اوقات فراغت مددجو با ارائه محصولات فرهنگی مانند: کتاب، مجله، فیلم. صورت می پذیرد؛ که در نهایت در پایان ۲۸ روز دوره اقامت در مرکز، مددجو پس از تایید روانشناس، پزشک و روانپزشک از مرکز ترخیص می‌گردد.
 • شایان ذکر است علاوه بر مراحل فوق و کمک به بهبود بیمار، مرکز ترک اعتیاد جهت مشاوره و راهنمایی خانواده‌ها نیز خدماتی چون: برگزاری جلسات مشاوره، ارائه بسته‌های آموزشی را نیز در برنامه اصلی خود جای داده تا خانواده کاملا نسبت به اعتیاد شناخت پیدا کرده و نحوه برخورد مناسب هنگام ترخیص بیمار از مرکز را آموزش دیده باشند.
 • از سویی دیگر مددکار کمپ ترک اعتیاد تمایلی نیز در یک دوره 6 ماهه خدمات زیر را ارائه خواهد داد.
 • شناسایی نقاط ضعف و قوت مددجو و خانواده آن، جهت ارائه استراتژی مناسب
 • مهارت آموزی و تشکیل گروه‌های شغلی و حرفه‌ای
 • ارتباط با مراکز کاریابی و ارجاع موارد نیازمند کار
 • ثبت اطلاعات مربوط به علایق و استعداد مددجویان در طول درمان
 • برقراری ارتباط و تعامل سازنده با سازمان‌های ذی‌ربط نظیر وزارت کار و امور اجتماعی
 • انجام هماهنگی و پیگیری لازم جهت اخذ کمک‌های نقدی و غیر نقدی خیرین سازمان‌های مردمی

مسئولین و کادر پزشکی مرکز ترک اعتیاد خوب در شرق تهران

ترک اعتیاد در کمپ (مرکز ترک اعتیاد)

هنگامی که به بهبودی متعهد شدید، وقت آن است که گزینه های درمانی خود را بررسی کنید. در حالی که درمان اعتیاد می تواند بسته به داروی خاص متفاوت باشد، یک برنامه موفق اغلب شامل عناصر مختلفی است، مانند:

 1. سم زدایی: معمولاً اولین قدم پاکسازی بدنتان از مواد مخدر و مدیریت علائم ترک است.
 2. مشاوره رفتاری: درمان فردی، گروهی و/ یا خانواده می‌تواند به شما کمک کند تا دلایل اصلی مصرف مواد مخدر خود را شناسایی کنید، روابط خود را ترمیم کنید و مهارت ‌های مقابله سالم ‌تری را بیاموزید.

دارو ممکن است برای مدیریت علائم ترک، جلوگیری از عود، یا درمان هر گونه بیماری روانی همزمان مانند افسردگی یا اضطراب استفاده شود.

پیگیری طولانی مدت می تواند به جلوگیری از عود و حفظ هوشیاری کمک کند. این ممکن است شامل شرکت در گروه ‌های پشتیبانی حضوری یا جلسات آنلاین باشد تا به بهبود شما کمک کند.

مهمترین نکاتی که می تواند به شما برای یافتن بهترین درمان اعتیاد به مواد مخدر کمک کند

به یاد داشته باشید که هیچ درمانی برای همه کار نمی کند. نیازهای هرکس متفاوت است. چه با داروهای غیرقانونی و چه با داروهای تجویزی مشکل داشته باشید، درمان اعتیاد باید با شرایط منحصر به فرد شما تنظیم شود. این مهم است که برنامه ای را پیدا کنید که احساس خوبی داشته باشد. پس نمی توان گفت که کدام درمان بهترین درمان است؟

درمان باید بیش از مصرف مواد مخدر شما را مورد توجه قرار دهد. اعتیاد بر کل زندگی شما، از جمله روابط، شغل، سلامت و رفاه روانی شما تأثیر می گذارد. موفقیت درمان به ایجاد روش جدیدی از زندگی و رسیدگی به دلایلی که در وهله اول به مواد مخدر روی آورده اید بستگی دارد. به عنوان مثال، وابستگی شما به مواد مخدر ممکن است از تمایل به مدیریت درد یا مقابله با استرس ایجاد شده باشد، در این صورت باید راه سالم تری برای تسکین درد یا مدیریت موقعیت های استرس زا پیدا کنید.

تعهد و پیگیری مهم هستند. درمان اعتیاد به مواد مخدر یک فرآیند سریع و آسان نیست. به طور کلی، هر چه مصرف دارو طولانی‌تر و شدیدتر باشد، به درمان طولانی‌تر و شدیدتری نیاز خواهید داشت. و در همه موارد، مراقبت طولانی مدت برای بهبودی بسیار مهم است.

مکان های زیادی برای کمک وجود دارد. همه به سم زدایی تحت نظارت پزشکی یا دوره بازتوانی طولانی مدت نیاز ندارند. مراقبتی که نیاز دارید به عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه مصرف دارو، شرایط پزشکی یا روانپزشکی بستگی دارد. علاوه بر پزشکان و روانشناسان، بسیاری از روحانیون، مددکاران اجتماعی و مشاوران خدمات درمان اعتیاد را ارائه می دهند.

برای هر گونه مشکل سلامت روانی به طور همزمان به دنبال درمان باشید. همانطور که برای اعتیاد به مواد مخدر به دنبال کمک می‌گردید، دریافت درمان برای سایر مشکلات پزشکی یا روان‌ شناختی نیز مهم است. بهترین شانس شما برای بهبودی، دریافت ترکیبی از درمان سلامت روان و اعتیاد از یک ارائه دهنده یا تیم درمان است.

برای بهبود اعتیاد خود به دنبال پشتیبان مثل خانواده، دوستان و … باشید. روش های مناسب برای مقابله با استرس و کاهش آن را بیاموزید. محرک ها و هوس های دارویی خود مثل دوستان معتاد و محیط های اعتیاد آور و … را کنترل کنید و از نزدیک شدن دوباره به آنها خودداری کنید. زندگی معنادار بدون مواد مخدر برای خود بسازید. به دنبال ورزش، تفریحات سالم، هنر، طبیعت گردی و… باشید.

در نهایت

اگر به دنبال بهترین و سریعترین راه حل هستید، که برای سلامتی، زندگی و آینده شما مفید باشد، بهترین و ایمن ترین راه برای ترک مواد، می تواند بستری در یک مرکز و کمپ ترک اعتیاد و تحت نظارت پزشکی و همزمان با یک برنامه طولانی مدت درمان اعتیاد باشد.

بدن شما پس از مصرف طولانی مدت دارو دچار استرس می شود. برای رسیدن به بهبودی کامل نیاز به تغذیه، آبرسانی و ترمیم مناسب دارید. این روند متأسفانه یک شبه اتفاق نمی افتد. بازیابی قدرت (در ذهن و بدن) و یادگیری مجدد عادات سالم زمان می برد. همچنین برای حفظ تعهد خود به متانت نیاز به یک محیط حمایتی و راحت است. به همین دلیل، برنامه‌ های طولانی ‌مدت درمان دارویی برای کل روند بهبودی و همچنین یک سبک زندگی طولانی‌ مدت و بدون دارو بسیار مفید است.

سوالات متداول

کمپ ترک اعتیاد چیست؟

یک محیط قانونی و دارای مجوز که افراد مصرف کننده مواد مخدر در آن جمع میشوند تا تحت نظر یک تیم پزشکی شامل: دکتر عمومی، روانپزشک و دکتر روانشناس درمان های مورد نیاز برای ترک اعتیاد را انجام دهند.

کمپ ترک اعتیاد تمایلی چند روز طول می کشد؟

معمولا 28 روز زمان می برد اما گاهی اوقات با توجه به نوع مواد مخدر و مدت زمان مصرف ممکن است طولانی تر شود.

وسایل مورد نیاز برای رفتن به کم چه چیزهایی است؟

با توجه به کیف بهداشتی که در هنگام ورود به کمپ به فرد داده می شود نیاز به وسایل دیگری پیدا نمی کنید.

آیا موسسه راهی به سوی نور مجوز دارد؟

بله این موسسه از سازمان بهزیستی کشور مجوز رسمی دارد.

ساعات ملاقات کمپ به چه صورتی است؟

به دلیل قوانین شرایط کرونا، کمپ قرنطینه است؛ اما با هماهنگی با مسئول مرکز ترک اعتیاد می توان ملاقات را انجام داد.

نظرات 9

 1. دانیال کسایی می گوید:

  یکسری مشکل روحی داشتم که بدجور تمام زندگیم رو تحت الشعاع خودش قرار داده بود حتی چند بار تصمیم به خودکشی گرفتم اما یکی از بچه های دانشگاه بهم قرص متادون رو معرفی کرد . سرخوش میشدم باهاش.دنیا برام قابل هضم میشد تا مصرف میکردم انگار سبک میشدم و به هیچی دیگه فکر نمیکردم . وقتی به خودم اومدم مصرف قرصم روزانه شده بود . در به در دنبال داروخانه که بهم این قرص رو بده و یا دکتری که برام تو نسخه بنویسه انگار اکه نبود فلج میبودم کم کم تمام فعالیت های کاریم کم شد و از گروه های دانشگاهی هم انصراف دادم. تا اینکه به اجبار خانواده با یک مشاور صحبت کردم که دست برقضا توی کمپ ترک اعتیاد کار میکرد. اصلا فکر نمیکردم که روزی لقب معتاد به من داده بشه اول مقاومت کردم اما بعد از یکسال خودم به کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور که توی منطقه خودمون بود رفتم و پذیرش شدم . حدود 3 هفته زمان برد تا تونستم با مشاوره ها و ویزیت ها و راه حل های خوبشون دوباره به خودم بیام و فعالیت ها و توانایی هام رو بکار بگیرم . برخوردی که توی کمپ با من و بقیه داشتن مثل یک بیمار بود نه معتاد همین خیلی تاثیر داشت. خواستم اینجا یک تشکر اساسی از کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور کنم که هرچند هنوزم با هاشون در ارتباطم که اگه خدای نکرده سمت قرص برم بتونن کمکم کنن . درسته هنوز به طور کامل مشکلاتم حل نشده اما وجود مددکار و روانپزشک خیلی تاثیر گذار بود.

 2. غفار می گوید:

  دو بار برادرم رو بردیم برا ترک ولی چه فایده بعد بیرون اومدن از مرکز توانبخشی دوباره رفت سراغ مواد. مکان خیلی مهمه چون باید رسیدگی بشه و همیشه تحت نظر باشن بیماران

 3. فرامرز از شرق تهران می گوید:

  اوایل فقط تفریحی میکشیدم با دوستام بعدش کم کم وابستگی شدید پیدا کردم، با اینکه تریاک ماده ی خیلی قوی ای نسبت به مواد مخدر دیگه نیست ولی اصلا نمیتونستم سمتش نرم، زندگیمو داشتم از دست میدادم بخاطرش، خانواده ام مخصوصا مادرم خیلی غصه میخوردن، همش میگفتن ترک کن ولی کو گوش شنوا، میترسیدم از ترک کردن فکر میکردم نمیتونم دردای ترک تحمل کنم و میمیرم از بقیه شنیده بودم که چقدر سخته، ولی برادرم تونست منو راضی کنه که فقط بیام کمپ اونم برای مشاوره و صحبت، اومدیم کمپ راهی به سوی نور، روان درمانی انجام دادم خیلی کمکم کردن، مشاوره دادن بهم، تونستم ترس بزارم کنار و برا ترک به صورت جدی اقدام کنم، خوشبختانه ظرف مدت یک ماه تونستم مواد بزارم کنار با اینکه سخت بود ولی ارزشش داشت چون دوباره به زندگیم برگشتم. شش ماهه از ترکم میگذره ولی با مشاوران کمپ در ارتباطم و کلا دور دوستامم که منو به این راه کشوندن خط کشیدم.

 4. کامران زارع می گوید:

  چندین سال پیش تصادف بدی کردم یک سال بعد چون استخوانم خوب جوش نخورده بود همیشه درد داشتم دوستانم بهم پیشنهاد دادن تریاک بخورم. اوایل خوب بود ولی بعد دیگه تاثیر نداشت کم کم رو به مواد دیگه اوردم. الان دیگه نه تنها درد دارم دیگه یه معتاد واقعی شدم هر روز باید مواد مصرف کنم چندین بار خواستم ترک کنم ولی نمیشه خانوادم ازم بیزار شدن دوستام که بهم پیشنهاد دادن مواد بکشم الان سمتم نمیان.واقعا میخوام ترک کنم میترسم هزینش زیاد باشه منو راهنمایی کنید

 5. اسماعیل می گوید:

  پدرم نزدیک به پونزده ساله که معتاده از وقتی که خودمو شناختم این مشکل بوده.همیشه پرخاشگر و بی اعصابه و بددهنی میکنه واقعا دیگه از این وضعیت خسته شدیم هیجوره هم حاضر نمیشه به کمپ ترک اعتیاد بیاد.لطفا راهنماییم کنید چطوری بیارمش کمپ؟ ممنون تشکر

 6. بی نام می گوید:

  من از وقتی که ازدواج کردم بعد از یک سری مشکلات روحی و راونی که در رابطه زناشویی پیش اومد و رفتارهای خانواده خودم و همسرم؛ به صورت خیلی بچه گانه رفتم سراغ شیره و تفننی شروع کردم به کشیدن بعدش نمیدونم چی شد که ظرف یک سال دوستام بهم میگفتن تو افتادی تح تسبیح… منظورشون این بود که تریاکی حرفه ای شدم. زنم فهمیده بود ولی چیزی نیمی گفت چون همیشه تووی مغازه خودم مصرف میکردم. بعد از فشارهای خانواده تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم. من چندین بار بخاطر بچه خواستم ترک کنم نشد هر سری سور میخوردم اما بلاخره رفتم کمپ و توی 40 روز پاک شدم. با کمترین درد و آبروریزی تونستم برای همیشه ترک کنم.

 7. هادی زاده می گوید:

  دو سال ازدواج کردیم، تقریبا شش ماهی میشه متوجه شدم شوهرم مواد مصرف میکنه البته نمیدونم چه نوعی، یواشکی انجام میده چند تا دوست جدید پیدا کرده، همش پنهان کاری میکنه، کار و بارشم خوبه ولی تازگیا کم میاریم هر چی هم میپرسم ازش چرا جواب درست و حسابی نمیده، میخوام خودش اعتراف کنه ولی نمیگه چیزی فکر میکنم می‌ترسه جدا شم ازش، البته چون هنوز بچه دار نشدیم خودم همین فکر رو کردم که جداشم ازش، اما خانواده ام و دوستام میگن صبر کنم ببینم میتونه ترک کنه چون هنوز عمیق درگیرش نشده و میتونه درمان شه، حالا میخوام کمکش کنم ولی نمیدونم چجوری چون خودش هنوز اعتراف نکرده، میشه کمک و راهنماییم کنین؟ کرج زندگی میکنم ممنون

 8. هاشم می گوید:

  آدمی که اراده ترک کردن نداشته باشه نمیتونه هیج جا ترک کنه. جنم میخواد.

 9. غلام زاده می گوید:

  4 سال ازدواج کردم یک دختر یک ساله دارم، تو بارداریم متوجه شدم شوهرم اعتیاد پیدا کرده البته خوشبختانه اعتیادش به تریاک بود، اوایل بهش میگفتم زیربار نمی‌رفت، تا اینکه تهدیدش کردم هم مهریه ام رو میزارم اجرا هم دخترمو ازش میگیرم، سراغ چند تا کمپ خودم تنهایی گرفتم چون نمیخواستم دوست و آشنا بدونن و شوهرم رفت کمپ خوابید یک ماه، بعدش اومد بیرون تا دوماه اول خوب بود، دوباره شروع کرد اونم چون با دوستاش ارتباطش قطع نکرده بود و جلسات مشاوره رو نمی‌رفت و کسی هم پیگیری نمیکرد، دخترمون هم به دنیا اومده بود، دوباره تهدیدش کردم و مجبورش کردم بره برا ترک چون نمیخواستم به مواد مخدرای دیگه اعتیاد پیدا کنه و زندگیم بیشتر از این به خطر بیفته، ایندفعه مجبور شدم مشاوره بگیرم از اطرافیان یکی از دوستام که برادرش مرکز راهی به سوی نور آورده بودنش، اینجا رو بهم معرفی کرد، اومد شوهرم و یک ماهم اینجا ازش نگهداری کردن و بعدش که اومد بیرون خداروشکر تا الان که دخترم یک سالش شده نرفته سمت هیچ موادی، جلسات مشاوره رو میره و روان درمانی رو هم انجام میده دور دوستاشم با کمک مشاوران راهی به سوی نور خط کشیده، ممنونم از پرسنل این کمپ چون واقعا وقت میزارن و به فکر بیماراشون هستن و همش پیگیری میکنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *