ساماندهی 569 معتاد حاد و پرخطر در شیراز طی امسال

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 20 اسفند 1397 در ساعت 15 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دوشنبه 97.12.20

ساماندهی 569 معتاد حاد و پرخطر در شیراز طی امسال

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: از ابتدای آغاز اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز، تعداد 569 نفر معتاد حاد و پر خطر و کارتن خواب شناسایی و به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا ابراهیمی یکشنبه 19 اسفند در حاشیه بازدید از اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز گفت: در پنج روز اخیر 569 معتاد متجاهر در شیراز ساماندهی و به مراکز درمان اعتیاد منتقل که در این میان 27 نفر معتاد متجاهر زن نیز جهت سیر مراحل درمان به مراکز پیش ‎ بینی شده انتقال داده شدند.

وی افزود: طرح نوروزی ساماندهی معتادان متجاهر در محله‌ ‎ های سنگ سیاه، بیات، سهل آباد، ده پیاله، کوزه گری و شهرک سعدی آغاز شده که تیم پلیس برای شناسایی و دستگیری افراد معتاد متجاهر اقدام می‌کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اظهار کرد: با ساماندهی معتادان کارتن خواب و متجاهر در سطح شهر شاهد کاهش میزان جرائم خُرد از جمله سرقت‌ها خواهیم بود.

ابراهیمی گفت: معتادان متجاهر به مدت 3 ماه در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان ماده 16 قانون و همچنین مراکز اقامتی میان مدت درمان اعتیاد که در قالب تبصره 2 ذیل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر پیش‌بینی شده اند، بطور کاملا رایگان نگهداری و درمان می‌شوند.

وی عنوان کرد: قطعاٌ در مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی معتادان متجاهر اولویت با مکان‌هایی است که این افراد حضور بیشتری دارند، در همین راستا از شهروندان درخواست می‌کنیم که نیروی انتظامی را در ساماندهی این افراد از سطح شهر کمک کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: اعتیاد در رأس بسیاری از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی بوده و راه حل آن اقدام عمومی و همگانی است و نیازمند عزم و اراده ملی دارد.

ابراهیمی به بیان اولویت‌های مربوط به حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: اولویت راهبردی ستاد مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری است و در این راستا همه نهادها باید فعالیت کنند زیرا این مسیر راه سخت و بی بازگشت است .

وی ادامه داد: اولویت کوتاه‌ مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر، ساماندهی معتادان متجاهر است، زیرا حضور آن‌ها در خیابان‌های شهر احساس امنیت و آرامش در جامعه را از بین می‌برد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس اظهار کرد: نهادهای مقابله‌ای باید تلاش کنند تا از ورود و توزیع مواد مخدر در سطح استان جلوگیری کرده و از سوی دیگر سایر نهادها ‌باید تلاش کنند تا اقدامات پیشگیرانه خود را در این خصوص توسعه دهند.

ابراهیمی در خصوص فعالیت‌های مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان موضوع ماده 16 و سایر مراکز درمان اعتیاد، گفت: به جزء سم‌زدایی، از دیگر وظایف این مراکز ایجاد صیانت اجتماعی است و باید در طول مدت درمان به افراد مهارت یاد داده و آنها را با مهارت‌آموزی وارد جامعه کرده و از آن‌ها حمایت کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان فارس گفت: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا همه افرادی که گرفتار اعتیاد هستند؛ به زندگی عادی باز گرددند.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :