انتقال معتادان از هرمزگان به شیراز

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 18 دی 1397 در ساعت 12 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سه شنبه 97.10.18

انتقال معتادان از هرمزگان به شیراز

‌معاون خدمات شهری شهرداری شیراز مدعی شد که تنها در هفته گذشته، تعدادی معتاد متجاهر با استفاده از 2 دستگاه اتوبوس از استان هرمزگان به شیراز منتقل شده اند.

‌به گزارش ایسنا، محمدرضا محمدحسن‌پور عصر دوشنبه 17 دیماه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: سال گذشته در ایام نزدیک به نوروز، با هماهنگی سایر دستگاه ها، برنامه‌هایی در بحث اسکان و ساماندهی معتادان متجاهر شهر اجرایی شد‌.

وی افزود: اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی زیر مجموعه معاونت خدمات شهری همه فعالیت‌های خود را بر روی بسته‌های فرهنگی متمرکز کرده است‌.

وی با اشاره به توجه به مباحث پیشگیری‌، درمان و صیانت از معتادان افزود: باید مشکلات را از کودکی رفع کنیم به همین منظور این اداره اقدام به انعقادتفاهم نامه همکاری با اداره کل کابخانه عمومی فارس در بحث کتاب و کتابخوانی، اجرای کارگاه‌های داستان نویسی با حضور اساتید برجسته، برگزاری دوره‌های آموزش مهارت زندگی برای کودکان خیابانی کرده است‌.

معاون شهرداری شیراز ادامه داد: مرکز ماده ۱۶ به منظور درمان معتادان متجاهر و نگهداری از آنها ایجاد شده است که امسال نیز علاوه بر مرکز نگهداری معتادان متجاهر ویژه اقایان، مرکز نگهداری معتادان متجاهر ویژه بانوان با ظرفیت ۱۵۰ نفر نیز ایجاد شد‌.

وی با اشاره به حضور معتادان متجاهر از استانهای دیگر در شیراز افزود: برنامه هایی به منظور رفع این مشکل در نظر گرفته شده است تا این افراد را به شهر خود بازگردانند‌.

محمدحسن‌پور ادامه داد: در یک مورد فقط هفته گذشته دو دستگاه اتوبوس از هرمزگان حامل معتادان متجاهر به شیراز انتقال دادند و شیراز به دلیل دلسوزی مردم و هوای خوبش، منطقه‌ خوبی برای زندگی چنین افرادی شده است.

معاون شهرداری شیراز همچنین به اخبار منتشر شده در خصوص فوت یک زن معتاد در شیراز اشاره و اضافه کرد که فرد فوت شده یک زن 55 ساله و اهل کرمانشاه بوده است.

محمدحسن‌پور با استناد به اطلاعات مرکز آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز اعلام کرد که فرد یاد شده بالغ بر 60 بار از سال 88 تا قبل از فوت توسط آن مرکز جذب شده و 7 بار هم به کمپ ترک اعتیاد منتقل و درمان شده و مجددا به اعتیاد بازگشته و 2 بار هم سابقه زندانی شدن دارد.

معاون شهرداری شیراز تاکید کرد که براساس اعلام پزشکی قانونی، علت فوت زن معتاد یاد شده، مصرف زیاد مواد مخدر بوده است.

به گزارش ایسنا، پیش از این سن این زن 35 سال اعلام شده بود و از طرفی نام و مشخصات و محل فوت این فرد، با اطلاعات منتشر شده در مورد زنی که چهارشنبه شب هفته گذشته در شیراز فوت کرد و منجر به واکنش هایی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها شد، متفاوت است.

منبع : ایسنا

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :