مبارزه با موادمخدر از کف خیابان‌ها آغاز می‌شود

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 8 آبان 1398 در ساعت 11 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چهارشنبه 98.08.08

مبارزه با موادمخدر از کف خیابان‌ها آغاز می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بر ضرورت آغاز مبارزه با موادمخدر و پیشگیری از بلای خانمان‌سوز اعتیاد از لایه‌های زیرین جامعه و کف خیابان‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایسنا- حبیب‌الله خجسته‌پوردر جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: مقابله با مواد مخدر باید از لایه‌های زیرین و از کف خیابان‌ها آغاز شود .

وی به تلاش‌های کشورمان برای مقابله با موادمخدر اشاره و خاطرنشان کرد: بسیاری از جوانان این مرز و بوم برای مقابله با مواد مخدر، جان خود را فدا کردند که این ‌نشان از اهمیت این‌ موضوع و تلاش های مجاهدانه برای جلوگیری از عرضه و مصرف مواد مخدر در کشور دارد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه آسیب های اجتماعی به مانند زنجیره ای به همدیگر وابسته اند و نمی‌توان علت و معلول را به طور مجزا مشخص کرد گفت: در این فرآیند اعتیاد منجر به طلاق، طلاق منجر به حاشیه نشینی و از سویی حاشیه نشینی منجر به طلاق و طلاق منجر به اعتیاد می شود و این علل به همین صورت زنجیروار به همدیگر متصل هستند. از طرفی آسیب اعتیاد، آسیبی است که سِره را از ناسِره تشخصی نداده و بالقوه در کمین همه ما و به خصوص جوانان و نوجوانان و فرزندان ماست.

وی با اشاره به پیچیده بودن فضای عرضه مواد گفت: کسانی که به دنبال اقتصاد ناشی از توزیع مواد مخدر هستند، برای ترغیب جوانان به استفاده از این ‌بلای خانمان سوز، سراغ اُسوه های جوانان ما در حوزه های ورزشی و هنری نیز می روند.

خجسته‌پور بر لزوم اجتماعی کردن مقابله با موادمخدر تاکید و تصریح کرد: وظیفه اداری و حاکمیتی ما اقتضا می کند، بحث مواد مخدر و آسیب های آن را بسیار جدی بگیریم .

وی با بیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر امروز یک آسیب اجتماعی است ادامه داد: مبارزه با این آسیب اجتماعی نیز نیازمند حضور افراد جامعه و تمام آحاد اجتماع در این عرصه است.

معاون استاندار سمنان از عرضه و تقاضا به عنوان دو محور اصلی در بحث مواد مخدر نام برد و گفت: در بحث مقابله با موادمخدر هزینه‌ها و تلاش‌های بسیار زیادی صورت گرفته و شمار شهیدان و جانبازان ما در این عرصه دلیلی بر این مهم است.

وی بر ضرورت کمک جامعه به بیماران اعتیاد تاکید و خاطرنشان کرد: در بحث کاهش تقاضا در این بخش، پیشگیری، درمان و توانمند سازی افرادی که در این دام افتاده و می‌کوشند تا با پاکسازی خود به عرصه اجتماع بازگردند، باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

خجسته پور با بیان اینکه استان سمنان یکی از معدود استان هایی است که کمپ ماده ۱۶ در آن تعریف نشده افزود: انتظار می‌رود با توجه به  آمایش‌های استانی که انجام شده، در صورت مهیا بودن شرایط، این کمپ در استان با استفاده از ظرفیت بخش خصوص و سازمان های مردم نهاد و برای ترک افرادی که به این بلای خانمان سوز دچار شده اند، استقرار یابد.

وی با تقدیر از همتی دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان از حسن ارگی دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان خواست به این حوزه توجه جدی داشته باشند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :