ظرفیت مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر در استان تهران به هشت هزار نفر رسیده است

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 24 بهمن 1396 در ساعت 9 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سه شنبه 96.11.23

ظرفیت مراکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر در استان تهران به هشت هزار نفر رسیده است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به جمع آوری حدود 20 هزار معتاد متجاهر در این استان گفت: ظرفیت نگهداری و درمان این افراد به 8 هزار نفر رسیده است.
محمدعلی اسدی روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:ظرفیت نگهداری و درمان معتادان متجاهر در سال 95، 4 هزار و 500 نفر بود.
وی گفت: امسال با سرمایه گذاری که توسط دولت صورت گرفته می توان به 8 هزار نفر به صورت همزمان در بیمارستان با پزشک و پرستار خدمات رسانی کرد اما این کافی نیست و از مراکز بهداشتی و درمانی می خواهیم که ما را در این زمینه یاری کنند.
اسدی افزود: موضوع نگهداری از معتادان متجاهر تا ظرفیت 2 هزار نفر از سوی شهرداری، راه اندازی مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران و غربالگری و تفکیک معتادان در حال پیگیری و انجام است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران اظهار کرد: امکان نگهداری از معتادانی با گواهی ماده 15(ترک اجباری) به دلیل بیماری های مسری و قابل سرایت به دیگران در مراکز ماده 16 (ترک اختیاری) وجود ندارد.
وی گفت: ما از سایر نهادهای متولی تقاضا داریم که با ایجاد مراکز نقاهتگاه بیماران صعب العلاج معتاد، از این افراد نگهداری کنند.
اسدی خاطرنشان کرد: اینکه چه نهادی باید مسئولیت این امر را به عهده بگیرد، ما تعیین نمی کنیم.
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران روز دوشنبه با حضور محسن همدانی معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران، علی اصغر ناصربخت معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و اعضای شورا در استانداری تهران برگزار شد.

منبع: ایرنا 96.11.23

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :