آخرین خبرها

پیام رسانی

این اصل ریشه در عشق و خدمت به سایر معتادان در عذاب است. وقتی پیام بهبودی را به دیگر معتادان در عذاب می رسانیم، و یا به نحوی به جلسات انجمنمان خدمت می کنیم، نه تنها به حفظ بهبودی خود ما  کمک می کند، بلکه قدردانی خود از انجمنمان که در روزهایی که ما از اعتیاد در عذاب بودیم، به طور رایگان از ما حمایت نموده را نیز نشان می دهیم. با پیام رسانی به معتادان در عذاب ياد می گيريم که برای خود ارزش قائل شويم ، احساس دوستی و رفاقت کنيم و احساس کنيم به جامعه ای تعلق داريم که برای ما اهميت قائل بوده و توجه نشان می دهد و این خود تمرینی برای زندگی جدیدمان است. نکته جالب اين که هر چه به ديگران بيشتر کمک کنيم کیفیت بهبودی ما عمیق تر و استوارتر می شود. با متمرکز کردن فعاليت خود در کمک کردن به ديگران از حالت احساس دلسوزی به حال خود خارج می شويم. با خدمت کردن، در زمان حال زندگی می کنيم و به گذشته و آينده زندگی فکر نمی كنيم. قدر زمانی را که در اختيار داريم می دانيم و از اين بابت سپاسگزاريم. احساس می کنيم در برخورد با مشکلات و مسائل از تعادل برخورداريم و روال بهبودی ما با استحکام و قاطعيت پيش می رود.

ممکن است فکر کنیم به عنوان فردی که تازه از اعتیاد پاک شده و مسیر بهبودی را طی می کند،کمک آنچنانی از دستمان برای کمک به دیگران بر نمی آید و این تصور اشتباه است. بسياری از ما که مدت هاست در حال بهبودی به سر می بريم از کمک ها و تجربيات تازه واردين استفاده فراوانی برده ايم چون آنها به ما يادآوری می كنند وقتی كه تازه وارد بوديم در چه وضعيتی قرار داشتيم و اينکه چقدر فاصله کمی با مصرف مجدد مواد مخدر داریم. در برخی از مواقع وقتی متوجه می شويم که تازه واردين چگونه با صداقت مسائل و مشکلات خود را با ما در ميان می گذارند به ياد مسائل و مشکلاتی می افتيم که خود از آنها رنج برده ايم. به همين علت از برنامه ای که به رايگان برای بهبودی ما تدارک ديده شده است تا امروز زندگی شاد و آرامی داشته باشيم قدردانی می کنيم. ما به عنوان تازه واردين می توانيم بهترين کمک را در اختيار کسانی قرار دهيم که در وضعيتی مشابه وضعيت ما قرار دارند. در بسياری از مواقع ممکن است چنين تصور کنيم کسانی که مدتی است در بهبودی بسر می برند، مصائب و مشکلات ما تازه واردين را درك نمی كنند. اما با درميان گذاشتن مشکلات و دو راهی هایی که در آنها گرفتار شده ايم و تجربياتی که با ديگر تازه واردين داشته ايم می توانيم بهترين کمک ممکن را در اختيار آنان قرار دهيم و در اين ميان خود نيز ازحمايت و پشتيبانی ديگران برخوردار شده و هويت پيدا کنيم.

. دو يا سه مثال از مواردی که به اصل ” پیام رسانی ” عمل کرده ايد را يادداشت کنيد. ۲. دو يا سه مثال از اينکه چرا و چگونه به این اصل عمل نکرده ايد و پی آمده های آن را يادداشت کنيد.

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

کمپ ترک اعتیاد

خدمات بستری بیماران مبتلا به اعتیاد در مرکزاقامتی

مرکزاقامتی روش درمان اعتیاد در مرکز اقامتی راهی به سوی نور با مجوز رسمی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *