سریع ترین روش برای منفی شدن تست اعتیاد

سریع ترین روش منفی شدن تست اعتیاد انواع مواد مختلف در آزمایش ادرار و خون

اعتیاد به مواد مخدر یک مشکل جدی است که به افراد و جامعه خسارت زیادی می‌زند و برای تشخیص و درمان آن نیاز به تست‌های مختلفی است. اما در این بین افرادی هستند که با تقلب و انجام روش‌هایی چون: مصرف آب، قرص ضد بارداری، ورزش و غیره جهت منفی شدن تست‌های اعتیاد، سعی می‌کنند به رفع نیازهایشان بپردازند و از مشکل خود بگریزند. در ادامه همراه باشید تا به صورت کامل این روش‌ها را بازگو کنیم.

آیا میدانید تست اعتیاد چگونه است؟

راه‌های منفی شدن تست اعتیاد

برای منفی شدن تست اعتیاد، تنها راهکار موثر، کنترل کامل و قطعی مصرف مواد مخدر و الکلی است. اما برای اطمینان از منفی شدن تست اعتیاد در سریع‌ترین زمان ممکن، رعایت موارد زیر می‌تواند مفید باشد.

از راه های منفی شدن تست اعتیاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مصرف آب زیاد: مصرف آب زیاد به خصوص قبل از تست می‌تواند به دفع مواد مخدر از بدن کمک کند. برای این کار باید حداقل دو لیتر آب در روز مصرف کنید و قبل از تست هم باید مقدار زیادی آب بنوشید.
 • فعالیت و ورزش: ورزش و فعالیت بدنی سبب تعریق بیشتر و دفع مواد مخدر از بدن می‌شود. با ورزش کردن و افزایش تعریق بیشتر، می‌توان فرایند دفع مواد مخدر از بدن را تسریع ببخشید.

روش‌های سریع تقلب در آزمایش اعتیاد

ورزش کردن قبل از آزمایش اعتیاد می‌تواند در جواب آزمایش تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، ورزش کردن می‌تواند سطح هورمون‌های مختلفی را در بدن افزایش دهد، از جمله هورمون‌های مرتبط با اعتیاد مثل دوپامین (به انگلیسی: Dopamine). برای همین، اگر یک فرد قبل از آزمایش اعتیاد ورزش کند، این امر می‌تواند باعث افزایش سطح هورمون‌های دوپامین و دیگر هورمون‌های مرتبط با اعتیاد در بدن شود، که ممکن است باعث کاهش نشانگرهای آزمایشگاهی مانند: سطح تست ادرار یا خون برای مواد مخدر شود.

با این حال، ورزش کردن قبل از آزمایش اعتیاد نمی‌تواند تمامی تست‌های آزمایشگاهی را تحت تاثیر قرار دهد و امکان دارد که در برخی از تست‌های دیگر بدون تاثیر باشد. همچنین، لازم است بدانید که ورزش کردن قبل از آزمایش اعتیاد تنها یک عامل ممکن است و دیگر عواملی مانند رژیم غذایی، نوع و میزان مصرف مواد مخدر و استرس نیز می‌توانند بر نتایج آزمایش اعتیاد تاثیرگذار باشند. و از سویی ورزش باید از مدتها قبل شروع شده باشد تا تاثیر بهتری در تست باقی بگذارد.

 • رفتن به سونا: تعریق در سونا ممکن است باعث حذف برخی مواد مخدر از بدن شود، اما باید توجه داشت که این فرایند به تنهایی کافی نیست و برای از بین بردن مواد مخدر از بدن، باید اقدامات دیگری نیز انجام شود. مواد مخدر معمولاً در بافت چربی بدن ذخیره می‌شوند و تعریق در سونا ممکن است باعث حرکت این مواد به خارج از بدن شود.
 • رعایت تغذیه سالم: تغذیه سالم با مصرف میوه، سبزیجات، غلات و پروتئین‌های سالم، کمک می‌کند فرایند تمیز شدن بدن از مواد مخدر سریعتر اتفاق بیفتد.
 • استراحت کافی: استراحت کافی و خوابیدن به میزان کافی نیز می‌تواند در دفع مواد مخدر از بدن کمک کند.
 • رعایت رژیم غذایی: رعایت رژیم غذایی قبل از تست اعتیاد، از جمله اجتناب از غذاهای چرب، سنگین و حاوی قند بالا، به دفع مواد مخدر از بدن کمک می‌کند.
 • مصرف قرص ضد بارداری: قرص ضد بارداری معمولاً شامل هورمون‌هایی مانند: اِستروژن و پروژسترون است که در بدن زنان به طور طبیعی تولید می‌شوند. این هورمون‌ها اثراتی بر سیستم عصبی مرکزی دارند و ممکن است بر برخی از آزمایشات اعتیاد تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، مصرف قرص ضد بارداری ممکن است باعث افزایش سطح یا کاهش سطح بعضی از هورمون‌ها در بدن شود، که می‌تواند در نتیجه آزمایش اعتیاد تأثیر بگذارد.
 • ویتامین B complex: درصورتی که آب و مواد دیگر در آزمایش ادرار ترکیب شود؛ باعث کم رنگ شدن ادرار شده و همین امر باعث می‌شود به نمونه ارائه شده شک کنند. از این رو ۲ ساعت قبل از آزمایش اعتیاد با مصرف ۱۰۰ میلی‌گرم ویتامین ب کمپلکس می‌توان از کم رنگ شدن نمونه جلوگیری کرد.
 • منع مصرف مواد الکلی: حذف نوشیدن مواد الکلی حدود یک ماه قبل از انجام تست اعتیاد، می‌تواند در نتیجه آزمایش تاثیر داشته باشد.
 • رقیق کردن تست ادرار: به عنوان آخرین روش برای تغییر نتیجه آزمایش اعتیاد می‌توان رقیق کردن ادرار را پیشنهاد داد که باتوجه به فاکتورهای امروزی جهت آزمایش اعتیاد، نتیجه مطلوبی را در بر نخواهد داشت.

روش‌های گیاهی برای منفی کردن آزمایش اعتیاد ادرار

روش‌های گیاهی جهت منفی شدن آزمایش اعتیاد ادرار

مصرف داروها و مواد گیاهی نیز قبل از آزمایش ادرار می‌تواند در منفی شدن آن تاثیر داشته باشد که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.

 • قاصدک: مصرف دم نوش قاصدک و یا به اصطلاح عموم چای قاصدک حدود ۳ الی ۴ هفته قبل از آزمایش اعتیاد می‌تواند در تغییر نتیجه به عنوان یک پاک کننده قوی تاثیرگذار باشد.
 • بابا آدم: مصرف ۲ بار در روز جوشانده ریشه بابا آدم نیز روش دیگری برای تقلب در جواب آزمایش اعتیاد است. جوشانده را باید به این طریق تهیه کرد: ریشه گیاه بابا آدم را جدا کرده، شسته و بشکنید. اجازه دهید تا شهد آن خارج گردد، سپس ریشه را در آب جوش اضافه کنید و در نهایت مخلوط کرده و مصرف نمایید.
 • مصرف آب انگور و زغال اخته: به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آب انگور و زغال اخته، متابولیسم بدن افزایش یافته و در نهایت تکرر ادرار سبب خارج شدن کلیه مواد سمی از بدن می‌گردد. شایان ذکر است: این ترکیب باید کاملا طبیعی مصرف شود و از نوشیدن ترکیبات صنعتی خودداری نمایید.
 • مصرف میوه: مصرف میوه‌هایی که دارای آب بیشتری هستند مانند: هندوانه، انگور، توت و سیب، سبب تکرر ادرار و درنهایت خروج مواد سمی از بدن می‌شود.
 • مصرف سبزیجات: مصرف سبزیجاتی چون: گوجه فرنگی، کلم و هویج به دلیل داشتن آب فروان در خود نیز همانند میوه‌های نام برده در مطالب فوق، سبب افزایش ادرار می‌گردد.
 • شبدر قرمز: مصرف روزانه ۳ الی ۴ مرتبه در روز دم نوش شبدر قرمز نیز می‌تواند در تغییر نتیجه آزمایش اعتیاد موثر باشد. آماده سازی دم نوش شبدر قرمز به این نحو است که حدود ۲ عدد شبدر قرمز را رنده کرده و با آب جوش مخلوط و درنهایت چند دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد.
 • چای سرخاب کولی: تهیه چای از سرخاب کولی و مصرف آن به صورت چندین بار در روز نیز می‌تواند موثر باشد.
 • مصرف سرکه سیب: به مدت یک هفته قبل از آزمایش اعتیاد، با مصرف منظم سرکه سیب به همراه مقدار زیادی آب نیز می‌توان در تغییر نتیجه و منفی شدن آزمایش اعتیاد امیدوار بود.

روش‌های سریع جهت منفی شدن آزمایش اعتیاد مو

 • خمیر جوش شیرین: با مقداری جوش شیرین و آب یک مخلوط خمیر مانند تهیه کنید و به تمام موهای خود بمالید. سپس با ترکیبی از آب و سرکه سیب، موها را کاملا شتشو نمایید.
 • سرکه: این روش برای افرادی که ماریجوانا را به ندرت مصرف می‌کنند،قابل استفاده است به نحوی که، شستشو موها را با سرکه انجام داده و سپس با اسید سالیسیلیک پاک نمایید. پس از آن با شامپو کاملا موها را بشویید.
 • آبلیمو: این روش نیز برای مصرف به ندرت ماریجوانا و کوکائین در افراد توصیه می‌شود. به طوری که یک سطل آب را به مدت یک شبانه روز نگه داشته و در روز بعد با آبلیمو ترکیب نموده و سپس اقدام به شستن موها نمایید.
 • ترکیب نمک دریا، سرکه و بی‌کربنات سدیم: در این روش ۲ فنجان بی‌کربنات سدیم را با یک فنجان نمک دریا و یک فنجان سرکه سیب ترکیب کرده و به مدت ۱۰ دقیقه موهای خود را با آن ماشاژ دهید. و در نهایت آبکشی کنید.
 • تهیه شامپو رزماری با روغن دانه انار: ابتدا برگ‌های خشک رزماری را به همراه روغن دانه انار در یک ظرف حرارت داده و اجازه دهید ۳ ساعت به آرامی بپزد تا روغن مد نظر از آن خارج گردد و تا صبح خنک شود. هنگام صبح روغن حاصله را به پوست سر و موی خود بمالید و درنهایت با آب بشویید.
 • تراشیدن کامل مو: با تراشیدن کامل موهای خود می‌توانید از انجام این آزمایش رها شده و درخواست تست دیگری نمایید.

آیا می‌توان تست بزاق دهان در آزمایش اعتیاد را منفی کرد؟

با سه روش می‌توان در نتیجه آزمایش بزاق دهان تغییر ایجاد کرد.

 • استفاده از دهان شویه: قرقره کردن دهان شویه در دهان حدود نیم ساعت قبل از آزمایش
 • مصرف گوشت قرمز: مصرف گوشت قرمز به دلیل وجود پروتئین آن و رساندن کراتین خون در حد نرمال نیز می‌تواند نتیجه تست را منفی نماید.
 • مصرف قرص آسپرین: خوردن چند عدد قرص آسپرین قبل از آزمایش نیز، می‌تواند اثرات مواد مخدر را در بزاق دهان بپوشاند.

مدت زمان باقی ماندن مواد مخدر در بدن

مدت زمان باقی ماندن مواد مخدر در بدن بستگی به نوع ماده مخدر، میزان مصرف و ویژگی‌های شخصی مصرف کننده دارد. اما در ادامه می‌توانید چند مثال از مواد مخدر رایج و مدت زمان باقی ماندن آنها در بدن را مشاهده کنید:

 1. کوکائین: معمولاً تا ۲۴ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۲ تا ۴ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 2. ماریجوانا: معمولاً تا ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۷ تا ۳۰ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 3. متامفتامین: معمولاً تا ۲-۳ روز بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۳ تا ۵ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 4. هروئین: معمولاً تا ۸ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۳ تا ۴ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 5. الکل: معمولاً تا ۱۲ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۱ تا ۵ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 6. تریاک: معمولاً تا ۸ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۳ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 7. شیشه: معمولاً تا ۲۴ الی ۷۲ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۳ الی ۶ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 8. متادون: معمولاً تا ۲۴ الی ۳۶ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۳ تا ۴ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.
 9. ترامادول: معمولاً تا ۴۸ ساعت بعد از مصرف در خون شناسایی می‌شود و مدت زمان باقی ماندن در ادرار به ۳ روز و در موهای سر به ۹۰ روز می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه: ماندگاری انواع مواد مخدر در بدن

این مدت‌ها معمولاً برای شناسایی ماده مخدر در آزمایش‌های مختلف (مانند آزمایش ادرار، آزمایش خون و آزمایش مو) استفاده می‌شود و برای اهداف قانونی، به دلیل تفاوت‌های فردی، ممکن است نتایج متفاوتی داشته باشد. همچنین، مصرف مواد مخدر باعث آسیب به سلامتی شخص و تأثیرات منفی بر روی رفتار و عملکرد او می‌شود، بنابراین از مصرف این مواد باید پرهیز کرد و در صورت نیاز به کمک‌های درمانی مراجعه کرد.

نبایدهای روز انجام آزمایش اعتیاد

هدف از آزمایش اعتیاد، ارائه ارزیابی دقیقی از پتانسیل یک فرد برای اعتیاد و کمک به دریافت درمان و حمایت مناسب است. تقلب در چنین آزمایشی می‌تواند معکوس باشد و ممکن است افراد را از دریافت کمک مورد نیاز برای رسیدگی به مسائل اعتیاد خود باز دارد. این مهم است که هنگام انجام آزمایش اعتیاد صادق و صریح باشید تا مطمئن شوید که نتایج دقیق دریافت می‌کنید و می‌توانید حمایت و درمان لازم را دریافت کنید.

 • درگیری با ماموران نیروی انتظامی ممنوع
 • مصرف مواد شوینده ممنوع
 • جابه جایی نمونه ادرار با اشخاص دیگر ممنوع
 • افزودن سرکه، نمک، آمونیاک و مواد سفید کننده به ادرار ممنوع

تقلب در تست اعتیاد یک راه‌حل مناسب و پایدار نیست و می‌تواند برای فرد مخاطراتی به همراه داشته باشد. هدف از برگزاری تست اعتیاد، تشخیص و جلوگیری از اعتیاد است. بنابراین، اگر فرد تلاش کند تا از این تست با تقلب عبور کند، هرگز نمی‌تواند به مشکلات اعتیادی خود راه‌حلی پیدا کند و در برخی موارد می‌تواند به افزایش مشکلاتش منجر شود.

خبر بد اینکه با پیشرفت علم پزشکی و تجهیزات پیشرفته میتوان گفت اکثر این روش ها با شکست مواجه خواهند شد و راهی برای پنهان کردن اعتیاد وجود ندارد. بهترین روش ترک همیشگی مواد مخدر است.

گردآوری توسط: موسسه راهی به سوی نور

1 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  باعرض سلام خدمت دوستان بنده بعد از ۲۵ سال به خاطربلاهایی که خانوادم سرم آوردن دوباره لغزش کردم پس فردا دادگاهیمه شیشه مصرف کردم چیکار کنم آزمایش نشون نده. دست بوستونم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *