تجربه ترک متادون

تجربه ترک متادون توسط یک کارمند جوان

در این قسمت یکی از کسانی که به صورت کامل در کمپ راهی به سوی نور درمان شده است تجربیات و گذشته خود را به صورت خلاصه نوشته است. جوانان ممکن است در شرایط مختلف و تحت تاثیر محیط در مسیر نادرستی قرار بگیرند، اما اگر بخواهند می تواند در بدترین شرایط به مسیر سبز و پاک زندگی بازگردند. خواندن این نوشته کوتاه از یک جوان کارمند خالی از لطف نیست.

تجربه مصرف متادون

  • سن: ۳۶
  • تحصیلات: لیسانس
  • شغل: کارمند
  • نوع اعتیاد: متادون، ترامادول و شیشه
  • اولین تجربه استفاده از مواد: سن ۳۲ سالگی

آغاز اضطراب و مشکلات از درون خانواده

وقتی من از محل کار برمیگشتم همیشه با درگیری های به وجود آمده بین پدر و مادرم رو به رو میشدم و این مسله از بچگی توی خونه ما بود که این مشکلات از دوران بچه گی تا به الان فشارهای زیادی به من آورده، و باعث شده بود همیشه نگران و اضطراب داشته باشم.

وقتی بزرگتر شدم این مشکلات بیشتر شد و باید بین اونا قضاوت میکردم و این فشار بیشتری روی من آورد تا جایی که روی کارم هم تاثیر گذاشت و دیگه حوصله و تمرکز کافی در محل کارم نداشتم. بارها پیش آمده بود که بعد از برگشت به خونه پدر و مادرم رو غرق در خون میدیدم که زد خورد کرده بودن. هیچ گونه محبتی از طرف خانواده دریافت نمیکردم و فقط باید بین پدر و مادرم قرار میگرفتم.

دیگه همش درگیر بردن مادرم به پزشک قانونی به خاطر کتک خوردن از بابام بودم. تا زمانی که برادر کوچیکم خونه بود کمتر درگیر بودم ولی بعد رفتنش اوضاع خیلی خراب شد و دیگه نتونستم تحمل کنم.

شروع مصرف مواد مخدر

کار من به جایی کشید که در بیمارستان اعصاب و روان بستری شدم و دکتر من توی داروهام متادون تجویز کرد، که متادون باعث شده بود تا حدودی آروم بشم ولی بعد از مرخص شدن از بیمارستان احساس وابستگی به متادون داشتم و همچنان باید مصرف میکردم تا بتونم اوضاع رو کنترل کنم ولی هیچ تاثیری نداشت من پرخاشگر، عصبی و بی حوصله با کلی قرص اعصاب و روان و ارامش بخش تنها شده بودم.

چندین بار سعی کردم برای ترک متادون به کمپ مراجعه کنم ولی با اون حجم از استرس و دسترسی آسان به مواد مخدر نمی شد تا جایی که واقعا احساس میکردم فراموش شدم. سه ماه بیمارستان ایران بستری شدم اونجا تمام وقت متادون دادن به من و دیگه عادت کرده بودم و اعتیاد پیدا کردم. دو سال متادون مصرف کردم، البته توی این دو سال از ترامادول و شیشه هم مصرف داشتم.

بهبودی از اعتیاد بعد از 4 سال

تجربه ترک اعتیاد در کمپ

دروانی که در کمپ گذرانده ام دوران خوبی بود و به نتایج خوبی رسیدم و با راهنمایی گرفتن از پرسنل زحمتکش مجموعه به این تجربه رسیده ام که بعد از خروج از کمپ حتما جلسات انجمن شرکت کنم و حتما برای ادامه مسیر درمان از روانپزشک و روانشناس کمک بگیرم و برای حل مسائل زندگی خانواده ام به کسانی مراجعه کنم که تخصص لازم را داشته باشند تا استرس و اضطراب خودم رو کنترل کنم و زندگی خودم را به روال معمولی برگردانم و تا میتوانم در مسیر بهبودی قدم بردارم.

باعث خرسندی ما است با مرکز راهی به سوی نور برای مشاوره ترک اعتیاد تماس بگیرید تا مسیر جدیدی را با ما در سفر خود به سوی آینده ای روشن و امیدوارکننده آغاز کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *