مرکز ترک اعتیاد

۱۳ آبان ۱۴۰۰

مهتا فلاحی

پیام امروز

اعتیاد سرآغاز همراهی و هم قدم شدن با مرگ است. هر چه مسیر بیشتری را با او طی کنی، بیشتر تو را به کام خود خواهد کشید. پس تا دیرتر نشده زنجیره ی این سفر را قطع کن و همراهی با مرگ را به پایان برسان

گالری عکس :

ویدئو ها :

پادکست ها :

سوالات متداول :

هزینه بستری در کمپ بسته به سن، نوع ماده مصرفی و خدمات در حال ارائه متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موسسه راهی به سوی نور تماس بگیرید. هزینه بستری در کمپ وابسطه به مدت زمان درمان و نیاز به خدمات پزشکی است. این امر توسط تیم پزشکی موسسه راهی به سوی نور، شامل پزشک، روانپزشک، روانشناس و کادر بهیاری صورت می‌گیرد. همچنین هزینه بستری در کمپ بسته به این که فرد کمک پزشک یا مراقبت‌های اولیه نیاز دارد، متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه راهی به سوی نور تماس بگیرید.

افراد از طریق درمان اعتیاد به مواد مخدر با سرعت های مختلفی پیشرفت می کنند، بنابراین طول درمان از پیش تعیین شده وجود ندارد. با این حال، تحقیقات به صراحت نشان داده است که در صورت رعایت روند صحیح بهبودی،نتایج خوبی به دست می‌آید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 

هدف از درمان مواد مخدر برای کمک به افراد معتاد است که از جستجو و استفاده اجباری مواد مخدر جلوگیری کنند. درمان می تواند در شرایط مختلف اتفاق بیفتد، اشکال مختلف داشته باشد و برای مدت زمان متفاوتی ادامه یابد. از آنجایی که اعتیاد به مواد مخدر معمولاً یک اختلال مزمن است که با آسیب مشخص می شود، درمان کوتاه مدت همراه با دارو معمولاً کافی نیست. برای بسیاری، درمان یک فرآیند طولانی مدت است که شامل مداخلات متعدد و نظارت منظم است. موسسه راهی به سوی نور در روند درمانی از دارو استفاده نمی‌کند.

تکمیل برنامه های حرفه ای سم زدایی چند روز یا هفته طول می‌کشد. پس از آن‌، فرد می‌تواند از برنامه سم زدایی خارج شود. بعد از مرحله سم زدایی بیمار می‌تواند به مراحل بعدی ترک اعتیاد برود. نکته‌ی مهم این است که سم زدایی باید زیر نظر پزشک صورت گیرد. موسسه راهی به سوی نور با داشتن تیم پزشکی مجرب، به صورت حرفه ای دوره سم‌زدایی را با استفاده از نوین‌ترین روش‌های روز دنیا انجام می‌دهد.

این موسسه با یاری خداوند و همت آقای قاسم‌زاده بیش از 20 سال است که در حوزه‌ی ترک اعتیاد فعالیت دارد. موسسه راهی به سوی نور فعالیت خود را در زمینه‌ی ترک اعتیاد زیر نظر سازمان بهزیستی کل کشور انجام می‌دهد.

برای اطلاع از هزینه دوره ها با کارشناس مشاوره ترک اعتیاد به شماره 02177181672 تماس بگیرید.

بله، اما بسیار دشوارتر است و بدلایلی چون شروع وسوسه، اضطراب و خستگی شدید، مشکلات جسمی، ناامیدی، خستگی شدید و ترس از خماری باعث شکست ترک می شود اما با حضور تیم پزشکی مثل روانپزشک و روانشناس به موفقیت در ترک اعتیاد کمک خواهند کرد.

خیر فعلا در حال حاضر خدماتی برای بانوان ارائه نمی گردد.

نگران نباشید با مشاوران مرکز تماس بگیرید، شما را راهنمایی خواهند کرد.

این مجموعه زیر نظر سازمان بهزیستی و بهداشت است. مددجو با همراه داشتن مدرک شناسایی و همراه داشتن معرف با مدرک شناسایی پس از مراجعه پذیرش و طبق تعرفه هزینه گرفته می شود، سپس درمان صورت می گیرد. مددجو پس از مشاوره اولیه و تست کرونا پذیرش و به سالن سم زدایی منتقل می شود. شروع درمان در فضایی آرام زیر نظر تیم پزشکی مرکز تا زمان انتقال به سالن صورت می گیرد و از امکانات سم زدایی با همیاری خدمتگزاران بهره می برد.

بله ، مرکز از حضور تیم پزشکی شامل پزشک عمومی، روانشناس و روانپزشک بهره مند است.

روش ترک صرفا فراهم آوردن محیطی امن بدون وجود عوامل تحریک کننده و با روش سم زدایی است. بزرگترین شکل ترک اعتیاد دوری از محیط خطرناک و اطرافیان است که نیاز به محیطی عاری از مواد است. که در خارج از محیط مراکز اقامتی مشغله های خارجی، مشکلات عاطفی اجتماعی تاثیرگذاری اطرافیان باعث عدم موفقیت است. حضور در کمپ بهترین روش ترک اعتیاد در دنیاست.

خیر، این داروها به شدت اعتیادآور است متاسفانه در بعضی مراکز برای ترک استفاده می شود، که نه تنها کمکی به روند ترک نمی کند بلکه باعث گرفتار شدن افراد و اعتیاد به این داروها می شود که بعضا ترک آن ها از ترک مواد مصرفی بیمار سخت تر و طولانی تر است.

درمان اعتیاد از نظر مرکز راهی به سوی نور یعنی پاکی از هرگونه مواد اعم از مواد مخدر و دارو است.

مشارکت در کمک:

مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور با سابقه بیست سال فعالیت با مسئولیت فنی و مدیریت قاسم قاسم‌زاده، با مجوز سازمان بهزیستی کشور، درمان و آموزش پزشکی تاسیس گردیده است. هدف از تاسیس این مرکز ترک اعتیاد در تهران، درمان علمی و همه جانبه بیماران عزیز می‌باشد.

 

 

مبالغی که شما عزیزان کمک میکنید جهت موارد زیر میباشد:

 • خانواده هایی که عزیزانشان تمایل به بازگشت و ترک را دارند اما هزینه ی درمان را ندارند.

 • کمک به خانواده هایی که بر اثر اعتیاد سرپرست خانوار از لحاظ مالی به مشکلات متعددی بر خورده اند.

 • ادامه تحصیل فرزندان بیمارانی که به اعتیاد گرفتار شده اند و هزینه ی تحصیل را ندارند.

 • تامین جهیزیه ی دختران دارای والدین درگیر بیماری اعتیاد.

 • کمک به عزیزانی که قصد ترک دارند اما از نظر مالی توان پرداخت ندارند.

کمک

رزرو کمپ ترک اعتیاد :

Loading...

پرسشنامه ها :

پرسشنامه گرایش به اعتیاد

پرسشنامه گرایش به اعتیاد

پرسشنامه گرایش به اعتیاد

پرسشنامه گرایش به اعتیاد

ارتباط با ما :

موسسه راهی به سوی نور

 • آدرس دفتر مرکزی : 

تهران  تقاطع خیابان فرجام و سراج پلاک 295 

 • شماره های تماس : 

02177181672-4 | 02177458447-8

فکس 02177246195 | همراه 09123499860

مرکز ترک اعتیاد

مرکز ترک اعتیاد چیست؟

یک مرکز ترک اعتیاد مکانی را برای افراد فراهم می کند که در حین درمان اعتیاد در محل زندگی کنند. مراقبت های بستری بهترین گزینه برای اکثر افراد است زیرا آنها را از محرک های زندگی روزمره حذف می کند.

امکانات بستری از یک محیط مسکونی در یک کمپ ترک اعتیاد لوکس، تا محیط استریل یک بیمارستان را شامل می شود. بسیاری از آنها در جایی در این بین قرار می گیرند و احساسی شبیه به خانه ایجاد می کنند تا افراد در حال بهبودی در طول دوره ی ترک خود احساس راحتی کنند.

مزیت اصلی ترک اعتیاد به صورت بستری این است که فرد را در روند درمان غوطه ور می کند. هر کاری که انجام می دهند مربوط به بهبودی است. از طریق درمان روزانه و اوقات فراغت هوشیار، افراد بیمار یاد می گیرند که عادات سالم تر را جایگزین سوء مصرف مواد کنند.

مرکز ترک اعتیاد سرپایی چیست؟

یک مرکز ترک اعتیاد سرپایی فقط درمان اعتیاد را ارائه می دهد، اما افراد را بستری نمی کند. چندین سطح مراقبت سرپایی وجود دارد، از جمله:

 • برنامه های بستری جزئی (PHP)
 • برنامه های فشرده سرپایی (IOPs)
 • برنامه های توانبخشی سرپایی
 • مشاوره سوء مصرف مواد

هر سطح به تعهد زمانی کمتری نیاز دارد. به طور کلی، درمان سرپایی اعتیاد چندین روز در هفته و هر روز چند ساعت انجام می شود. چارچوب‌های زمانی ممکن است انعطاف‌پذیر باشد و به فرد در حال بهبودی اجازه می‌دهد در حین درمان به کار یا رفتن به مدرسه ادامه دهد.

برخی از افراد با مراقبت های سرپایی مشکل دارند. زندگی در خانه آن‌ها را در نزدیکی افراد یا مکان هایی نگه می دارد که از سوء مصرف مواد حمایت می کنند. برنامه‌های سرپایی در مرکز ترک اعتیاد به عنوان بخشی از مراقبت‌های مستمر که با توانبخشی بستری شروع می‌شود، مؤثرتر هستند. یک مرکز ترک اعتیاد بستری ممکن است مراقبت های سرپایی را به عنوان مرحله انتقال ارائه دهد.

چگونه ترک مواد مخدر در مرکز ترک اعتیاد کار می کند؟

هدف از بازپروری مواد مخدر کمک به فرد برای غلبه بر اعتیاد است. باید ذهن و بدن را از اثرات اعتیاد شفا بخشد؛ همچنین به فرد بیاموزد که چگونه بدون سوء مصرف مواد زندگی کند.بهترین برنامه های بازپروری دارو با یک ارزیابی جامع در مرکز ترک اعتیاد شروع می شود که برای ایجاد یک برنامه درمانی شخصی استفاده می شود. هرکسی تجربه متفاوتی از اعتیاد و نیازهای منحصر به فرد در بهبودی دارد.

توانبخشی ممکن است با سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد شروع شود، به ویژه برای افرادی که وابستگی فیزیکی به مواد مخدر یا الکل دارند. سم زدایی بدن را از شر مواد اعتیاد آور خلاص می کند اما اعتیاد را درمان نمی کند (که یک مسئله سلامت روان است).

در طول درمان اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد، فرد تحت درمان های مختلفی قرار می گیرد. درمان به آن‌ها کمک می‌کند مشکلاتی را که باعث سوء مصرف مواد می‌شود حل کنند و راه سالم‌تری برای زندگی بیاموزند. با جایگزینی مصرف مواد مخدر یا الکل با جایگزین های مثبت، فرد مجهز به مقاومت در برابر عود پس از درمان است.

درمان های مورد استفاده در توانبخشی دارویی در مراکز ترک اعتیاد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درمان شناختی رفتاری
 • رفتار درمانی دیالکتیکی
 • دروس موسیقی
 • هنر درمانی
 • ورزش و تفریح
 • یوگا

برخی از مراکز ترک اعتیاد، درمان تشخیصی دوگانه را ارائه می‌دهند که برای افرادی که از سایر اختلالات روانی همراه با اعتیاد رنج می‌برند، مراقبت می‌کنند. مسائل روانی اغلب منجر به سوء مصرف مواد می شود و با اعتیاد بدتر می شود. مقابله با هر دو موضوع به طور همزمان برای جلوگیری از عود ضروری است.

آیا توانبخشی مواد مخدر در مرکز ترک اعتیاد موثر است؟

اینکه آیا توانبخشی دارویی مؤثر است یا نه به عوامل مختلفی بستگی دارد. یک فرد باید مایل باشد که به طور کامل در دوره شرکت کند و اجازه دهد برنامه روش زندگی او را تغییر دهد. برنامه توانبخشی که آنها انتخاب می کنند باید متناسب با نیازهای آنها باشد و زمان کافی برای بهبودی آنها فراهم کند. در این شرایط، بسیاری از افراد در تکمیل برنامه بازپروری مواد مخدر در مرکز ترک اعتیاد موفق می شوند و به زندگی بدون مواد ادامه می دهند.

با این حال، برخی از افراد با وجود بازپروری همراه دارو، عود را تجربه می کنند. بیماران ممکن است زودتر از برنامه خارج شوند، یا ممکن است متوجه شوند که بازگشت به زندگی “عادی” بدون مواد مخدر یا الکل بسیار دشوار است. بهبودی یک فرآیند مادام العمر است که نیاز دارد فرد مراقب افکار و اعمال خود باشد. بسیاری از افراد برای حفظ هوشیاری نیاز به مراقبت مداوم دارند. مراکز ترک اعتیاد حامی و پشتیبان بیماران هستند.

گروه‌های مشاوره یا حمایت از سوءمصرف مواد، مهارت‌های مقابله‌ای را که در درمان آموخته‌اند و تأثیر منفی اعتیاد بر آنها به مردم یادآوری می‌کنند؛ در مرکز ترک اعتیاد مشاوران ترک اعتیاد جلسات درمانی گروهی و فردی را تشکیل می دهند.

برنامه های بازپروری مواد مخدر کمپ های ترک اعتیاد می تواند از چند هفته تا بیش از یک سال متغیر باشد. یک برنامه کوتاه مدت استاندارد ۲۸ تا ۳۰ روزه است. برنامه های بلند مدت ممکن است ۶۰ روز، ۹۰ روز، شش ماه یا بیشتر باشد.

طبق گفته موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (NIDA) برنامه های توانبخشی بلندمدت مراکز ترک اعتیاد که سه ماه یا بیشتر طول می کشد، بالاترین میزان موفقیت را دارند. اعتیاد می‌تواند زندگی افراد را تحت الشعاع قرار دهد، و زمان می‌برد تا کسی آسیب را ترمیم کند و روش زندگی او را تغییر دهد.

انتخاب مرکز ترک اعتیاد

مراکز ترک اعتیاد معتبر توسط متخصصان آموزش دیده و متخصصین در زمینه اعتیاد اداره می شوند. برخی از مراکز ترک اعتیاد برنامه‌های درمانی یکسانی را ارائه می‌کنند که برای اکثر افراد کارایی ندارد.

برای بهترین شانس موفقیت در بهبودی، فرد باید به دنبال یک مرکز ترک اعتیاد با موارد زیر باشد:

 • برنامه های درمانی شخصی
 • انواع گزینه های درمانی
 • انواع درمان متناسب با نیازهای آنها
 • یک محیط راحت
 • تداوم مراقبت، از جمله مراقبت های بعد

ممکن است انتخاب یک مرکز ترک اعتیاد بر اساس هزینه یا مکان معقول به نظر برسد. در حالی که اینها عوامل مهمی هستند، نباید تنها مواردی باشند که با توجه به آن ها تصمیم بگیرید.

یک مرکز ترک اعتیاد ضعیف با درمان استاندارد بعید است به کسی کمک کند تا برای همیشه اعتیاد را شکست دهد. اگر دوباره عود کنند، پول هدر داده اند و به هر حال باید مرکز ترک اعتیاد دیگری را انتخاب کنند.

در موسسه ترک اعتیاد راهی به سوی نور، ما مراقبت های فردی را ارائه می دهیم که ذهن، بدن و روح را پرورش می دهد. برای اطلاع از برنامه های ما و اینکه ببینید آیا آنها برای شما یا عزیزانتان مناسب هستند یا خیر، امروز با یکی از متخصصان درمان ما صحبت کنید(۰۲۱۷۷۱۸۱۶۷۲).

به یافتن مراکز ترک اعتیاد کمک کنید.

یافتن کمک برای اعتیاد نیازی به چالش ندارد. برای یافتن یک مرکز ترک اعتیاد در نزدیکی خود، می‌توانید جستجوی خود را با اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد، جستجو در شبکات اجتماعی و … آغاز کنید. قبل از ثبت نام، آماده باشید تا درآمد خود را تأیید کنید، آیا بیمه دارید یا خیر، یا نیاز به حمایت مالی دارید.

برای برخی افراد، هر گونه هزینه پولی برای ترک اعتیاد به الکل یا مواد مخدر بسیار زیاد است. برای افرادی که در فقر زندگی می کنند و کسانی که بیکار و حتی بی خانمان هستند و با هزینه های جسمی، عاطفی و مالی اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند، ایده ورود به برنامه های ترک اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد غیرممکن به نظر می رسد. از آنجایی که بسیاری از برنامه‌های توانبخشی سوءمصرف مواد خارج از توانایی این افراد یا خانواده‌هایشان است، برخی از آنها به سم‌زدایی بسیار خطرناک ترک ناگهانی یا در خانه یا سایر روش‌های درمانی که مبتنی بر شواهد نیستند، می‌پردازند. برخی از این افراد، حتی اگر می‌خواهند اعتیاد خود را پشت سر بگذارند، به‌دلیل ناتوانی در پرداخت، ایده بازپروری را به کلی کنار می‌گذارند.

راه های ارتباط با مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور

اگر فکر می‌کنید ممکن است شما یا کسی که دوستش دارید با اعتیاد دست و پنجه نرم می کند، به ما اجازه دهید داستان شما را بشنویم و به شما در تعیین مسیر درمان کمک کنیم.انواع مختلفی از راه های محرمانه، رایگان و ۲۴ساعته برای تماس با مرکز ترک اعتیاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان وجود دارد.

در مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور، واقع در شرق تهران، برنامه‌های درمان سرپایی ما برای کمک به افرادی است که، با مشکلات اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، در این نبرد پیروز شوند. با تمرکز بر مشکلات سوء مصرف مواد و مسائل مربوط به سلامت روانی که اغلب با آنها همراه است، کارکنان ما متشکل از درمانگران، مشاوران و متخصصان پزشکی دارای گواهی نظام پزشکی، از تنظیم هر برنامه با نیازهای هر بیمار افتخار می کنند.

علاوه بر رویکردهای برتر درمان اعتیاد ما، طیف گسترده ای از حمایت خانواده و برنامه ریزی جامع مراقبت های بعدی را نیز ارائه می دهیم. هنگامی که آماده برداشتن اولین قدم های خود در مسیر بهبود هستید، مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور مکانی عالی برای شروع است.

ویژگی های مراکز ترک اعتیاد چیست؟

هر مرکز ترک اعتیاد محیط و سبک درمانی منحصر به فردی خواهد داشت. با این حال، برخی از ویژگی ها برای مراکز ترک اعتیاد موثر مشترک هستند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • محیطی آرام و راحت
 • برنامه های درمانی سفارشی
 • درمان سلامت روان
 • پرسنل حرفه ای
 • برنامه سم زدایی
 • برنامه مراقبت های بعد از ترک

یک محیط آرام و راحت در مرکز ترک اعتیاد

برخی از مردم آرامش طبیعت را دوست دارند و با محیط طبیعی خوب رفتار می کنند. جنگل ها و دور بودن از نور و سروصدای شهر می تواند آرامش و شفا را به ارمغان بیاورد. مرکز ترک اعتیاد راحت نیز کمک می کند. مرکز ترک اعتیاد باید از نظر فیزیکی احساس راحتی را القا کند و فضایی دلپذیر داشته باشد.

درمان سفارشی در مراکز ترک اعتیاد

هر فردی در مورد درمان، نیازهای خاص خود را خواهد داشت و در مورد اینکه چه چیزی برای او بهتر است، نظر خود را خواهد داشت. یکی از ویژگی های مهم مراکز ترک اعتیاد، درمان سفارشی است. شما قادر خواهید بود در مورد گزینه های درمانی مختلفی که این مرکز ترک اعتیاد در اختیار دارد بحث کنید. مراکز ترک اعتیاد معمولاً گزینه های درمانی زیادی را ارائه می دهند، از جمله:

 • برنامه ۱۲ مرحله ای
 • برنامه غیر سنتی
 • تفریح ​​درمانی
 • برنامه تغذیه درمانی
 • برنامه های روان درمانی

درمان های سلامت روان در مرکز ترک اعتیاد

درمان سلامت روان اغلب بخش مهمی از بهبود اعتیاد است. این ویژگی مراکز ترک اعتیاد به این معنی است که انواع مختلفی از درمان در این مرکز ارائه می شود. معمولاً درمان شناختی-رفتاری و رفتار درمانی گویشی ارائه می شود. علاوه بر درمان فردی، باید درمان های گروهی نیز ارائه شود. بسیاری از مراکز ترک اعتیاد امکانات خانواده درمانی را نیز ارائه می دهند.

برنامه سم زدایی در مرکز ترک اعتیاد

سم زدایی اغلب اولین قدم در بهبودی است. اعتیاد و تأثیراتی که بر مشتری می گذارند بر اساس ماده یا مواد مصرفی متفاوت است. درمان اعتیادهای مختلف مستلزم آگاهی از علائم ترک فیزیکی و روانی و نحوه مدیریت آنها است.

برنامه مراقبت های بعد از ترک

یکی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز مراکز ترک اعتیاد برنامه‌های مراقبت‌های پس از درمان است. ممکن است وقتی برای اولین بار وارد مرکز ترک اعتیاد می شوید، به مراقبت های بعد از آن فکر نکنید. با این حال، بخش مهمی از درمان است. مراقبت های پس از آن به شما کمک می کند تا با زندگی عادی خود سازگار شوید و در عین حال از شما برای بهبودی خود حمایت می کند. اغلب متوجه می‌شوید که می‌توانید در جلسات شرکت کنید، فعالیت‌هایی انجام دهید و پس از تکمیل برنامه درمانی اولیه، با مدیر پرونده یا مربی بازیابی خود ملاقات کنید.

کادر حرفه ای

یکی دیگر از ویژگی های مراکز ترک اعتیاد کارکنان حرفه ای و آموزش دیده است. مراکز ترک اعتیاد اغلب دارای انواع کارکنان واجد شرایط، از جمله پزشک، درمانگر بالینی یا روانشناس، پرستار، و مددکاران اجتماعی، علاوه بر مدیران هستند. شما کارکنانی را خواهید یافت که سالها تجربه در زمینه اعتیاد دارند، و برخی با آموزش های تخصصی در درمان اعتیاد هستند. کارکنان علاوه بر واجد شرایط بودن، باید دلسوز باشند. کارکنان محیط مرکز ترک اعتیاد را به طرق مختلف تنظیم می کنند و کارکنان صمیمی و دلسوز فضای مثبتی را برای بهبودی ایجاد می کنند.

روی زندگی پس از ترک تمرکز کنید.

این یک ویژگی حیاتی مراکز ترک اعتیاد است. درمان شما باید شما را برای بازگشت به زندگی آماده کند. آن‌ها باید آموزش مهارت های زندگی و پیشگیری از عود را ارائه دهند. هدف از توانبخشی نه تنها هوشیاری شما است، بلکه کمک به شما در ماندن در این راه است.

برخی از مشکلات مرکز ترک اعتیاد

هیچ استاندارد ملی اعتباربخشی برای درمان اعتیاد وجود ندارد و مقررات بسیار کمی وجود دارد. بدون استانداردهای اعتباربخشی، تسهیلات بازپروری و درمان اعتیاد انعطاف پذیری زیادی برای طراحی و اجرای برنامه ها دارند، زیرا مراکز ترک اعتیاد با کمی توجه به استانداردهای پزشکی پذیرفته شده یا روش های اثبات شده، فعالیت می کنند. در ادامه برخی از مشکلات مراکز ترک اعتیاد را با هم بررسی می کنیم.

 • برنامه های ترک اعتیاد منسوخ شده

در حالی که دانش علمی در مورد اعتیاد و درمان آن در ۲۰ سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است، تعداد کمی از مراکز ترک اعتیاد مواد مخدر و الکل رویکردهای جدیدتری را اتخاذ کرده اند، که ثابت شده است در کمک به افراد برای غلبه بر اعتیاد موثرتر هستند. از آنجایی که مراکز ترک اعتیاد با موفقیت مالی قابل توجهی کار می کنند، انگیزه کمی برای گسترش یا پذیرش خدمات جدید که ممکن است پرهزینه و دشوار باشد وجود دارد.

 • کارکنان مرکز ترک اعتیاد فاقد صلاحیت

از آنجایی که استانداردها یا مقررات کمی وجود دارد، شکاف عمیقی بین دانش و آموزش در دسترس برای درمان اعتیاد و آموزش دریافت شده توسط کسانی که مراقبت می‌کنند، وجود دارد. اکثر کسانی که درمان اعتیاد را انجام می دهند، آموزش کافی برای ارائه درمان موثر ندارند. بدون آموزش کافی، کارکنان فاقد دانش، مهارت یا اعتبار مورد نیاز برای ارائه خدمات مبتنی بر شواهد مانند تجویز داروی مناسب و ارائه درمان کافی هستند.

به‌علاوه، بسیاری از مراکز ترک اعتیاد سوابق کارکنان را به خوبی بررسی نمی کنند. بنابراین اغلب توسط  افرادی که در سایر مراکز ترک اعتیاد به دلیل سوء رفتار اخراج شده‌اند، کار می‌کنند.

 • عدم نظارت بر روند مراکز ترک اعتیاد

برنامه های بستری اغلب تبلیغ می کنند و وعده می دهند که بیماران به صورت ۲۴ ساعته تحت نظارت خواهند بود. در عمل، بیماران به طور مداوم بدون مراقبت رها می شوند و آزادی زیادی به آنها داده می شود. این فرصتی را برای کسانی فراهم می کند که هنوز در معرض بازگشت مجدد به مواد مخدر یا الکل هستند و همه چیزهایی را که به دست آورده اند از دست می دهند.

 عدم نظارت می تواند عواقب مرگباری داشته باشد، زیرا می تواند منجر به عود، مصرف بیش از حد و همچنین خودکشی شود. بهبودی اعتیاد از نظر ذهنی بسیار چالش برانگیز است و اغلب با افسردگی همراه است. بدون درمان و نظارت مناسب، برخی از بیماران در حالی که تحت مراقبت این مراکز ترک اعتیاد هستند، مجبور به خودکشی می شوند.

 • مراقبت کوتاه مدت بازپروری دارو

برنامه ترک اعتیاد معمولی بستری به مدت ۳۰ روز طول می کشد. با توجه به هزینه های فوق العاده بالای این برنامه ها تعداد کمی از بیماران و خانواده ها می توانند بیش از یک ماه هزینه کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که بسیاری از افراد به چیزی که «اعتیاد مزمن» نامیده می‌شود، مبتلا هستند. این شکل از اعتیاد نیاز به مراقبت فردی و مستمر دارد که ماه ها یا حتی سال ها طول می کشد. به گفته مؤسسه ملی سوء مصرف مواد، تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر افراد معتاد به حداقل ۳ ماه درمان نیاز دارند تا به میزان قابل توجهی مصرف مواد را کاهش دهند یا متوقف کنند.

 • انگیزه شکست

یکی از انحرافی ترین مسائلی که پیرامون مراکز ترک اعتیاد می چرخد ​​این است که انگیزه مالی برای شکست وجود دارد. تنها ۴۲.۱ درصد از افرادی که وارد دوره توانبخشی می شوند این روند را کامل می کنند. تعداد کمی از برنامه های توانبخشی زمانی که بیمار برنامه را کامل نمی کند یا اگر بیمار پس از اتمام برنامه عود می کند، بازپرداختی را ارائه می دهند. مراکز ترک اعتیاد بسیار ماهر هستند که بیمار را متقاعد می کنند که برای دستیابی به موفقیت باید به برنامه بازگردد.

تغذیه در مرکز ترک اعتیاد راهی به سوی نور

در مرکز ترک اعتیاد ما سه وعده ی غذایی اصلی بین بیماران تقسیم می شود. برای تغذیه ی بیشتر در این مرکز ترک اعتیاد بوفه ای جهت رفاه حال بیماران تاسیس شده است؛ که در این بوفه انواع مواد خوراکی وجود دارد.

پروتکل بهداشتی ویروس کرونا در مرکز ترک اعتیاد

با افزایش نگرانی ها در مورد همه گیری COVID-19 و گسترش ویروس کرونا در استان تهران، اقدامات احتیاطی جدید و بی سابقه ای در سراسر کشور در حال انجام است. در مراکز ترک اعتیاد، ما در تلاش برای محافظت از بیماران و کارکنان خود بر اساس دستورالعمل های توصیه شده توسط دولت کوشا هستیم.

در مراکز ترک اعتیاد قبل از ورود بیمار به مجموعه یک تست کرونا گرفته می شود. زیرا این مجوعه یک محیط بسیار حساس است و در محیط کمپ نباید هیچگونه علائمی از ویروس کرونا وجود داشته باشد.

صرف نظر از موقعیت مکانی شما، مرکز ترک اعتیاد ممکن است مکانی امن تر از وضعیت فعلی زندگی شما باشد. در کنار یک محیط کنترل‌شده‌تر که از دنیای بیرون جدا شده است، مرکز همچنین یک محیط بیمارستان مانند با پرسنل پزشکی را ارائه می‌کند. اگر شما یا عزیزتان با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است اکنون زمان آن باشد که از کمک حرفه ای کمک بگیرید. ما گزینه های گسترده ای برای سوء مصرف مواد و سلامت روان ارائه می دهیم.

 

خدمات ما :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

ساخت حساب کاربری!

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید