سم زدایی بدن از مواد مخدر در کمپ ترک اعتیاد چگونه است؟

زمانی که تصمیم میگیرید برای ترک اقدام کنید، مراکز و کمپ های ترک اعتیاد این امکان را به شما می دهند تا مدتی را در آن مکان بمانید و از خدمات آنها بهره ببرید تا رود پاکسازی انجام شود، و در نهایت به سلامت کامل برسید. در کمپ های ترک اعتیاد طیف وسیعی از درمان ها همانند پاکسازی سم زدایی بدن از مواد مخدر، روان درمانی، جلسات مشاوره، برنامه های سلامت و تغذیه انجام میشود.

سم زدایی در کمپ ترک اعتیاد چگونه است؟

هدف از انجام این برنامه ها ترک مواد مخدر و کاهش مضرات این مواد و کسب بهبودی و سلامت جسمی و روحی است.

برنامه پاکسازی سم زدایی مواد مخدر در کمپ ترک اعتیاد

معنی خود کلمه سم زدایی خارج کردن سموم از بدن بوده حال با کمک دارو یا راه های دیگر، یکی از اولین و مهمترین گام ها برای غلبه بر اعتیاد سیم زدایی مواد مخدر است.

سم زدایی فرآیندی است که در آن تمام اثرات مواد مخدر از بدن حذف شده و این اطمینان حاصل می شود که فرد از نظر فیزیکی و جسمانی پایدار است. همچنین برای غلبه بر اعتیاد آمادگی پیدا کرده است. اغلب زمان ورود به کمپ ترک اعتیاد برنامه سم زدایی بخشی از درمان اعتیاد است.

دکتر سم زدایی بدن در کمپ در حال بررسی وضعیت بیماران

سم زدایی باید به روش موثر صورت گیرد و این روش موثر شامل کمک و پشتیبانی پزشکان متخصص، مراقبت های پزشکی و بهداشتی است.

در طول سم زدایی بدن چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد؟

زمانی که پاکسازی شروع می شود، مقدار مواد مخدر در بدن کاهش می یابد و ممکن است علائم ترک را تجربه کنید. شدت این علائم بستگی به مواردی همچون مدت زمانی که فرد معتاد به مواد مخدر بوده، نوع ماده ای که به آن اعتیاد داشته، میزان مصرف آن و سلامت عمومی روحی و جسمی دارد. به هر حال برخی علائم ترک می تواند در افراد مشابه باشد.

علائم ترک دارو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  1. حالت تهوع، استفراغ و اسهال
  2. درد عضلانی و استخوانی
  3. سردرد و معده درد
  4. عرق کردن، لرزیدن
  5. میل شدید به دارو و مواد مخدر
  6. مسائل مربوط به سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب و پارانویا
  7. ناتوانی در تمرکز کردن و گیجی
  8. تشنج و توهم که جزو شدیدترین علائم ترک هستند.

چرا بهتر است درمان سم زدایی در کمپ و مراکز توانبخشی صورت گیرد؟

علائم ترک هر فرد با توجه به ماده ای که استفاده کرده، مقدار مصرف و … مشخص می شود. لذا ارزیابی پزشکی صورت میگیرد، سپس داروهایی را که باید در طول درمان سم زدایی مصرف کنید، مشخص میشود. معمولا این داروها برای کمک به کاهش علائم ترک، اطمینان از خواب کافی و کمک به مشکلات اضافی نسخه می شوند.

پاکسازی و سم زدایی تحت نظر دکتر در کمپ

در طول سم زدایی، ممکن است با علائم مختلفی مثل قطع ناگهانی هر دارو یا ماده مخدر روبرو شوید. که مسائلی همانند کاهش وزن، اضطراب، خستگی، تعریق، استفراغ، افسردگی، تشنج و توهم را به همراه خواهد داشت. پس باید دائماً توسط متخصصان آموزش دیده پزشکی و اعتیاد تحت نظارت باشید.

در کمپ های ترک اعتیاد پشتیبانی 24 ساعته و 7 روز هفته ارائه میشود. در واقع پزشکان و پرستارانی آنجا حضور دارند که وضعیت حیاتی و علائم شما را کنترل می کنند. همچنین یک مشاور ترک اعتیاد و درمانگر در اختیار خواهید داشت که به شما کمک می کند تا از نظر روحی نیز تقویت شوید و امید خود را برای ترک از دست ندهید و درد و سختی ترک را بتوانید را تحمل کنید.

همه اینها دلایلی است که به به شما توصیه میشود به تنهایی روند ترک و بهبودی را پیش نگیرید و از این چنین جاهایی کمک بگیرید.

چقدر زمان میبرد تا پاکسازی مواد مخدر از بدن انجام شود؟

معمولا فرآیند سم زدایی بین 6 تا 10 روز یا کمتر یا بیشتر ممکن است، طول بکشد. همانطور که قبلا هم ذکر کردیم فرآیند سم زدایی برای افراد مختلف میتواند متفاوت باشد و پاکسازی به عوامل مختلفی همانند نوع ماده مخدر، مقدار مصرف آن، شدت علائم ترک و … بستگی دارد.

افراد معتاد در حال سم زدایی مواد مخدر

به طور کلی پس از سم زدایی، بیماران برای برنامه بهبودی و سوء استفاده مواد مخدر آمادگی لازم را پیدا خواهند کرد. و معمولاً ترک اعتیاد طی دوره های 21 روز تا 28 روز انجام می شود.

وقت را از دست ندهید و همین امروز با ما تماس بگیرید!!!

کلید بهبودی واقعی و طولانی مدت برای اکثر افرادی که به دنبال ترک اعتیاد هستند، از طریق برنامه های درمان سوء مصرف مواد پس از فرآیند سم زدایی امکان پذیر است. در کمپ ترک اعتیاد راهی به سوی نور، طیف وسیعی از برنامه ‌های درمانی ترک مواد ارائه میشود تا افراد تحت مراقبت و پشتیبانی 24 ساعته، بتوانند برنامه ‌هایی را بیابند که متناسب با نیاز بهبودی آنها باشد.

برای ترک اعتیاد نیاز به روش و برنامه پاکسازی و درمان های دقیق و منظم است تا فرد بیمار جسم و روحش بهوبد یابد. در موسسه راهی به سوی نور بهترین خدمات درمانی از جمله سم زدایی بدن از مواد مخدر صورت می گیرد. اقامتگاهی در شرق تهران که مناسب برای افرادی است که تمایل به رهایی از اعتیاد و بهبودی و سلامتی دارند. منتظر شما هستیم تا برای شروع زندگی جدید به ما بپیوندید.

باشگاه مشتریان