کمپ تهرانپارس

اعتیاد یک بیماری است و همانند سایر بیماری ها قابل بهبود و درمان است. آگاهی از کمپ‌های مجاز ترک اعتیاد و مراجعه به آن‌ها بهترین روش جهت درمان اعتیاد است. کمپ ترک اعتیاد تهرانپارس یکی از بهترین مراکز ترک اعتیاد با مجوز از سازمان بهزستی کشور است که با ارائه امکانات مناسب و برنامه‌های دقیق ترک اعتیاد توانسته موفقیت خوبی در این راه کسب کند.

کمپ ترک اعتیاد تهرانپارس شرقی در فلکه اول، دوم و سوم

کمپ ترک اعتیاد تهرانپارس

اولین گام جهت یافتن یک کمپ ترک اعتیاد مناسب، تحقیق و جستجو میان کمپ‌های ترک اعتیادی است، که دارای مجوز رسمی از سازمان بهزیستی کشور هستند، چراکه این سازمان جهت بهبود و کمک به بیماران و از سویی جلوگیری از فعالیت مراکز ترک اعتیاد غیر مجاز، شرایط بخصوصی را در نظر گرفته است.

هرچند که تعداد محدودی از مراکز اعتیاد در کشور موفق به کسب مجوز از این سازمان می‌گردند. از این رو یافتن کمپ ترک اعتیاد دارای مجوز چندان دشوار نیست. کمپ مجاز ترک اعتیاد تهرانپارس توانسته با داشتن کلیه موارد درنظر گرفته شده از سازمان بهزیستی کشور اعم از، فضای مناسب جهت درمان و مراقبت های ویژه، کادر درمان، فضاهای مناسب جهت امور فرهنگی، ورزشی و آموزشی و … موفق به کسب مجوز از سازمان مذکور گردد.

کادر درمان متخصص کمپ ترک اعتیاد

به صورت قطع یک کمپ ترک اعتیاد جهت قراردادن بیماران خود در مسیر بهبود، نیازمند نیروی کارآمد و متخصص درمان و خدمات است، چراکه یک کادر درمان متخصص با آگاهی کامل و تجربه های فراوان خود در این زمینه، توانایی ارائه بهترین برنامه ترک اعتیاد جهت بیماران مرکز ترک اعتیاد را خواهد داشت.

در واقع کادر درمان متخصص کمپ ترک اعتیاد علاوه بر برنامه ریزی درمانی ترک، برنامه‌های روانشاسی و بازپروی را نیز در نظر گرفته و علاوه بر ترک اعتیاد بیمار، همزمان از لحاظ روانشناختی، سعی در بالابردن اعتماد بنفس و استعدادیابی او خواهند داشت.

کادر درمان مستقر در کمپ تهرانپارس

تا از این طریق بیمار پس از بهبود و بازگشت به محیط بیرون نه تنها دچار عود و بازگشت اعتیاد نگردد، بلکه مجدد با روحیه بالاتر و انگیزه بهتر به محیط کار و زندگی خود بازگردد.

فضاهای تفریحی مناسب در کمپ ترک اعتیاد

یکی از مهمترین امکاناتی که یک کمپ می‌تواند در اختیار بیماران خود قرار دهد؛ فضاهای تفریحی مناسب در کمپ ترک اعتیاد است. این فضاها شامل موارد زیر هستند:

  • سالن غذاخوری
  • سالن ورزشی
  • استخر
  • سالن اجتماعات جهت دور‌ های گردهمایی روانشناسی
  • سالن و یا کارگاه‌های هنری

کمپ ترک اعتیاد تهرانپارس نیز با داشتن فضاهای فوق الذکر توانسته یک محیط امن جهت کمک به بهبود بیماران خود مهیا کند. با وجود این فضاها و امکانات وابسته به آنان، فرد بیمار روحیه مضاعف یافته و از لحاظ روحی انگیزه بیشتری برای ترک و بهبود پیدا خواهد کرد.

 برنامه های غذایی، ورزشی، فرهنگی و آموزشی در کمپ ترک اعتیاد تهرانپارس

فرد بیمار به اعتیاد به دلیل مصرف مواد مخدر، باتوجه به آسیب اعضای بدن، از دریافت مواد لازم و ضروری بدن نیز فاصله گرفته و همین امر باعث می شود، بدن شخص ضعیف و دستخوش سایر بیماری های زمینه ای گردد. یک کمپ ترک اعتیاد علاوه بر ایجاد شرایط و امکانات مناسب بازپروری، برنامه غذایی دقیق و کاملی، مناسب با شرح حال بیمار درنظر می گیرد. تا بیمار مجدد قوای جسمانی خود را بازگرداند.

علاوه بر برنامه‌های غذایی، برنامه‌های ورزشی، فرهنگی چون: مطالعه، نمایش و .. همینطور برنامه‌های مفید آموزشی جهت استعدادیابی و معرفی به مراکز کاریابی نیز در لیست اهداف بهترین کمپ ترک اعتیاد قرار می‌گیرند.

روش های ترک اعتیاد در کمپ تهرانپارس

از مهمترین موارد انتخاب یک کمپ ترک اعتیاد معتبر، آگاهی از روش های ترک اعتیاد در هر کمپ است، چراکه در برخی از کمپ‌ها جهت ترک بیمار از مواد مخدر، از داروهای اعتیاد آور استفاده می‌گردد. که همین مورد نه تنها به بهبود بیمار کمک نمی کند، بلکه او را در مسیر جدیدی از اعتیاد قرار خواهد داد. یکی از مرسومترین روش های ترک بی خطر و ایمن در کمپ‌های مجاز، روش سم زدایی مواد مخدر است.

در کمپ ترک اعتیاد تهرانپارس نیز، روش سم زدایی در راس برنامه های ترک اعتیاد قرارداد. این کمپ با درنظر گرفتن بهترین برنامه ترک، بیماران را پس از پذیرش آماده می سازد تا دوره سم زدایی را آغاز و به بهترین نحو به اتمام رسانند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد

در نهایت بعد از بررسی کلیه موارد بالا، قطعا آگاهی از هزینه کمپ جز مهمترین گزینه های انتخاب خواهد بود. که شخص بیمار با توجه به بودجه درنظر گرفته شده، شهر و محل زندگی خود اقدام به انتخاب کمپ خواهد کرد. برخی از کمپ‌ها که به صورت دولتی هستند، قاعدتا کلیه خدماتشان رایگان بوده و در این مطلب روی صحبت در خصوص کمپ های خصوصی و نیمه دولتی است؛ که قاعدتا دارای هزینه های متفاوتی نیز هستند.

مهمترین عوامل در تعیین هزینه کمپ ترک اعتیاد شامل موارد زیر می گردد.

  1. مدت زمان مصرف مواد مخدر
  2. نوع مواد مخدر مصرفی
  3. مدت زمان اقامت در کمپ
  4. شرایط و امکانات کمپ
  5. نوع مواد تغذیه ای

فرد بیمار حتما باید به این نکته توجه کند که مدت زمان مصرف مواد مخدر و نوع آن تاثیر بسزایی در زمان بهبود و اقامت آن در کمپ خواهد گذاشت. که همین امر می تواند هزینه های درنظر گرفته شده را دستخوش تغییرات کند.

باشگاه مشتریان