افتتاح کارگروه تخصصی پیشگیری از اعتیاد در خراسان رضوی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی گفت: در جهت تحقق سیاست‌های اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و بکارگیری حداکثری ظرفیت های مردمی، دبیرخانه کارگروه تخصصی پیشگیری از اعتیاد و صیانت خانه جوانان استان در محل خانه جوانان استان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی، محمدحسین صالحی در نشست تخصصی کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در خانه جوانان استان برگزار شد، مطرح کرد: کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی، هدفش در حوزه مبارزه با مواد مخدر پیشگیری، صیانت و درمان است که مردم می‌توانند مداخله کرده و کمک کنند.

وی گفت: به منظور توسعه، ساماندهی و انسجام بخشی فعالیت های سمن های فعال در حوزه پیشگیری و صیانت با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس کمیته تخصصی مشارکت های مردمی ، اعضای کمیته و سازمانهای مردم نهاد دبیرخانه کارگروه تخصصی پیشگیری از اعتیاد و صیانت خانه جوانان استان راه اندازی شد.

دبیر شورا بیان داشت: هدف از راه اندازی این دبیرخانه ایجاد زمینه تعمیق همکاریهای مشترک دستگاههای دولتی و عمومی متولی و بخش غیر دولتی از طریق تعامل اثر بخش در فعالیتهای مرتبط با پیشبرد سیاست های کلی مبارزه  با مواد مخدر ، جلب مشارکت حداکثری سمن های جوانان در امر مبارزه با مواد مخدر ( پیشگیری از اعتیاد ، درمان و صیانت) ، انسجام بخشی فعالیت های حوزه مبارزه با مواد مخدر سمن های جوانان از طریق کار گروه تخصصی مبارزه با مواد مخدر خانه جوانان استان می باشد.

صالحی با بیان اینکه خوشبختانه در خراسان رضوی این حرکت در سال‌های گذشته شروع شده و در یک سال اخیر شتاب خوبی گرفته، اظهار کرد: استاندار و معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری، تاکید داشتند تا ما از حداکثر توان و ظرفیت تشکل‌های غیردولتی در استان استفاده کنیم.

وی افزود: جامعه هدف در حوزه پیشگیری از اعتیاد، جوانان هستند. با توجه به هجمه‌ای که در حوزه جوانان وجود دارد، باید عزمی جدی برای جوانان داشته باشیم. مجمع جوانان استان در حوزه پیشگیری و صیانت از اعتیاد، اقدامات خوبی انجام داده‌ است.

دبیر شورا با اشاره به اینکه یکی از مکان‌هایی که بسیار می‌تواند به ما کمک کند مجمع جوانان استان است، ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای که امروز میان شورای هماهنگی با حوزه مواد مخدر، اداره کل ورزش‌وجوانان و خانه جوانان خراسان رضوی منعقد شد، می‌تواند آغاز یک حرکت جدی در توسعه وانسجام بخشی فعالیت سمن‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر باشد.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خراسان رضوی99.05.28

خوش آمدید!

به حساب خود وارد شوید

ساخت حساب کاربری!

فرم زیر را برای ثبت نام تکمیل نمایید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفاً ایمیل یا نام کاربری خود را جهت بازیابی رمز عبور وارد نمایید