استاندار تهران: کوتاهی نهادها در مبارزه با مواد مخدر تعقیب قانونی می شود

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | دوشنبه 20 خرداد 1398 در ساعت 15 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دوشنبه 98.03.20

استاندار تهران: کوتاهی نهادها در مبارزه با مواد مخدر تعقیب قانونی می شود

استاندار تهران گفت: در صورت شرکت نکردن معاونان درمان دانشگاه‌ها در جلسه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اجرایی نکردن مصوبه های این شورا، کوتاهی این نهادها از طریق مراجع قضایی، قابل تعقیب قانونی است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی‌بندپی در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی باید در جلسه های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان حضور داشته و استدلال خود را در مباحث مختلف مطرح کنند.

وی افزود: صرفِ اعلام اینکه تصمیم های این جلسه ها، مغایر با پروتکل‌های درمانی بوده راه حل مساله نیست در صورت شرکت نکردن معاونان درمان دانشگاه ها در جلسات بعدی و اجرایی نکردن مصوبه های شورا قابل تعقیب قانونی خواهد بود.

استاندار تهران ادامه داد: بیش از ۱۷ درصد از اعتبارات شهرداری ها، مربوط به مسائل اجتماعی بوده و باید بر اساس تکلیف اخلاقی و انسانی، همه دستگاه ها، اعم از شهرداری‌ها نسبت به مبارزه با معضل اعتیاد اهتمام داشته باشند همانگونه که این مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته، همه نهادها باید با مشارکت سمن‌ها نسبت به مبارزه با اعتیاد، توجه جدی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید با اولویت اقدامات پیشگیرانه، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را پیگیری کرد گفت: به این موضوع در قانون برنامه ششم پرداخته شده است از این رو باید به صورت همه‌جانبه اقدام کنیم در بحث مبارزه اعتیاد به رغم اقدامات ارزنده، هنوز با حصول به موفقیت کامل فاصله داشته و باید در این راستا باید تلاش بیشتری به کار بگیریم.

محسنی‌بندپی، یادآور شد: باید به صورت ریشه‌ای از ایجاد کلونی آسیب‌های اجتماعی در مناطق مختلف جلوگیری کنیم و با اقدامات بازدارنده از آلوده شدن محلات به معضل اعتیاد جلوگیری کنیم.

استاندار تهران، خاطرنشان کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از سوی شورای مبارزه با مواد مخدر کشور، به عنوان یکی از شوراهای برتر شناخته شده که اقدامات اسدی، دبیر شورا از سوی شورای کشوری مورد تقدیر قرار گرفته است.

وی افزود: آینده پژوهی این شرایط را برای ما فراهم می کند که بتوانیم مطالعات کارشناسی را در تصمیم‌سازی ها و تصمیم‌گیری های بعدی اعمال کنیم.

استاندار همچنین پس از این جلسه در جمع خبرنگاران گفته است خانه های پلمب شده که برای لابراتوار تولید شیشه مورد استفاده قرار می گرفت در صورت تکرار مصادره می شود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :