تهران| دور‌ه‌های مهارت‌آموزی برای ۷۵۰ دانش‌آموز متکدی در مدارس غیرانتفاعی انجام می‌شود

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 14 آذر 1397 در ساعت 15 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چهارشنبه 97.09.14

تهران| دور‌ه‌های مهارت‌آموزی برای ۷۵۰ دانش‌آموز متکدی در مدارس غیرانتفاعی انجام می‌شود

فرماندار شمیرانات با اشاره به لزوم اجرایی شدن برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در سطح مدارس گفت: در مدارس غیرانتفاعی شمیرانات برای ۷۵۰ دانش‌آموز متکدی دوره‌های مهارت‌آموزی و کارورزی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، سیاوش شهریور صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس اظهار داشت: 60 درصد دانش‌آموزان شمیرانات در مدارس غیرانتفاعی مشغول تحصیل هستند که این مدارس ظرفیت‌های مناسبی جهت انجام اقدامات پیشگیرانه در آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی به تصویب طرحی برای مسئولیت اجتماعی در کارگروه اجتماعی فرمانداری شمیرانات اشاره کرد و افزود: براساس این طرح هر مدرسه غیرانتفاعی مسئولیت مهارت‌آموزی و کارورزی 15 کودک متکدی را بر عهده دارد که در مجموع در قالب این طرح 750 دانش‌آموز متکدی پوشش داده می‌شوند.

فرماندار شمیرانات عنوان کرد: به منظور پیشگیری و مبارزه با موادمخدر باید برش شهرستانی اعتبارات از سوی آموزش و پرورش مشخص شود تا بتوان اقدامات این حوزه را نیز ساماندهی کرد.

شهریور با اشاره به شرایط خاص شمیرانات در زمینه مصرف موادمخدر گفت: با توجه به شرایط ویژه‌ای که در حوزه مصرف موادمخدر در شهرستان شمیرانات وجود دارد پیشنهاد می‌شود اعتبارات پیشگیرانه فقط ویژه مقطع دبیرستان نباشد و از مقاطع ابتدایی و پیش‌دبستانی به این موضوع پرداخته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد که به صورت پایلوت موضوع پیشگیری از اعتیاد را در پیش‌دبستانی و مدارس راهنمایی شهرستان شمیرانات اجرایی کنیم چرا که آغاز این موضوع از مقطع دبیرستان قدری دیرهنگام است و باید دانش‌آموزان هنر «نه گفتن» را از کودکی بیاموزند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :