بيكاري علت اصلي بروز آسيب‌هاي اجتماعي است

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | پنجشنبه 30 آذر 1396 در ساعت 9 : 9 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چهارشنبه 96.09.28

بيكاري علت اصلي بروز آسيب‌هاي اجتماعي است

نماينده مردم شيراز در مجلس شورای اسلامی گفت: آسیب‌های اجتماعی حاصل از مواد مخدر است و این یک معلول است و علت اصلی آن بیکاری جوانان است.
مهندس علی اکبری در مصاحبه با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وضعیت اعتیاد در شیراز گفت: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ده عنوان آسيب‌ اجتماعي را در استان‌هاي سراسر كشور بررسي و طبقه بندی کرد که متاسفانه استان فارس در پنج مورد پیشتاز بود و اعتياد نيز يكي از آن پنج مورد بود.
وي افزود: استان فارس دارای 5 میلیون نفر جمعیت می‌باشد و با استان‌های مختلفی هم مرز است، مواد مخدر از شرق استان قاچاق می‌شود که این امر تبعات منفي براي استان دارد.
اين نماينده مجلس در ادامه، تعدد معتادان و دسترسی آسان به مواد مخدر را از جمله مشكلات استان در حوزه اعتياد برشمرد.
اكبري بیان داشت: هرچند که نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر بسیار فعال است و در راه مبارزه تلاش‌های قابل تقدیر دارد و دستگاه‌های دیگر نيز در این حیطه فعالیت می‌کنند اما همچنان یکی از مسائل بزرگ ما در استان، آسیب‌های اجتماعی حاصل از مواد مخدر است كه این یک معلول است و علت اصلی آن بیکاری جوانان است.
وي ادامه داد: تا وقتی بحث کار و اشتغال جوانان حل نشود این معضل پررنگ خواهد بود. معتقدم حل این مشکل در گرو سرمایه‌گذاری است و اگر کسی بخواهد سرمایه‌گذاری کند باید امنیت روانی و فضای امن برایش ایجاد شود تا کسانی که کارآفرین هستند بیایند سرمایه‌گذاری کنند و تا زمانی هم كه این اتفاق نیفتد این معضل پیچیده‌تر خواهد شد.
عضو كميسيون كشاورزي مجلس با بیان اینکه اگر نسبت به آسیب‌های ناشی از مواد مخدر در سطح جامعه آگاهی عمومی ایجاد شود، راه‌حل آن نیز پیدا خواهد شد، افزود: نمایندگان مردم در مجلس وظیفه خود می‌دانند كه قوانین حوزه مبارزه با مواد مخدر را بررسی کنند.
اكبري گفت: نیروی انتظامی و برخی تشکل‌های خصوصی و دولتی در استان در راستای آگاه‌سازی خانواده‌ها و افراد در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعال هستند اما به نظر من، در جامعه کنونی، بیشتر معتادان استان، به علت شرایط بد اقتصادی به اعتیاد روی آوردند لذا باید شرایط کار و اشتغال برای آنها ایجاد شود تا جوانان به سمت مخدرها کشیده نشوند.
وي بيان داشت: مواد مخدر نبايد به راحتی در دسترس افراد باشد تا افراد مستعد به سهولت به سمت مواد کشیده شوند.
اكبري گفت: با فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها می‌توان کمک شایانی در راستای پیشگیری از اعتیاد كرد.

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر 96.09.29

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :