مقدمه خطرات موادمخدر

10 / 10
از 1 کاربر

مقدمه خطرات مواد مخدر

در بین مواد مخدر،دسته ای وجود دارند که اگر بیش از حد مصرف شوند خطرات ابتلا به بیماری اعتیاد را افزایش می دهند.دراین  بخش به بررسی خطرات مواد مخدر برای سلامت فرد مصرف کننده می پردازیم.

مواد مخدر و بیماری ها

احتمال بروز بیماری های مزمن و حاد در افراد مصرف کننده مواد مخدر بیشتر است.بیماری های خونی از قبیل ایدز و هپاتیت رایج ترین علل مرگ در بین معتادان هستند.برای آگاهی بیشتر از این مشکلات در این بخش بیماری ها و عفونت های مربوط را شرح می دهیم.

خطرات تزریقی

هیچ راه کاملا بی خطری برای تزریق کردن مواد مخدر وجود ندارد.تزریق مواد خطر دچار شدن به اوردوز،پارگی رگ ها و عفونت را نسبت به روش های دیگر مانند کشیدن از بینی،دود کردن و یا بلعیدن افزایش می دهد.در این قسمت برخی خطرات ناشی از تزریق توضیح داده می شود.

اوردوز

یکی از رایج ترین عوارضی که سبب مرگ در بین مصرف کنندگان مواد مخدر می شود،اوردوز یا مصرف بیش از حد مواد می باشد.این حالت بخصوص در افرادی که تزریق کرده و یا چند نوع ماده را همزمان مصرف می کنند،بیشتر است.در اینجا اطلاعاتی در مورد خطرات ناشی از مصرف بیش از حد، و اقداماتی که در صورت مواجه شدن با این حالت  می بایست انجام گیرد ارائه شده است.

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :