آخرین خبرها
خانه / موسسه راهی بسوی نور / کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد به مواد مخدر به درمانی اشاره دارد که به کمک روانشناس،پزشک؛ روانپزشک و مددکاران مجرب و متخصص در این حوزه به درمان افراد مبتلا به اعتیادبه مواد مخدری مانند تریاک ، هروئین ؛ کوکائین؛برخی داروها و الکل می پردازند .
بنا بر تعریف اداره خدمات مواد مخدر و بهداشت روانی آمریکا در سال 2010 میلادی ، این مراکز بر اساس تجربیات کسانی که خود را از چنگال اعتیاد رها کرده اند بنا شده است.
تعریف ترک اعتیاد (بهبودی از اعتیاد ) به شرح زیر است :”بهبودی یک فرآیند تغییر است که از طریق آن افراد برای بدست آوردن سلامت و رفاه و آسایش خود و به دست گرفتن اختیار زندگی تلاش کرده و سعی می کنند تا همه امکانات و قابلیت های بالقوۀ خود را مجددا به دست آوردند “
در مرکز اقامتی یا مراکز باز پروری ، مددجویان پس از پذیرش با نظارت تیم درمانی متخصص، دوره درمانی را می گذرانند . در مورد معتادان و کارتن خواب هایی که بی خانمان و تنها در جامعه رها شده اند و هیچ حمایتی از جانب خانواده دریافت نمی کنند، مددکاران مراکز اقامتی، خانواده این افراد را شناسایی می کنند و آنها را در جریان وضعت و سیر بهبودی فرد بیمار قرار می دهند .
در کمپ ترک اعتیاد ، سم زدایی مرحله اول چرخه ترک اعتیاد می باشد . در این مرحله ، بیمار تحت نظر پزشک و مددیار قرار میگیرد و جهت طی این مرحله دارو درمانی صورت می گیرد
مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد و مرحله سم زدایی ، وقتی از اتاق قرنطینه ( اتاق سبز )خارج می شوند هم زمان با شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد با نظارت مددکاران در کارگاه های مهارت آموزی نیز شرکت می کنند چرا که اشتغال و کسب درآمد مهم ترین دغدغه افرادی است که اعتیاد را کنار گذاشته اند و می خواهند به زندگی عادی برگردند . بدین منظور معمولا در کمپ های ترک اعتیاد مرکز مهارت آموزی هم ایجاد می شود . در پی پاک ماندن فرد ترک اعتیاد کرده ، گاه مددکاران برای آگاهی دادن به خانوده های آن ها با خانواده ها تماس می گیرند تا اعتماد آنها را به تحول جدید فرد بهبود یافته جلب کنند .
ویژگی های بهترین کمپ ترک اعتیاد :
بهترین کمپ ترک اعتیاد ، کمپ هایی هستند که در درجه اول از کادر درمانی مجرب و حرفه ای تشکیل شده باشند و افرادی که در کمپ ترک اعتیاد به کار گمارده می شوند به کار خود علاقه داشته باشند و به معتاد به چشم بیمار نگاه کنند و نه مجرم . از جمله شرایط دیگری که یک کمپ را بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد کرد ، داشتن پشتوانه مالی قوی و همچنین امکانات درمانی و رفاهی مطلوب است . منظور از پشتوانه مالی اسپانسرهای متعهد و مسئول که توانایی فراهم کردن امکانات لازم برای اداره مرکز را داشته باشند . هر چه امکانات مجموعه کپ بیشتر باشد شرایط برای کمک به معتاد هم بهتر خواهد شد .

خدمات کمپ

اهداف کمپ ترک اعتیاد:
از مهمترین اهداف مرکز اقامتی ایجاد فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان معتادان است . محیطی که شخص معتاد در آن احساس تحقیرشدن و مجرم بودن نداشته باشد و با آنان مانند انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد،رفتار شود .
دومین مورد از اهداف کمپ ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که از هرگونه مواد اعتیادآوری عاری بوده و فرد به هیچ عنوان نمی تواند به مواد دسترسی داشته باشد.
محیطی مناسب برای زندگی فرد بیمار به مدت کوتاه که امکان دیدار و ملاقات با دوستان ، فامیل و خانواده به جهت برخورداری از حمایت های روانی آنها امکان پذیر باشد.
از دیگر اهداف کمپ ترک اعتیاد آموزش مهارت ارتباطی، و فراهم کردن شرایطی برای بیماران است تا بتوانند مشکلات و احساسات خود را درمیان بگذارند. از دیگر فعالیتهای بسیار موثر آشنایی با افراد بهبود یافته است که مواد را ترک کرده اند و تجربه زندگی پاک را دارند، این افراد با صحبت کردن با مددجویان انگیزه آنها را برای ادامه درمان وبهره مندی از اثرات مثبت آن یاری می کنند.

 

راهی بسوی نور
کمپ ترک اعتیاد
کمپ ترک اعتیاد
این مرکز دور از هیاهو شهری ، دور از آلودگی هوا و شلوغی شهر با منظره ای زیبا ، دلنشین و آرام بخش زیر نظر کادری مجرب و دلسوز و متخصص (تیمی متشکل از روانپزشک ، پزشک ، روانشناس خانواده، روانشناس تربیتی متنوع و دلچسب ) در محیطی دوستانه به درمان انواع مواد محرک و مخدر با توسل به شیوه های مختلف می پردازد ، این کمپ دارای مجوز رسمی از سال 1380 تخت نظارت بهزیستی آماده ارائه بهترین خدمات درمانی و اقامتی به مراجعین می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و بستری بیماران خود با شماره دفتر مرکزی 02177181672 تماس حاصل فرمائید.


درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

ترک اعتیاد

معرفی امور شعب

معرفی امور شعب موسسه راهی به سوی نور در راستای پیشگیری ،درمان و کاهش آسیب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *