آخرین خبرها
خانه / دسته‌بندی نشده / کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد به مواد مخدر به روند درمانی روانی یا پزشکی اعتیاد به مواد مخدر مانند تریاک ، هروئین ، کوکائین ، برخی داروها و الکل اطلاق می شود .بنا بر تعریف اداره خدمات مواد مخدر و بهداشت روانی آمریکا در سال 2010 میلادی ، که بر اساس تجربیات کسانی که خود را از چنگال اعتیاد رها کرده اند بنا شده است ، تعریف ترک اعتیاد (بهبودی از اعتیاد ) به شرح زیر است :”بهبودی یک فرآیند تغییر است که از طریق آن افراد برای بدست آوردن سلامت و رفاه و آسایش خود و به دست گرفتن اختیار زندگی تلاش کرده و سعی می کنند تا همه امکانات و قابلیت های بالقوۀ خود را مجددا به دست آوردند “
در مرکز اقامتی یا مراکز باز پروری ، معتادان مددجو ، پس از پذیرش ، با نظارت مددکاران دوره درمانی را می گذرانند . در مورد معتادان و کارتن خوابان های تنها مانده ، مددکاران ، خانواده معتاد را شناسایی می کنند و آنها را در جریان وضع فرد بیمار قرار می دهند .
در کمپ ترک اعتیاد ، سم زدایی مرحله اول چرخه ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد میباشد . در این مرحله ، بیمار معاینه پزشک و مددیار قرار میگیرد و بهترین روش طبق اجربه او تجویز میگردد.
مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد و مرحله سم زدایی ، وقتی از اتاق قرنطینه ( اتاق سبز )خارج می شوند هم زمان با شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد با نظارت مددکاران در کارگاه های مهارت آموزی مشغول به کار می شوند . اشتغال و کسب درآمد مهم ترین دغدغه افرادی است که اعتیاد را کنار گذاشته اند و می خواهند به زندگی عادی برگردند . بدین منظور معمولا در کمپ های ترک اعتیاد مرکز مهارت آموزی هم ایجاد می شود . در پی پاک ماندن فرد ترک اعتیاد کرده ، گاه مددکاران برای آگاهی دادن به خانوده های آن ها با خانواده ها تماس می گیرند تا اعتماد آنها را به تحول جدید جلب کنند .
ویژگی های بهترین کمپ ترک اعتیاد :
بهترین کمپ ترک اعتیاد ، کمپ هایی هستند که در درجه اول از کادر درمانی مجرب و حرفه ای تشکیل شده باشند و افرادی که در کمپ ترک اعتیاد به کار گمارده می شوند به کار خود علاقه داشته باشند و به معتاد به چشم بیمار نگاه کنند و نه مجرم . از جمله شرایط دیگری که یک کمپ را بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد کرد ، داشتن پشتوانه مالی قوی و همچنین امکانات درمانی و رفاهی مطلوب است . منظور از پشتوانه مالی اسپانسرهای متعهد و مسئول که توانایی فراهم کردن امکانات لازم برای اداره مرکز را داشته باشند . هر چه امکانات مجموعه مکپ بیشتر باشد شرایط برای کمک به معتاد هم بهتر خواهد شد .
خدمات کمپ
خدمات کمپ
اهداف کمپ ترک اعتیاد
از اهداف مرکز اقامتی مهمترین آن ایجاد فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان معتاد است . محیطی که شخص معتاد تحقیرشدگی و مجرم بودن نداشته باشد و با آن مانند انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد،رفتار شود .
دومین مورد از اهداف کمپ ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که از هرگونه مواد اعتیادآوری عاری بوده و به هیچ عنوان معتاد نتواند به این مواد دست پیدا کند .
محیطی مناسب برای زندگی شخص بیمار به مدت کوتاه و امکان دیدار و ملاقات با دوستان ، فامیل و خانواده به جهت برخورداری از حمایت های روانی آنها از دیگر اهداف کمپ ترک اعتیاد آموزش مهارت ارتباطی و بیان مشکلات و احساسات و آشنایی با افراد مشابه و ترک کرده و کمک از آنها برای طی کردن فرآیند ترک اعتیاد .

 

راهی بسوی نور
کمپ ترک اعتیاد
کمپ ترک اعتیاد
این مرکز دور از هیاهو شهری ، دور از آلودگی هوا و شلوغی شهر با منظره ای زیبا ، دلنشین و آرام بخش زیر نظر کادری مجرب و دلسوز و متخصص (تیمی متشکل از روانپزشک ، پزشک ، روانشناس خانواده، روانشناس تربیتی متنوع و دلچسب ) در محیطی دوستانه به درمان انواع مواد محرک و مخدر با توسل به شیوه های مختلف می پردازد ، این کمپ دارای مجوز رسمی از سال 1380 تخت نظارت بهزیستی آماده ارائه بهترین خدمات درمانی و اقامتی به مراجعین می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و بستری بیماران خود با شماره دفتر مرکزی 02177181672 تماس حاصل فرمائید.

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

تغییرات در رفتار

تغییراتی که در رفتار ایجاد می شود

علاوه بر مشخص کردن تغییراتی که در احساسات، افکار و دیدگاه های شما ایجاد می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *