کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

کمپ ترک اعتیاد

ترک اعتیاد به مواد مخدر به درمانی اشاره دارد که به کمک روانشناس،پزشک؛ روانپزشک و مددکاران مجرب و متخصص در این حوزه به درمان افراد مبتلا به اعتیادبه مواد مخدری مانند تریاک ، هروئین ؛ کوکائین؛برخی داروها و الکل می پردازند .
بنا بر تعریف اداره خدمات مواد مخدر و بهداشت روانی آمریکا در سال 2010 میلادی ، این مراکز بر اساس تجربیات کسانی که خود را از چنگال اعتیاد رها کرده اند بنا شده است.
تعریف ترک اعتیاد (بهبودی از اعتیاد ) به شرح زیر است :”بهبودی یک فرآیند تغییر است که از طریق آن افراد برای بدست آوردن سلامت و رفاه و آسایش خود و به دست گرفتن اختیار زندگی تلاش کرده و سعی می کنند تا همه امکانات و قابلیت های بالقوۀ خود را مجددا به دست آوردند “
در مرکز اقامتی یا مراکز باز پروری ، مددجویان پس از پذیرش با نظارت تیم درمانی متخصص، دوره درمانی را می گذرانند . در مورد معتادان و کارتن خواب هایی که بی خانمان و تنها در جامعه رها شده اند و هیچ حمایتی از جانب خانواده دریافت نمی کنند، مددکاران مراکز اقامتی، خانواده این افراد را شناسایی می کنند و آنها را در جریان وضعت و سیر بهبودی فرد بیمار قرار می دهند .
در کمپ ترک اعتیاد ، سم زدایی مرحله اول چرخه ترک اعتیاد می باشد . در این مرحله ، بیمار تحت نظر پزشک و مددیار قرار میگیرد و جهت طی این مرحله دارو درمانی صورت می گیرد
مددجویان بعد از گذراندن دوره ترک اعتیاد و مرحله سم زدایی ، وقتی از اتاق قرنطینه ( اتاق سبز )خارج می شوند هم زمان با شرکت در دوره ها و جلسات ترک اعتیاد با نظارت مددکاران در کارگاه های مهارت آموزی نیز شرکت می کنند چرا که اشتغال و کسب درآمد مهم ترین دغدغه افرادی است که اعتیاد را کنار گذاشته اند و می خواهند به زندگی عادی برگردند . بدین منظور معمولا در کمپ های ترک اعتیاد مرکز مهارت آموزی هم ایجاد می شود . در پی پاک ماندن فرد ترک اعتیاد کرده ، گاه مددکاران برای آگاهی دادن به خانوده های آن ها با خانواده ها تماس می گیرند تا اعتماد آنها را به تحول جدید فرد بهبود یافته جلب کنند .
ویژگی های بهترین کمپ ترک اعتیاد :
بهترین کمپ ترک اعتیاد ، کمپ هایی هستند که در درجه اول از کادر درمانی مجرب و حرفه ای تشکیل شده باشند و افرادی که در کمپ ترک اعتیاد به کار گمارده می شوند به کار خود علاقه داشته باشند و به معتاد به چشم بیمار نگاه کنند و نه مجرم . از جمله شرایط دیگری که یک کمپ را بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد کرد ، داشتن پشتوانه مالی قوی و همچنین امکانات درمانی و رفاهی مطلوب است . منظور از پشتوانه مالی اسپانسرهای متعهد و مسئول که توانایی فراهم کردن امکانات لازم برای اداره مرکز را داشته باشند . هر چه امکانات مجموعه کپ بیشتر باشد شرایط برای کمک به معتاد هم بهتر خواهد شد .

خدمات کمپ

اهداف کمپ ترک اعتیاد:
از مهمترین اهداف مرکز اقامتی ایجاد فضا و محیط مناسب و سرشار از آرامش و احترام برای بازتوانی و درمان معتادان است . محیطی که شخص معتاد در آن احساس تحقیرشدن و مجرم بودن نداشته باشد و با آنان مانند انسان عادی و بیمار که نیاز به درمان دارد،رفتار شود .
دومین مورد از اهداف کمپ ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که از هرگونه مواد اعتیادآوری عاری بوده و فرد به هیچ عنوان نمی تواند به مواد دسترسی داشته باشد.
محیطی مناسب برای زندگی فرد بیمار به مدت کوتاه که امکان دیدار و ملاقات با دوستان ، فامیل و خانواده به جهت برخورداری از حمایت های روانی آنها امکان پذیر باشد.
از دیگر اهداف کمپ ترک اعتیاد آموزش مهارت ارتباطی، و فراهم کردن شرایطی برای بیماران است تا بتوانند مشکلات و احساسات خود را درمیان بگذارند. از دیگر فعالیتهای بسیار موثر آشنایی با افراد بهبود یافته است که مواد را ترک کرده اند و تجربه زندگی پاک را دارند، این افراد با صحبت کردن با مددجویان انگیزه آنها را برای ادامه درمان وبهره مندی از اثرات مثبت آن یاری می کنند.
[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

 

راهی بسوی نور
کمپ ترک اعتیاد
کمپ ترک اعتیاد
این مرکز دور از هیاهو شهری ، دور از آلودگی هوا و شلوغی شهر با منظره ای زیبا ، دلنشین و آرام بخش زیر نظر کادری مجرب و دلسوز و متخصص (تیمی متشکل از روانپزشک ، پزشک ، روانشناس خانواده، روانشناس تربیتی متنوع و دلچسب ) در محیطی دوستانه به درمان انواع مواد محرک و مخدر با توسل به شیوه های مختلف می پردازد ، این کمپ دارای مجوز رسمی از سال 1380 تخت نظارت بهزیستی آماده ارائه بهترین خدمات درمانی و اقامتی به مراجعین می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و بستری بیماران خود با شماره دفتر مرکزی 02177181672 تماس حاصل فرمائید.


Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *