کراک

کراک

کراک بدلیل نداشتن بو و سهولت استفاده نسبت به سایر مواد مخدر متاسفانه باعث جذب مصرف کنندگان سایر مواد مانند تریاک گردیده است . مصرف کراک به قدری آسان است که فرد در مدت 5 دقیقه حتی در دستشوئی و با استفاده از فندک و نی یا لوله و سنجاق می تواند آن را مصرف نماید .

اثرات کوتاه مدت مصرف کراک :

اثرات کوتاه مدت آن مشابه آمفتین است ولی با مدت زمان کوتاهتر ، احساس افزایش انرژی ، چابکی و سرخوشی زیاد می کند ، از جمله اثرات آن پس از مصرف عبارت است از : افزایش ضربان قلب ، نبض ، تنفس ، درجه حرارت بدن ، فشار خون ،گشادگی مردمک چشم ،پریدگی رنگ ، کاهش اشتها ، تعریق شدید ،تحریک و هیجان ، بی قراری ، لرزش به خصوص در دستها ، توهمات شدید حسی ، عدم هماهنگی حرکات ، اغتشاش دماغی ، گیجی ، دردپا ، فشار قفسه سینه ، تهوع ، تیرگی بینایی ، تب ، اسپاسم عضله ، تشنج و مرگ .

در حالت قطع ماده نیز افسردگی شدید حادث می شود . ناخالصی کوکایین خیابان اغلب موجب حساسیت و آلرژی شدید می شود که معمولا با آبریزش بینی و بی خوابی شدید همراه است . در مسمویت حاد با کوکایین ،فرد مصرف کننده دچار بی قراری و تشویش ، هیجان ، شوریدگی فکر و اختلال تنفسی می گردد. ضربان ،تنفس و فشار خون فرد افزایش می یابد .

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *