هروئین

هروئین
نام شیمیایی هروئین : دی استیل-مرفین است، در سال 1900 به عنوان وسیله ای برای درمان موثر اعتیاد به مرفین ارائه شد، اما افسوس که این امید واهی خیلی زود به یاس مبدل گشت، زیرا متوجه شدند، گرچه هروئین خواب آوری کمتری دارد اما قدرت مسموم کنندگی آن پنج برابر مرفین است. هروئین با عمل تقطیر از مرفین استخراج می شود، هروئین پودر کریستالی سفیدرنگی است که در سال 1874 توسط دانشمند انگلیسی در بیمارستان سنت مری کشف شد. دانشمندان این ماده قوی را تترااستیل خواندند تا اینکه در حدود سال 1890 دانشمند آلمانی بنام درسر و چند دانشمند دیگر مطالعات بیشتری روی آن انجام دادند و دریافتند که این مشتق، دی استیله و آن را برای محاسبه اشخاص مبتلا به سل و سایر بیماری های دستگاه تنفسی و همچنین برای ترک اعتیاد به مورفین پیشنهاد و عمل کردند.
کارخانه بایر آلمان دست به تهیه تجارتی آن زد و به آن نام هروئین داد ، شاید بایر کلمه هروئین را از کلمه ای که در زبان آلمانی به معنی عامل بسیار قوی و بسیار موثر که مقدار کم آن اثر زیاد دارد اقتباس کرده است. از طرفی شادی مصرف هروئین می تواند اثر اعتیاد مرفین را از بین ببرد. چون یک مخدر قوی تر می تواند اثرات فیزیولوژیکی داروی مخدر قبلی را از بین ببرد و خود جانشین آن بشود در ضمن چون پس از مصرف هروئین البته فقط در شروع و اوایل مصرف آن اعمال روانی و جسمانی به شدت تقویت می شود و شخص می تواند کار چند روزه را در یک روز تمام کند به این ماده نام هروئین که مشتق از کلمه (که) به معنی قهرمان دارد.
هزوئین اعتیاد شدید فیزیکی را در کمتر از 21 روز در 97 درصد اشخاص که آن را مورد مصرف قرار داده بودند به وجود آورد ، هروئین ماده مخدر قوی است، که آخرین پله نردبان اعتیاد در مصرف مواد مخدر به خود اختصاص داده و شخص را به سفری می برد که کمتر کسی از آن به سلامت بازگشته فردی که پس از سیر در مصرف انواع مواد مخدر به هروئین روی می آورد ابتدا آن را استنشاق می کند و اما کمی بعد جهت تاثیر فوری و افزایش دادن اثر آن به سرنگ روی می آورند، و در رگها تزریق می کنند. هروئین تزریق شده احساس لذت عمومی و سریع و شدید را تولید می کند.
متخصصان این حالت را شبیه اوج در جمتع توصیف نموده ولی در اصطلاح معتادان آن را فلش یعنی چیزی شدید و آنی همانند نور فلش در بین عکاسی می نامد. فلش عکس العمل ناگهانی ، زنده و عمیق که ارگانیسم نسبت به ورود ماده نشان می دهد، این حالت که حداکثر در حدود 10 ثانیه طول می کشد برای معتادان همیشه عالی است. هروئین که قدرت خواب آوری کمتری دارد تولید و برانگیختگی های شدید و خشنی می کند. لیکن سهولت تفکر و تصور تریاک را تولید نمی نماید. شاید به همین علت است مه مصرف این ماده بیشتر بین مردها متداول است. بررسی های آماری نشان می دهد که در برابر هر 5 مرد معتاد فقط یک زن معتاد وجود دارد.
هروئین از مرفین مستبدتر است و کمبود آن زودتر احساس میشود به طوری که فرد معتاد را مجبور می سازد در فواصل زمانی مشخص (3 تا 5 ساعت برای هروئین و 8 تا 12 ساعت برای تریاک) از این ماده استفاده کنند تا اضطراب غیر قابل تحمل ناشی از کمبود را از بین ببرد. البته پس از مدتی مصرف هروئین به جز رفع احتیاج اثر دیگری ندارد.

Related Articles

1 Comment

  • AffiliateLabz , فوریه 16, 2020 @ 5:41 ق.ظ

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *