آخرین خبرها
خانه / انواع مواد مخدر / هروئین چیست

هروئین چیست

هروئین چیست

هروئین که نام شیمیایی آن ” دس استیل – مورفین” است و در سال 1900 به عنوان وسیله ای برای درمان موثر اعتیاد به مورفین ارائه شد . اما افسوس که این امید واهی خیلی زود به یأس مبدل گشت . زیرا متوجه شدند ، گرچه هروئین خواب آوری کمتری دارد ، اما قدرت مسموم کنندگی آن پنج برابر مورفین است.
هروئین با عمل تقطیر از مرفین استخراج می شود . هروئین پودر کریستالی سفید رنگی است که در سال 1874 توسط دانشمند انگلیسی در بیمارستان سنت مری کشف شد . دانشمند قوی این ماده را تتراستیل مرفین خواند تا اینکه در حدود سال 1890 دانشمند آلمانی بنام درسر و چند دانشمند دیگر مطالعات بیشتری روی آن انجام دادند و دریافتند که این مشتق دی استیله است و آن را برای معالجه اشخاص مبتلا به سل و سایر بیماریهای جهاز تنفسی و همچنین برای ترک اعتیاد به مرفین پیشنهاد و عمل کردند .
هروئین
هروئین
کارخانه بایر آلمان دست به تهیه تجارتی آن زد و به آن نام هروئین داد شاید بایر کلمه هروئین را از کلمه که در زبان آلمانی به معنی عامل بسیار قوی و بسیار موثر که مقدار کم آن اثر زیاد دارد ، اقتباس کرده است . از طرفی شاید چون مصرف هروئین می تواند اثر اعتیاد مرفین را از بین ببرد (چون یک مخدر قوی تر می تواند اثرات فیزیولوژیکی داروی مخدر قبلی را از بین ببرد و خود جانشین آن بشود) در ضمن چون پس از مصرف هروئین البته فقط در شروع و اوایل مصرف آن اعمال روانی و جسمانی به شدت تقویت می شود و شخص می تواند کار چند روزه را در یک روز تمام کند به این ماده نام هروئین مشتق از کلمه به معنی قهرمان دادند .
هروئین اعتیاد شدید فیزیکی را در کمتر از 21 روز در 97 درصد اشخاصی که آن را مورد مصرف قرار داده بودند ،به وجود آورد . هروئین ماده مخدری قوی است ، که آخرین پله نردبان اعتیاد را در مصرف مواد مخدر به خود اختصاص داده است و شخص را به سفری می برد که کمتر ازآن به سلامت بازگشته است.
فردی که پس از سر در مصرف انواع مخدر به هروئین روی می آورد . ابتدا آن را استنشاق می کند ، اما کمی بعد جهت تاثیر فوری و افزایش دادن اثر آن ،به سرنگ روی می آورد و در رگ تزریق می کند .

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

آمفتامین

تاریخچه مت آمفتامین و عوارض آنها

تاریخچه تاریخچه مت آمفتامین و عوارض آنها این ماده در سال ۱۸۹۳ در ژاپن ساخته شد. در زمان جنگ جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *