نیکوتین

نیکوتین

نیکوتین

با توجه به اهمیت زیاد این معضل بزرگ قرن و جهان باید چاره ای اندیشید تا هر چه سریع تر این بلای خانمانسوز را به صورت بنیادین ریشه کن کنیم برای همین منظور داشتن اطلاعات مختلف از جنبه های گوناگون اعتیاد به منظور تدوین برنامه های مبارزه با آن ضروری است .
اعتیاد پدیده ای است مخرب زیرا اثرات نامطلوب و عواقب وخیم آن تنها دامنگیر شخص معتاد نمی شود بلکه همه افرادی که به گونه ای با آنان وابستگی و ارتباط نزدیک دارند را نیز فرا می گیرد با توجه به بررسی های صورت گرفته در ایران و خارج از کشور ، اعتیاد در جوانان و نوجوانان گسترش فزاینده ای دارد و به عنوان مانع بزرگی آنان را از رسیدن به اهدافی چون بهداشت روانی ، ایمنی اجتماعی و اقتصادی و سیاسی دور میکند اگر در گذشته می شد با یک سلسله اقدامات و برنامه ها جلوی رخنه و نفوذ آن را گرفت لیکن امروزه دیگر نمی توان با یک سری اقدامات جسته و گریخته این بلا و آفت همه گیر را سد نمود از این رو فزونی اعتیاد مسئله ای قابل پنهان نیست و پنهان نگاه داشتن آمار و ارقام و نادیده گرفتن آنها ، علاوه بر اینکه مشکل را حل نمی کند بر وسعت آن نیز می افزاید .
نیکوتین
ترک سیگار
نیکوتین
نسل جوان ما گرایش شدیدی به مصرف سیگار دارند و می توان گفت شایعترین ماده مخدر در جهان است که سالانه 5/3 میلیون نفر در دنیا بر اثر مصرف سیگار جان خود را از دست می دهند . آمار نشان میدهد که بیشتر معتادان ، اعتیاد را با مصرف سیگار آغاز نموده که به طور حتم استعمال آن یکی از عوامل اصلی و زمینه ساز شروع اعتیاد به مواد مخدر است . برای اینکه مساله به وضوح طرح گردد باید از همان ابتدا به بازخوانی علتها و گرایشهای به دام افتادن معتادان در این منجلاب مخوف بپردازیم . از عواملی که تاثیر بسزایی در ازدیاد جرائم افراد دارد می توان به قاچاق مواد مخدر ، خود فروشی و اعمال خلاف عفت ، خودکشی ، ترغیب گران به اعتیاد ، قتل ، سرقت و جرح اشاره نمود .
نیکوتین
بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه میتوان گفت : ضعف ظخصیت ، ناهنجاری های روحی ، عدم تعادل بی ثباتی اوضاع اقتصادی و بالاخره زندگی پردغدغه ناشی از ضعف و فقدان روابط انسانی مناسب به تدریج فرد را در مقابل مشکلات قرار میدهد که در مواجه با آنها خود را عاجز یافته و در نتیجه سعی میکند از واقعیتها گریزان باشد و در این راستا دانسته و یا ندانسته با ماده ای آشنا می شود که ظاهرا برای زمانی کوتاه آن هم در ذهن وی او را از رویارویی با مشکلات در امان داشته و پناه می دهد .

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *