آخرین خبرها
خانه / مراقبت / مراقبت پزشکی

مراقبت پزشکی

مراقبت پزشکی

در زمان بهبودی این امکان وجود دارد که مبتلا به سایر بیماری ها شویم.در این شرایط می بایست از خود رفتاری معقول و مسئولانه نشان داده و اقدام به درمان بیماری کنیم. بهبودی یعنی مسئولیت ما در برابر درمان همه بیماری هایی که به آنها مبتلا هستیم. مثلاً اگر از بیماری دیگری به غیر از اعتیاد رنج می بریم، می بایست به پزشک مراجعه كرده و در صورت نیاز تحت درمان قرار بگیریم  و برای درمان بیماری خود داروهايی که پزشک تجویز می کند را مصرف کنیم. توجه داشته باشید که مصرف دارو با تجویز و تحت نظر پزشک، لغزش به حساب نمی آید. درمان کردن بیماری های روحی و جسمی خود در دوران بهبودی، ریسک استفاده از مواد مخدر جهت تحمل عوارض این بیماری ها را کمتر کرده و بنابراین خطر لغزش ما را نیز کاهش می دهد. برای اطمینان از اینکه آیا در دوران بهبودی از جسم خود به درستی مراقبت می کنید یا نه، به سوالات زیر جواب بدهید. سپس در مقابل هر جوابی که به این سوالات داده اید، اقدامات لازم برای درمان یافتن از این بیماری ها در زندگی در حال بهبودی را یادداشت کنید.
١. آیا آزمایش و معاینه کامل پزشکی از جمله آزمایش خون یا آزمایش های مربوط به ایدز، هپاتیت و دیگر بیمارهای عفونی را انجام داده اید؟
٢. آیا برای درمان بیماری احتمالی خود تحت درمان قرار گرفته اید؟     
٣. آیا به دستوراتی که پزشك معالج شما برای درمان بیماری داده است، عمل می کنید؟ آیا داروهای تجویزی را تا انتهای دوره درمان، مطابق دستور پزشك و به همان اندازه ای که تجویز شده است، مصرف می کنید؟ 
٤- آیا از سایر بیماری هایی که بر جسم و ذهن شما تاثیر می گذارند آگاهی داريد؟ و آیا در خلال بهبودی از بیماری اعتیاد، برای درمان بیماری های دیگر نیز مراقبت های لازم را انجام می دهید؟

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *