آخرین خبرها
خانه / خماری / راهکارهای تحمل خماری

راهکارهای تحمل خماری

تحمل خماری

خماری عوارض و پیامدهایی را شامل می شود که معتادان  در روزهای اول ترک اعتیاد و قطع مصرف مواد تجربه می کنند و از آن رنج می برند.از آنجا که ما مبتلا به بیماری اعتیاد هستیم،برای داشتن زنگی عادی به مواد مخدر احتیاج داریم. هنگامی که مقدار مصرف مواد مخدر را کاهش داده و يا مصرف آن را كاملا قطع مي كنيم بدن و مغز ما به به اشکال مختلف و دردناکی به اين كار واكنش نشان مي‌دهند. چنين به نظر مي رسد كه تمام وجود ما فرياد برآورده و از ما مي خواهد آن چيزی كه به  آن وابسته شده و براي ادامه حيات خود به آن نياز دارد را در اختيارش قرار دهيم. خماری حالتی است كه اكثر ما معتادان هنگام دفع شدن سموم مواد مخدر از بدنمان به آن دچار می شويم. دچار شدن به این حالت نشان دهنده بهبودی تدریجی کارکرد بدن و بازگشت به حالت طبیعی و عادی آن است. نشانه های خماری شامل عرق سرد كردن، تپش قلب، اسهال، دل پيچه، استفراغ ، درد عضلانی، بي خوابی، بي اشتهايی، اضطراب، تندخویی و بی قراری است. فكر كردن به چنين عوارض دردناكی باعث می شود تا بسياری از ما معتادان از قطع مصرف مواد مخدر ناامید شده و از خیر ترک اعتیاد بگذريم. علاوه بر اين، نمی توان انكار كرد كه مصرف مواد مخدر به ما آرامش می دهد و برای بسیاری از ما حتی تصور زندگی بدون مواد مخدر نیز بسیار مشکل است. مصرف مواد مخدر با وجود همه مضرات و بدبختی هایی که در نهایت برای ما به جای می گذارد، به طور موقت باعث بوجود آمدن انرژی كاذب در ما شده و به عنوان تنها راهی که ما سراغ داریم، به ما كمك می كند تا مشكلات و مسائل زندگی را آسان تر تحمل کنیم.اعتیاد ما به مواد مخدر هم جنبه جسمی و هم جنبه روانی دارد و تنها راه پاک شدن و بهبودی از آن این است که خودمان امکان درمان و معالجه هر دو جنبه این بیماری را فراهم کنیم. ابتدا ذهن و روان ما بايد ياد بگيرند كه چطور بدون اتکا به مواد مخدر با زندگی کنار آمده و مسائل و مشکلات را تحمل کنند؛ و سپس بدن ما بايد ياد بگيرد تا بدون نياز به مواد مخدر فعالیت طبیعی خود را از سر گیرد. برای دستیابی به این هدف بايد دوران دردناک خماری را تحمل كنيم تا بتوانيم بدون احتياج به اين گونه مواد زندگی عادی و سالمی را از سربگيريم. ما برای رسیدن به یک زندگی سالم و عاری از اعتیاد، شجاعانه تصمیم به قطع مصرف مواد مخدر گرفته ایم و اكنون در مرحله ای قرار داريم كه بايد مشكلات و سختی های آن را تحمل كنيم.
راهکار های تحمل خماری
راهکار های تحمل خماری
فراموش نکنید که احتمالا سالیان زیادی از مواد مخدر استفاده کرده ایم و اکنون که هم جسم و هم روان ما به مواد عادت کرده اند به سادگی نمی توانند از آن دست بكشند. با این حال همواره باید به خاطر داشته باشیم كه علائم خماری موقتی و گذرا بوده و پس از مدتی از بين مي روند. اينكه عوارض خماری چه مدت پس از قطع مصرف مواد مخدر از بين می روند به نوع ماده مخدر (و يا ترکیبی از مواد مخدر)، مدت زمان مصرف و توانايی جسمی ما بستگی دارد. باید شجاع باشيم و بدانيم خداوندی که ما را خلق کرده است، توانایی ترمیم و برطرف کردن آسیب های ناشی از مواد مخدر را نیز به بدن ما داده است؛ و سر انجام پس از مدتی بدون نیاز به مصرف هیچگونه مواد مخدری، بدن ما کاملا به حالت فعالیت طبیعی خود باز می گردد. به یاد داشته باشید که شما سال ها مواد شیمیایی و سموم مختلف را به بدن خود وارد کرده اید؛ و اکنون نیز برای دفع این سموم و بازگشت به حالت طبیعی به زمان نیاز دارید.
تحمل خماری
نکته دیگری که ممکن است جهت تحمل عوارض خماری به شما کمک کند، این است که هزاران نفر از ما معتادان عذاب و درد خماری را تجربه و تحمل کرده ایم و اکنون به صورت روزانه در بهبودی به سر می بریم.  ابزارهایی که برای دستیابی به بهبودی به آنها نیاز داریم عزم و اراده، تمايل شديد برای پاک شدن از مواد مخدر، صبر و شکیبایی برای تحمل لحظات طاقت فرسا، ایمان و امید به کمک خداوند در خلال روزهای دشوار خماری است. با بهره گیری از این ابزارها و عمل کردن به این پیشنهادات، در برابر وسوسه های بیماری اعتیاد مقاومت نموده و در مسیر رسیدن به یک زندگی جدید عاری از اعتیاد و مواد مخدر قرار خواهیم گرفت.

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

وسوسه

وسوسه

در ذهن كسانی كه بيماری اعتياد در آنها پیشرفت  کرده است، دو علامت بارز وجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *