دستمال یا همان تیتاخ

هشدار درباره عوارض مخدر جدیدی به نام « دستمال »

این مواد از دسته کانابینوئیدهای صنعتی است؛ موادی که از نظر ساختار شبیه ماری جوانا است، اما مانند ماری جوانا و علف و گرس و حشیش کاشتنی نیست، بلکه موادی است که در آزمایشگاه سنتز می‌شود و اثرات توهم‌زایی و تخریبش از حشیش خیلی خیلی بیشتر است و اثرات تخریبی‌اش هم شدیدتر است.

ماجرای مواد مخدر دستمال مرطوب چیست؟


به تازگی یک نوع ماده مخدر بسیار خطرناک وارد بازار شده که به دستمال مرطوب معروف است.

این ماده مخدر بسیار شبیه دستمال مرطوب است و پس از بوییدن آن به انسان یک حالت مستی می دهد.

همچنین گفته می شود یکی از موارد مصرف دیگر آن به این صورت است که آن را با توتون سیگار مخلوط کرده و مصرف می کنند.

این دستمال های مرطوب دارای یک نوع ماده مخدر و محرک صنعتی هستند که از راه تماس با پوست وارد بدن فرد مصرف کننده می شوند.

این مواد مخدر به دلیل ظاهر زیبا و تزئینی، بیشتر جوانان به خصوص دختران را تهدید می کنند.

همچنین گفته می شود این ماده مخدر باعث تحریک قوای جنسی و توهم کاذبی در میان دختران می شود.

یکی از انواع دستمال مرطوب ها برای رفع خستگی پوست و جوان سازی توسط فروشنده های زن در مترو ، اتوبوس و اماکن عمومی تبلیغ و عرضه می شود.

دستمال های مرطوب کننده به نام ” عالیا ” با فعالیت چهره به چهره توسط فروشندگان عرضه می شوند.

این دستمال های نه تنها باعث جوان سازی پوست نمی شوند بلکه اعتیاد به آنها باعث مبتلا شدن به بیماری های مختلف می شود.

این دستمال های مرطوب با ۲ بار استفاده ، اعتیاد ایجاد می کنند و دارای مواد مخدر ” السی من ” از مشتقات آمفتامین هستند.

در ابتدا دستمال مرطوب با قیمت ارزان تا ۱۵ هزار تومان فروخته می شود و پس از ایجاد اعتیاد تا بسته ای ۲۰۰ هزار تومان نیز عرضه می شود.

ماده مخدر دستمال چگونه مصرف می شود؟

یکی از دردناک ترین در مورد شیوع این ماده در کشورمان این است که قیمت آن به شدت پایین می باشد، قیمتی که شنیده شده است 1000 تومان می باشد و این یعنی این ماده قشر فقیر و پایین جامعه را مورد هدف قرار داده است و حتی یک دانش آموز می تواند با پول ته جیب خود آن تهیه کرده و مصرف کند. طریقه ی استفاده از آن مانند حشیش می باشد، یعنی کمی از دستمال را جدا کرده، خرد می کنند و با توتون سیگار مخلوط کرده و آنرا می کشند.

چطور بفهمیم که کسی دستمال مصرف کرده است.

همانطور که گفتیم کانابینوئید های موجود در دستمال طبیعی نیست و به صورت آزمایشگاهی تهیه می شود و به همین دلیل تاثیر و تخریب بیشتری دارد، همینطور دستمال با این که تاثیر بیشتری از گل یا حشیش دارد، زمان تاثیر گذاری کمتری دارد و همین موضوع باعث می شود که ترک کردن آن بسیار سخت شود و فرد به راحتی به آن معتاد شود.
اثرات دستمال مانند یک نمونه مخدر بسیار قوی شده همان گل یا ماریجواناست. یا بهتر است بگوییم که حشیش و گل یا ماریجوانا و حشیش تقریبا اثرات مشابه دارند که قدرت، دوام و ماندگاری آنها روی مغز با هم متفاوتند

ماده مخدر دستمال در ایران چه وضعیتی دارد؟

متاسفانه مصرف این ماده مخدر در بین جوانان و به خصوص نوجوانان در حال زیاد شدن استو ولی آمار نشان می دهد که این ماده به صورت مستقیم وارد کشور نشده و تا الان که کشفیاتی در این خصوصو نبوده است، چرا که تشخیص دادن این ماده از یک دستمال کاغذی ساده سخت است و خیلی به آنها شباهت دارد.

ولی از آنجایی که ماده مخدر دستمال از دسته NPS هاست پس استفاده از آن به روش های مختلف ممکن است بسیار راحت و معمول باشد. بگذارید این قضیه را برای شما بازتر کنیم: NPS ها مواد افزودنی هستند که به دستمال اضافه می شوند و در اصل آنها به دستمال خاصیت توهم زایی می دهند. این مواد یا مشتقات آنرا ممکن است در بازار با نام های LSD و… عرضه شوند.
همین موضوع که NPS یک ماده توهم زاست که به راحتی با سایر موارد مانند دستمال، قند، عطر و… مورد استفاده قرار می گیرد یا ممکن است که در مهمانی ها پارتی ها آن را به روش بخور دهی به همه افراد بدهند.
این ماده مخدر در سال 95 فقط یک بار دیده شد و دیگر خبری از آن و استفاده و عرضه ی ماده مخدر دستمال نبود تا این که اخیرا این ماده به راحتی در دسترس است ..
.  این ماده شبیه به ترک اعتیاد حشیش و ترک اعتیاد ماری جوانا می باشد

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *