آخرین خبرها
خانه / لغزش / تعیین شرایط لغزش

تعیین شرایط لغزش

باید برای تهیه یک برنامه پیشگیری دقیق و موثر،الگوهای مصرف مواد خود را شناسایی کنیم و مشخص کنیم کدام عوامل بیش از همه باعث سوق دادن شما به سمت مصرف دوباره مواد می شود. این کار به شما کمک می کند تا از رفتن به مکان ها یا ملاقات با افرادی که باعث می شوند تا وسوسه مصرف دوباره مواد به سراغ شما بیاید خودداری کنید. به سوالات زیر پاسخ دهید تا مشخص شود چه کسانی و یا چه مکان هايی باعث وسوسه شدن شما برای مصرف دویاره مواد می شوند.

١. از چه کسانی و در کدام مکان ها مواد مخدر تهیه می کردید؟ و چگونه می توانید از این افراد و اماکن دوری کنید؟

٢. معمولاً در چه زمانی و در چه شرایطی مواد مصرف می کردید؟ و چطور می توانید از این شرایط دوری كرده و به برنامه بهبودی خود عمل نماييد؟

٣. به همراه چه کسانی مواد مصرف می کردید؟ چگونه می توانید از دیدن این افراد که برای بهبودی شما خطرناک هستند، دوری کنید؟

٤. چه کارهایی باعث می شود تا شما به یاد مصرف مواد مخدر بی افتید؟ چگونه می توانید از انجام این کارها خودداری کنید و به جای آن چه کارها و فعالیت های سالمی می توانید انجام دهید؟

مثلا پاسخ شما می تواند به این گونه باشد: مواد مخدر را از مواد فروشی که در خانه اش مواد می فروخت، خریداری می کردم و روزهای پایانی هفته و معمولاً در خانه یکی از عمو زاده هایم و به همراه خود او برای وقت گذرانی مواد مصرف می کردم. به این ترتیب راهکاری که شما باید در پیش بگیرید این است که به هیچ وجه نباید به خانه فرد مواد فروش نزدیک شويد، نباید روزهای پایانی هفته به دیدن پسر عمویتان بروید و به جای وقت گذراندن با پسر عمویتان باید وقت خود را با دوستان همتا یا گروه های همتا بگذرانید.

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

لغزش

نشانه های لغزش عبارتند از

لغزش غرق شدن در احساسات -ناتوانی در کنار آمدن با احساسات -فشارهای عصبی مداوم -اضطراب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *