آخرین خبرها

الکل

الکل

مصرف بیش از حد الکل (اوردوز) و مسمومیت ناشی از آن می توانند باعث مرگ شوند . این خطر مخصوصا برای دسته از مصرف کنندگان که به طور دائم مصرف خود را قطع کرده و پس از مدتی مجددا مقدار زیادی مصرف می کنند بیشتر و جدی تر می باشد . خطر اوردوز و مصرف بیش از حد الکل ، تنها به کسانی که در یک نوبت مقدار زیادی آن مصرف می کنند محدود نمی شود ، بلکه افرادی که به طور مداوم میزان زیادی الکل مصرف می کنند و کبد و جریان خون آنها در معرض الکل قرار دارد نیز ممکن است به این حالت دچار شوند .”هذیان خماری” یا “جنون الکلی” نیز از جمله عوارض خماری معتادان به الکل می باشد که باعث بروز اختلالات روانی و عصبی شده و گاها می تواند کشنده نیز باشد .استفاده طولانی مدت و دائمی از آن باعث مزمن شدن بیماری شده و برای مصرف کننده مشکلات جسمی ، رفتاری و اجتماعی زیادی به همراه خواهد داشت .
الکلی هایی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند با عوارض بعد از عمل خطرناک تری روبه رو هستند که از آن جمله می توان به : عفونت ، خونریزی ،کاهش عملکرد قلب و ریه ، و تاخیر در بهبودی زخم ها اشاره کرد .همچنین عوارضض خماری بعد از عمل جراحی نیز به موارد فوق اضافه شده و بهبودی آنان را به تاخیر می اندازد .
به طور کلی عوارض مصرف الکل عبارتند از :
لکنت زبان
خواب آلودگی
استفراغ
اسهال
ناراحتی معده
سردرد
مشکلات تنفسی
انحراف دید و شنوایی
تصمیمات غیر منطقی
عدم هوشیاری
کم خونی (از دست رفتن سلولهای قرمز خون)
اغماء
از دست دادن حافظه

 

الکل نوعی ماده مخدر است که در مقایسه با سایر مواد مخدر، راحت‌تر در اجتماع پذیرفته می‌شود. با این حال، قدرت اعتیادآوری آن به هیچ عنوان کمتر از سایر انواع مواد نیست. الکل در زمره موادی دسته‌بندی می‌شود که فعالیت بدن را کند کرده و سرعت عملکردهای حیاتی آن را کاهش می‌دهد. در نتیجه فردی که آن را مصرف می‌کند به سختی راه می‌رود، بریده بریده صحبت می‌کند، و قادر نیست که به سرعت از خود عکس‌العمل نشان دهد.

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

آمفتامین

تاریخچه مت آمفتامین و عوارض آنها

تاریخچه تاریخچه مت آمفتامین و عوارض آنها این ماده در سال ۱۸۹۳ در ژاپن ساخته شد. در زمان جنگ جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *