اخبار کرونا و بخش اعتیاد

کرونا

مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه خانواده افراد مبتلا به کرونا به دلایل مختلف ممکن است بیشتر از افراد عادی تحت استرس باشند، راهکارهایی برای مقابله با استرس در این شرایط ارایه کرد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور تمهیدات این سازمان برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز درمان اعتیاد زیر نظر بهزیستی را تشریح کرد و گفت: مراجعین هنگام ورود به مرکز از نظر وجود علایم کرونا ویروس باید غربال شوند. افرادی که دارای علایم بیماری هستند نباید در مراکز توقف داشته و تنها می‌تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت کنند.

مسعود آسیما در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص دستورالعمل سازمان بهزیستی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز تجمعی دفتر پیشگیری و امور اعتیاد گفت: در این مراکز علاوه بر رعایت کلیه اصول بهداشتی باید مراجعین هنگام ورود به مرکز از نظر وجود علایم کرونا ویروس غربال شوند. افرادی که دارای علایم بیماری هستند نیز نباید در مراکز توقف داشته و تنها می‌تواند خدمات را به صورت سرپایی دریافت کنند.

وی با تاکید بر این که افرادی که به معتادان خدمات ارائه می دهد باید احتیاط لازم از نظر فاصله و شست و شوی دستها رعایت کنند ادامه داد: همچنین افراد مشکوک به بیماری باید برای ادامه درمان به مراکز درمانی ارجاع داده شوند.

آسیما در خصوص تیم‌ها و مراکز سیار نیز توضیح داد: افراد ارائه دهنده این خدمات نیز باید هنگام خدمت رسانی به افراد اصول کلی بهداشتی را رعایت کرده و با مشاهده موارد دارای علایم به آنها آموزش‌های لازم را ارائه داده و سپس به مراکز درمانی ارجاع دهند

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *