آخرین خبرها
خانه / انواع مواد مخدر / اثرات کوتاه مدت کوکایین

اثرات کوتاه مدت کوکایین

اثرات کوکایین

اثرات کوتاه مدت آن مشابه آمفتامین است ولی با مدت زمان کوتاهتر ، احساس افزایش انرژی ، چابکی و سرخوشی زیاد می کند ، از جمله اثرات آن پس از مصرف عبارت استن : افزایش ضربان قلب ، نبض ، تنفس ، درجه حرارت بدن ، فشار خون ، گشادگی مردمک چشم ، پریدگی رنگ ، کاهش اشتها ، تعرق شدید ، تحریک و هیجان ، بی قراری ، لرزش به خصوص در دستها ، توهمات شدید حسی ، عدم هماهنگی حرکات ، اغتشاش دماغی ، گیجی ، درد پا ، فشار قفسه سینه ، تهوع ، تیرگی بینایی ، تب ، اسپاسم عضله ، تشنج و مرگ
در حالت قطع ماده نیز افسردگی شدید حادث می شود . ناخالصی کوکایین خیابان اغلب موجب حساسیت و آلرژی شدید می شود که معمولا با آب ریزش بینی و بی خوابی شدید همراه است . در مسمویت حاد با کوکایین ، فرد مصرف کننده دچار بی قراری و تشویش ، هیجان ، شوریدگی فکر و اختلال تنفسی می گردد ضربان ، تنفس و فشار خون فرد افزایش می یابد .
اثرات دراز مدت
از جمله اثرات بلند مدت آن از دست دادن وزن بدن ، یبوست ، بی خواب ، ضعف جنسی ، دپرسون تنفسی ، اشکال در ادرار کردن ،تهوع ، کم خونی ،رنگ پریدگی ، تعرق شدید ، دردهای شکمی و اسهال ، اختلالات در هضم و دستگاه گوارشی ، سردرد ، لرزش دست ها ،لرزش و تشنج ، پریدن عضلات و سفتی آنها ، هپاتیت ، آب ریزش دائمی بینی ، ایجاد زخم ، آماس و جوشهای پوستی به خصوص اطراف مخاط گوش و بینی ، زخم مخاط بینی (در نصرف به صورت انفیه ) ، اضطراب ، بی قراری ، تشنج پذیری شدید ، سوء ظن ،گیجی ، اختلالات درک زمان و مکان ، رفتار تهاجمی ، تحریک پذیری شدید ، افسردگی ، پرخاشگری ، تمایل به خودکشی ، توهمات و اختلال در حواس (به خصوص بینایی،شنوایی و لامسه ) افکار هذیانی ، و گاهی اشتهای کاذب و سرانجام ناراحتی جدی دماغی و روانی به نام سایکوز و کوکایین.
تحمل و ایجاد وابستگی کوکایین مشابه آمفتامین است وابستگی شدید روانی ایجاد می کند که این وابستگی در عصاره کوکایین یعنی کراک شدیدتر می باشد .
در آزمایشاتی که برای تحقیق پیرامون اثر کوکایین بر روی موش و میمون انجام شده ، پس از قطع مصرف آن ، نشانه های ترک از جمله ضعف شدید ، بدخوابی ، افسردگی ، تحریمک پذیری ، گرسنگی زیاد دیده شده است .
مصرف کننده ، کراک را چه به طریق استنشاق یا پاشیدن روی توتون و ماری جوانا و چه از راه کشیدن با پیپ استعمال کند ، دیگر نمی تواند از مصرف آن خودداری کند و باید پی در پی آن را استعمال نماید . خیلی سریع جذب ریه گشته و به مغز می رسد و حالت تهاجمی به مصرف کننده دست داده ، باعث بزرگ شدن قلب ، افزایش فشار خون می شود ، به گونه ای شدیدتر از کراک ذپدیدار می گردد .اصولا فردی که کراک مصرف می کند ، دیگر بر خود تسلط ندارد و گویا خودی خود را گم کرده است .

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

آمفتامین

تاریخچه مت آمفتامین و عوارض آنها

تاریخچه تاریخچه مت آمفتامین و عوارض آنها این ماده در سال ۱۸۹۳ در ژاپن ساخته شد. در زمان جنگ جهانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *