اثرات دراز مدت مصرف کراک

عوارض کراک

اثرات دراز مدت مصرف کراک

از جمله اثرات بلند مدت آن از دست دادن وزن بدن ، یبوست ، بی خواب ، ضعف جنسی ،دپرسیون تنفسی ،اشکال در ادرار کردن ، تهوع ، کم خونی ،رنگ پریدگی ، تعرق شدید ، دردهای شکمی و اسهال ، اختلالات در هضم و دستگاه گوارشی ، سردرد ، لرزش دست ها ، لرزش و تشنج ، پریدن عضلات و سفتی آنها ، هپاتیت ، آب ریزش دائمی بینی ، ایجاد زخم ، آماس و جوشهای پوستی به خصوص اطراف مخاط گوش و بینی ، زخمو مخاط بینی (در مصرف به صورت انفیه ) ، اضطراب ، بی قراری ، تشنج پذیری شدید ، سوء ظن ، گیجی ، اختلالات درک زمان و مکان ، رفتار تهاجمی ، تحریک پذیری شدید ، افسردگی شدید ، پرخاشگری ، تمایل به خودکشی ، توهمات و اختلال در حواس (به خصوص بینایی ، شنوایی و لامسه )،افکار هذیانی و گاهی اشتهای کاذب رفتار کینه توزانه با افراد خانواده و دوستان و سرانجام ناراحتی جدی دماغی و روانی به نام سایکور و کوکایین و پارانویا از نوع شدید (بستگی به میزان مصرف )
عوارض کراک
عوارض کراک
تحمل و ایجاد وابستگی کوکایین مشابه آمفتامین است وابستگی شدید روانی ایجاد می کندکه این وابستگی در عصاره کوکایین یعنی کراک شدیدتر می باشد .

 

در آزمایشاتی که برای تحقیق اثر کوکایین بر روی موش و میمون انجام شده ، پس از قطع مصرف آن ، نشانه های ترک از جمله شدید ، بد خوابی ، افسردگی ، تحریک پذیری ،گرسنگی زیاد دیده شده است .مصرف کننده ، کراک را چه به طریق استنشاق یا پاشیدن روی توتون و ماری جوانا و چه از راه کشیدن با پیپ استعمال کند ، دیگر نمی تواند از مصرف آن خودداری کند و باید پی در پی آن را استعمال نماید . خیلی سریع جذب ریه گشته و به مغز می رسد و حالت تهاجمی به مصرف کننده دست داده ، باعث بزرگ شدن قلب ، افزایش فشارخون می شود به گونه ای شدیدتر از کراک پدیدار می گردد. اصولا فردی که کراک مصرف می کند ، دیگر بر خود تسلط ندارد و گویا خودی خود را گم کرده است .
معتاد(بیمار) به تریاک می تواند سال ها زنده بماند و در کنار مصرف زندگی عادی خود تا حدی نامطلوب گذرانده و حتی کار کند و خانواده اش را سرپرستی کند . حتی معتاد (بیمار )هروئین می تواند 10 تا 20 سال زنده بماند و اگر وادار به تزریق نشود شاید حتی بیشتر .اما یکی که 3 ماه بعد از مصرف کراک تا 30 کیلو از وزن بدنش کم می شود آیا بیش از 2 سال زنده می ماند ؟ معتاد (بیمار) به کراک در پایان اولین سال اعتیادش حداقل کبد و طحالش را قطعا از دست خواهد داد . معتاد (بیمار) به کراک هرگز نمی تواند بیش از یک ماه زندگی عادی داشته باشد پس از یک ماه نئشه و در حال چرت زدن و یا خمار و در حال دردکشیدن است . دردهای عضلانی و استخوانی وحشتناک خواهد بود .بنابراین نمی تواند کار و زندگی عادی داشته باشد . پس از 6 ماه (به نسبت قدرت بدنی اشخاص مختلف برای نمونه یکی از عزیزترین دوستانم در هفتمین ماه مصرفش ریه و کبدش را از دست داد و دچار مرگ وحشتناکی شد )دیگر نوشگی هم نخواهد بود معتاد (بیمار) یا خمار است و در حال دردکشیدن و یا مصرف زیاد بدون اینکه نئشه بشود فقط کمی دردش ساکت میشود . این تقریبا اخرین ماه های عمر یک معتاد (بیمار) به کراک است و انتهای آن که خیلی از آن حتی قبل از رسیدن رسیدن به این مرحله میمرند تزریق محلول کراک است که حداکثر 2 ماه بعد آن معتاد (بیمار)می میرد . آیا مرگی دردناکتر و مظلومانه تر از این هم هست مرگی که در سایه بی اطلاعی مردم و جامعه اتفاق می افتد . متاسفانه کراک در جامعه به سرعت در حال پیشروی و قربانی گرفتن است و چیزی نمانده تا به یک اپیدمی تبدیل شود.

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *