آخرین خبرها
خانه / رفتار های معتاد / آشفتگی بیرونی

آشفتگی بیرونی

آشفتگی بیرونی

حالت لغزش فکری ممکن است برای مدت طولانی در ما باقی بماند و این تصور را داشته باشیم که مشکلی در روند بهبودی ما وجود ندارد. در اين حالت هنوز به سراغ مواد مخدر نرفته ايم و به همين علت خودمان را قانع می کنیم كه جای هيچ گونه نگرانی وجود ندارد. با اين وجود ، خودمان می دانيم كه وضعيت روحی ما حالت طبیعی و سالم ندارد. می دانيم كه روند بهبودی ما چندان خوب و مناسب نيست اما به علت ترس، شرمندگی يا غرور، حالت روانی و آشفتگی ذهنی خود را مخفی نگه می داريم. در اين حالت  است كه افكار معتادگونه ما باعث می شوند تا در زندگی و دنیای اطرافمان مشکلاتی برای ما بوجود بیاید. برای مثال، چون از درون آشفته هستیم ممكن است با اعضای خانواده مشاجره كنيم يا با همكاران خود مشکل پیدا کنیم و يا اينكه نسبت به برنامه بهبودی احساس نفرت كنيم. در مرحله آشفتگی بیرونی، مشکلاتی که در زندگی و اطراف خود با آنها روبرو هستیم، هر روز بيشتر شده و ما هر روز از برنامه بهبودی خود بیشتر فاصله می گیریم و از حمایت های همتا نیز استفاده نمی کنیم.
آشکارترین مشخصه‌های آشفتگی عبارتند از:
  • آشفتگی یک پدیده ناپایدار و نامنظم است. وسعت این بی نظمی چنان زیاد است که به هر اندازه هم که سعی در تکرار شرایط مرزی برای یک جریان مورد نظر شود باز هم جزییات جریان هرگز تکرار نخواهند شد.
  • آشفتگی داری طیف گسترده‌ای از گردابه‌های با اندازه‌های متفاوت است و این مقیاس‌های مختلف همزمان با هم در یک جریان آشفته وجود دارند.
  • آشفتگی در عددهای رینولدز بالا اتفاق می‌افتد زیرا با افزایش عددهای رینولدز تمایل به ناپایداری افزایش می‌یابد.
  • آشفتگی باعث اتلاف انرژی می‌شود. در فرایند آبشار انرژی، انرژی از مقیاس‌های بزرگ به مقیاس‌های کوچک منتفل می‌شود و در مقیاسهای کوچک این انرژی از طریق گرانروی از بین می‌رود. از طریق همین مکانیزم آبشار انرژی است که جریان‌های آشفته به سرعت انرژی خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین این جریان‌ها برای حفظ آشفتگی همیشه نیاز مستمر به یک نیروی محرکه خارجی دارند.
  • آشفتگی یک پدیده پیوسته‌است. این بدان معناست که کوچکترین مقیاس آشفتگی از متوسط اندازه پایش مولکولی خیلی بزرگتر است.
  • آشفتگی یک پدیده سه بعدی و دورانی است و زمانی اتفاق می‌افتد که جریان دارای نوسانات نامنظم و ناپایدار سه بعدی باشد.
  • آشفتگی دارای خاصیت پخش شوندگی بسیار قوی است که توسط گردابه‌های صورت می‌گیرد.
  • مقیاس‌های بزرگ آشفتگی در عددهای رینولدز بالا تحت تأثیر گرانروی نیستند. اما اندازه کوچکترین مقیاس‌ها توسط گرانروی تعیین می‌شود.
  • آشفتگی یکی از مشخصه‌های جریان است (نه سیال).

درباره‌ی موسسه راهی بسوی نور

همچنین ببینید

انکار

انکار

انکار در انکار بجای قبول کردن اینکه از لحاظ عاطفی تحت فشار هستیم یا قادر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *